DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

USA: Zwycięstwo w wojnie o ochronę życia. Eugenika w stanie Tennessee w odwrocie

USA: Zwycięstwo w wojnie o ochronę życia. Eugenika w stanie Tennessee w odwrocie

Federalny Sąd Apelacyjny w Stanach Zjednoczonych orzekł, że stan Tennessee może zakazać aborcji eugenicznej dzieci z zespołem Downa. Orzeczenie wskazuje też, że nie można zabić dziecka ze względu na jego rasę lub płeć. Wyrok oznacza dla republikańskiego gubernatora Tennessee, Billa Lee, zwycięstwo w bitwie - choć nie wojnie - o ochronę życia.

 

W czerwcu tego roku gubernator stanu Tennessee, Bill Lee, podpisał ustawę zakazującą mordowania dzieci nienarodzonych w kilku sytuacjach. To między innymi wykrycie przez lekarza bicia serca dziecka: medyk musi przed aborcją wykonać badanie USG i jeżeli urządzenie wykryje bicie dziecka, nie może go zabić. Co więcej, ustawa zakazała też mordowania dzieci z powodu ich rasy lub płci oraz ze względu prognozowanej niepełnosprawności, takiej jak zespół Downa.

 

Ustawę zaskarżyły do sądu organizacje proaborcyjne, w tym Planned Parenthood. Z tego powodu, choć prawo zostało podpisane, lokalny sąd wydał nakaz jego czasowego wstrzymania. Aborcjoniści ubolewali, że ustawa gubernatora Lee oznacza w istocie zakaz niemal wszystkich aborcji w Tennessee. Lokalny sąd przyznał im rację, powołując się na orzecznictwo amerykańskiego Sądu Najwyższego.

 

Jednak w związku z decyzją Federalnego Sądu Apelacyjnego stan Tennessee może zakazać aborcji z powodu zespołu Downa, rasy lub płci dziecka. W życie nie weszły jednak wciąż zapisy dotyczące zakazu aborcji w przypadku wykrycia w badaniu USG bicia serca dziecka.

 

„Każde życie jest cenne i i każde dziecko ma wrodzoną godność ludzką” - napisał w odpowiedzi na orzeczenie sądu gubernator Lee. „Nasze prawo zakazuje aborcji ze względu na rasę, płeć czy diagnozę zespołu Downa u dziecka. Decyzja sądu uratuje wiele żyć. Ochrona najbardziej wrażliwych obywateli Tennessee jest warta tego, by o nią walczyć” - dodał.

 

Aborcjoniści nie chcą się jednak poddać. Znów skierowali sprawę do sądu i mają nadzieję, że przepisy zostaną wkrótce ponownie zablokowane i mordowanie chorych dzieci stanie się w Tennessee ponownie legalne.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

 

Pach


DATA: 2020-11-22 20:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.