DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

USA i przywódcy Ameryki Południowej potępili politykę prezydenta Wenezueli

USA i przywódcy Ameryki Południowej potępili politykę prezydenta Wenezueli
Mike Pence, fot. REUTERS/Mandel Ngan/Pool

Stany Zjednoczone wezwały przywódców regionalnych obu Ameryk do podjęcia zdecydowanych kroków w celu izolacji wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro. To skutek polityki socjalistycznego przywódcy, który doprowadził kraj do gospodarczej i humanitarnej katastrofy.

 

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział na szczycie obu Ameryk w peruwiańskiej stolicy Limie, że potrzebne jest podjęcie natychmiastowych działań wobec prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro, który przygotowuje się do kolejnych wyborów. „Stany Zjednoczone nie będą bezczynne, ponieważ Wenezuela się rozpada” - powiedział wiceprezydent Mike Pence. „Każdy wolny naród reprezentowany tutaj musi podjąć silniejsze działania, aby izolować reżim Maduro. Wszyscy musimy wspierać naszych cierpiących braci i siostry w Wenezueli” - podkreślił.

 

Waszyngton zapowiedział także wprowadzenie sankcji dla ważnych polityków w administracji Nicolasa Maduro, których oskarżył o korupcję i nadużywanie prawa. Stany Zjednoczone poparły również oświadczenie szefów państw z Grupy Lima, mające na celu pokojowe zakończenie politycznych zawirowań Wenezueli. W oświadczeniu wezwano Maduro do uwolnienia więźniów politycznych i przeprowadzenia wolnych wyborów.

 

Warto podkreślić, że coraz bardziej sfrustrowane sytuacją w Wenezueli są kraje sąsiadujące z tym państwem. W związku z katastrofalną sytuacją gospodarczą i humanitarną, z Wenezueli uciekło już ok. 3 mln osób, które najczęściej uciekają do Kolumbii i Brazylii.

 

Pomimo załamania gospodarczego, Nicolas Maduro najprawdopodobniej wygra kolejne wybory prezydenckie, które odbędą się w maju. Dwóch najpopularniejszych kandydatów opozycji zostało bowiem pozbawionych możliwości startu w wyborach.

 

 

Źródło: Reuters

WMa

 


DATA: 2018-04-15 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolę hegemonię USA niż hegemonię Rosji czy Chin. Wiem , jestem lewaczką.
3 miesiące temu / ala wilk
 
USA niszczy wszystkie panstwa, ktore nie pasuja do ich planu NWO i hegemonii USA na swiecie
3 miesiące temu / Kasia
 
Uwaga "ala wilk" to prowokator. Do wszystkich artykułów pisze głupie komentarze.
3 miesiące temu / J-23
 
Tak się kończy sojusz z Rosją i Chinami - hiperinflacja i recesja w Wenezueli. Następne będą Węgry jak UE nałoży na nie sankcje za fałszowanie wyborów przez Orbana.
3 miesiące temu / ala wilk
 
Bezczelnosc, podlosc i arogancja administracji USA przekracza wszelkie granice. Ameryka, w tym samym czasie, gdy dokonuje kolejnej, bezprzykladnej AGRESII /Syria/ sili sie na slowa falszywe i obludne wobec innego suwerennego kraju, tym razem w Ameryce Poludniowej. Wolni ludzie, ludzie wierzacy w Chrystusa za zobowiazani do NIEMILCZENIA !
3 miesiące temu / piotr78
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.