DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

USA: znieść wolność religijną, bo służy chrześcijanom do dyskryminacji innych

USA: znieść wolność religijną, bo służy chrześcijanom do dyskryminacji innych
fot.raichinger/sxc.hu

Amerykańska Komisja Praw Obywatelskich uważa, że nie można chronić wolności religijnej, ponieważ de facto „służy ona dyskryminacji osób i podmiotów, które nie podzielają chrześcijańskich przekonań religijnych”.

 

„Za słowem wolność religijna kryje się obłuda, która służy supremacji chrześcijańskiej i dyskryminacji przez chrześcijan, nietolerancji, rasizmowi, seksizmowi, homofobii i islamofobii” – tak stwierdził w raporcie przewodniczący komisji praw obywatelskich Martin Castro.

 

Raport liczący 296 stron, przygotowany przez ośmiu członków komisji (czterech mianowanych przez prezydenta i czterech – przez Kongres), to przykład bezprecedensowego ataku na chrześcijan, nie mówiąc już o konstytucji USA. Czytamy w nim, że „wolność religijna nigdy nie miała służyć panowaniu jednej religii nad innymi wyznaniami ani umniejszaniu praw i swobód obywatelskich innych”. Castro przekonuje, że „dzisiaj, podobnie jak w przeszłości, religia jest wykorzystywana zarówno jako broń i tarcza przez tych, którzy chcą zaprzeczyć równości.”

 

Szef komisji praw obywatelskich tłumaczył, że w przeszłości religia została wykorzystana do usprawiedliwienia niewolnictwa, a potem prawa Jima Crowa. Dziś rzekomo „wolność religijna” wykorzystywana jest w celu podważenia praw niektórych Amerykanów. - To pokolenie Amerykanów musi wstać i głośno domagać się, by religia nigdy więcej nie pozbawiła ich pełni praw, które obiecuje Ameryka – nawoływał Castro.

 

Dwóch członków komisji sprzeciwiło się wnioskom zawartym w raporcie. Wśród nich jest m.in. prawnik prof. Gail Heriot z uniwersytetu w San Diego. Heriot zarzucił członkom komisji, że próbują zanadto uprościć niezwykle złożoną kwestię.  - Niewiele kwestii prawnych i konstytucyjnych da się sprowadzić do walki dobrych ludzi ze złymi – konstatuje.

 

Członek komisji - Peter Kirsanow - również skrytykował konkluzje sześciu  członków, stanowiących większość. - Prawa związane z wolnością religijną i niedyskryminacją wchodzą w konflikt na wiele różnych sposobów i nie ma sprawiedliwego sposobu, aby stwierdzić, że jeden zestaw problemów  ma większe znaczenie w stosunku do drugiego – tłumaczył Kirsanow.

 

Raport zatytułowany „Pokojowe współistnienie. Pogodzenie zasad niedyskryminacji ze swobodami obywatelskimi” zawiera streszczenie dyskusji na temat decyzji prawnych i ich skutków, a także wnioski i zalecenia.

 

W raporcie czytamy, że „utrzymanie właściwej równowagi między zasadami wolności i niedyskryminacji religijnej w przypadku pewnych konfliktów wywołuje obawy, gdy instytucje i organizacje religijne domagają się wolności na mocy prawa konstytucyjnego i ustawowego wyboru liderów, członków lub pracowników, by mogli postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami religijnymi, nawet jeśli naruszałyby one przepisy dotyczące zatrudnienia, niepełnosprawności lub innych praw. Ten niepokój pojawia się również, gdy ludzie twierdzą, że wolność do przestrzegania zasad religijnych - niezależnie od stosowanych w innych okolicznościach normach prawa – reguluje ich zachowania.”

 

Członkowie komisji ustalili, że „zwolnienia religijne w zakresie praw obywatelskich w oparciu o klasyfikacje, takie jak: rasa, kolor skóry, pochodzenie narodowe, płeć, stan niepełnosprawność, orientacja seksualna i tożsamość płciowa, gdy są dopuszczalne, istotnie naruszają prawa obywatelskie.”

 

Komisja postuluje w związku z tym, by szkoły mogły wymuszać przestrzeganie „wartości inkluzyjnych”, by znieść w ustawodawstwie wszelkie wyjątki religijne, „aby instytucje państwowe i prywatne nie mogły wykorzystywać doktryn religijnych do dyskryminacji innych.”

 

Komisja uważa, że należy rozdzielić przekonania religijne, które powinny być chronione od zasad postępowania, które „powinny być zgodne z prawem”. Stwierdzono, że wprowadzenie takiego rozdziału „będzie bardziej sprawiedliwe i łatwiejsze do zastosowania”.

 

I dalej, osoby trzecie, takie jak pracownicy nie powinni być zmuszani do życia zgodnie z religijnymi doktrynami ich pracodawców. Uznano wreszcie, że tak podstawowe prawo obywatelskie jak „wolność do zawarcia małżeństwa” nie powinno liczyć się z przekonaniami religijnymi, a pracownicy instytucji religijnych nie powinni być sprawdzani, czy wypełniają swoje obowiązki wynikające z wiary.

 

Twórcy raportu spodziewają się, że doktryny religijne, które „wcześniej akceptowały niewolnictwo, teraz zakazują homoseksualizmu i dyskryminują kobiety, w niedługim czasie zmienią się”.

 


Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2016-09-12 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety poniekąd to prawda
ponad 1 rok temu / bj2703
 
USA to twór masonerii, więc wcale mnie to nie dziwi, w końcu wychodzi szydło z worka, do czego to państwo zostało stworzone.
ponad 3 lata temu / Alex Wolf
 
Dokładnie. Rozpoczął się czas wielkiego ucisku. Polecam wszystkie wykłady Ks. Pawła Murzińskiego. On o tym mówi.
ponad 3 lata temu / Tobiasz
 
czyli nie będzie można powiedzieć: nie kradnij ,nie cudzołóż bo to obraża sodomitę albo złodzieja?
ponad 3 lata temu / jarek
 
Nadchodzi zapowiadany czas wielkiego ucisku.
ponad 3 lata temu / kw
 
Tak wiec bedziemy zmuszeni przygladac sie temu co praktykuja zboki. No bo jezeli odwrocimy sie z obrzydzeniem to zarzuca nam dykryminacje. Ciekawe prawo. A, i jeszcze mamy oddac im nasze dzieci "pod opieke"! To juz nie kolor skory (tzn. wyglad) jest swiety i godny ochrony, tylko obrzydliwe praktyki zboczonych ludziskow!
ponad 3 lata temu / Janusz z Kolonii
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.