DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

USA budują koalicję państw chroniących życie i rodzinę na forum międzynarodowym

USA budują koalicję państw chroniących życie i rodzinę na forum międzynarodowym
PCh24

„Nie ma międzynarodowego prawa człowieka do aborcji. Jest międzynarodowe prawo człowieka do życia”, podkreślił w swoim przemówieniu skierowanym do przedstawicieli ministerstw zdrowia z koalicji antyaborcyjnej 35 krajów amerykański sekretarz zdrowia i opieki społecznej Alex M. Azar II.

 

Azar odrzucił „ciągłe bębnienie” w ONZ i w Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o tzw. prawach reprodukcyjnych, które, jak wyjaśnił, w gruncie rzeczy oznaczają „nieograniczony dostęp do aborcji”.

 

Jeśli chodzi o przepisy dotyczące aborcji w Stanach Zjednoczonych, minister  podkreślił, że „w tej debacie nie ma miejsca na ingerencję agencji ONZ lub innych krajów”.

 

Spotkanie, w którym brali udział przedstawiciele ministerstw zdrowia i opieki społecznej z 35 krajów, tworzących koalicję pro life pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych, Węgier i Brazylii, miało na celu promowanie nie tylko tradycyjnych wartości broniących życia i małżeństwa jako związku kobiety z mężczyzną, ale również prawa narodów do stanowienia w tych kwestiach.

 

Azar podziękował za „odważne stanowisko wobec życia nienarodzonych” i za „poparcie dla idei, iż każde życie ma wartość”. Tłumaczył, że „suwerenność narodowa nie jest niejasną lub staroświecką koncepcją, ale najważniejszym obowiązkiem każdego z nas jako liderów w naszych rządach”.

 

– Każdy kraj ma prawa i obowiązki wobec własnych obywateli, decydując o prawie i polityce, mającej jak najlepiej wzmocnić rodzinę, zapewnić optymalne zdrowie kobiet i nastolatek przez całe życie oraz chronić nienarodzone dzieci – podkreślił sekretarz HHS.

 

– Kwestie te są przedmiotem aktywnej debaty tutaj w Stanach Zjednoczonych, w naszej polityce wewnętrznej, w tym w odniesieniu do naszych przepisów dotyczących aborcji, które są jednymi z najbardziej liberalnych na świecie - kontynuował. - Administracja Trumpa bardzo ciężko pracowała, aby zapewnić lepszą ochronę nienarodzonym w Stanach Zjednoczonych – dodał, zwracając uwagę, że każdy kraj ma ten problem do rozwiązania w oparciu o własne systemy prawne.

 

– W tej debacie nie ma miejsca na ingerencję agencji ONZ lub innych krajów. Tak, jak nigdy nie zakładaliśmy, by mówić Francji, Danii, Szwecji czy UE, by zmieniły swoje przepisy, nie przyjmujemy ingerencji i nacisków ze strony innych krajów w tych kwestiach – tłumaczył. .

 

Wyjaśniając znaczenie i siłę koalicji, Azar powiedział: „Indywidualnie możemy wyrażać własne opinie, ale razem jesteśmy znacznie silniejsi i jesteśmy w stanie zmienić bieg debaty. Nie tylko jeden lub dwa kraje dbają o krajową suwerenność, rodzinę, ochronę nienarodzonych i zapewnienie prawdziwie pozytywnej wizji zdrowia kobiet. W rzeczywistości, wiele krajów podziela tę wizję, a dzięki chęci współpracy z nami, nie można już dłużej temu zaprzeczać”.

 

Sekretarz zdrowia USA przypomniał słowa wygłoszone na forum ONZ w Nowym Jorku w roku 2019, zauważając, iż faktem jest, że „nie ma międzynarodowego prawa człowieka do aborcji”. – Z drugiej strony istnieje międzynarodowe prawo człowieka do życia – przypomniał.

 

– Jeśli cel drugiej strony, aby aborcja stała się międzynarodowym prawem człowieka, urzeczywistni się, będzie to oznaczać, iż wszystkie kraje, w których obowiązują przepisy chroniące nienarodzone dzieci, będą naruszać międzynarodowe prawa w zakresie praw człowieka, ze wszystkimi konsekwencjami, które to powoduje – stwierdził Azar.

 

– Jestem pewien, że wszyscy znają ciągłe bębnienie w salach Narodów Zjednoczonych i WHO w celu znormalizowania terminów „zdrowie seksualne i reprodukcyjne” oraz „prawa reprodukcyjne”- zauważył szef resortu zdrowia USA.

 

– O jakich prawach reprodukcyjnych mówią? W tym kontekście staje się coraz bardziej jasne, że niektóre agencje i kraje ONZ chcą, aby oznaczało to nieograniczony dostęp do aborcji, i nie możemy pozwolić, by to zagrożenie pozostało bez odpowiedzi – apelował.

 

Azar wyjaśnił następnie, że „nieformalna koalicja” 35. krajów musi intensywniej współpracować, aby realizować swój plan w 2020 r. Chce, by do sojuszu dołączyły kolejne państwa podobnie myślące, by ściślej współpracować w przyszłości.

 

– W tym celu zapraszamy każdy z krajów na nadchodzącą globalną konferencję na temat zdrowia kobiet, która odbędzie się w sobotę 16 maja 2020 r. w Genewie, tuż przed rozpoczęciem Światowego Zgromadzenia Zdrowia – przypomniał  Azar. – Konferencja podkreśli pracę ratującą życie, którą możemy wspólnie podjąć, aby poprawić zdrowie kobiet na całym świecie – dodał.

 

Na zakończenie Azar wskazał, iż koalicja reprezentuje 1,7 miliarda ludzi na świecie, o których prawa i perspektywy będą walczyć na arenie międzynarodowej. Amerykanie chcieliby bardziej skoordynowanej współpracy

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2020-01-20 13:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

10 lat temu zdziwiłem się, że w USA ludzie są bardziej purytanscy. Przez pół godziny rozmawiali co zrobić żeby ich koleżanka w biurze nosiła dłuższe spódnice. Sprosne żarty też nie wchodzą w grę. Poparcie dla Izraela też wynika z przekonań religijnych. Czytaja Biblię.
9 miesięcy temu / Second
 
Hehehe, @Git wie, ale znów udaje. Prawa noahidzkie @Git. Sodomia za to jest ok.
9 miesięcy temu / git
 
Oczywiście zaprzysięgłym wrogom USA to i tak nie będzie wystarczało i wymyślą jakiś sposób by skrytykować nawet tak szlachetną opinię. Ja jestem pro-amerykański, ale nie tak jak pan Chojecki czy PiS. Proamerykański ale z rozsądkiem i Poland first. USA w przeciwieństwie do zachodu nadal pełne jest ludzi prawych, religijnych, prolajf, konserwatystów.
9 miesięcy temu / Git
 
A czy byli tam przedstawiciele naszego rządu? Powinni być bez dwóch zdań!!!!!!
9 miesięcy temu / Piotr
 
Czy Polska jest w tej koalicji?
9 miesięcy temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.