DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

USA: zamalowanie napisu „Black Lives Matter” zbrodnią z nienawiści

USA: zamalowanie napisu „Black Lives Matter” zbrodnią z nienawiści
fot. YouTube / Kerry Leidich

Dwóm osobom, które zamalowały napis „Black Lives Matter” postawiono zarzuty zbrodni z nienawiści (hate crime). Oprócz tego odpowiedzą za wandalizm i…pogwałcenie praw obywatelskich. Grozi im do jednego roku pozbawienia wolności.

 

Do incydentu doszło w mieście Martinez, leżącym 25 km od San Francisco. Mężczyzna i kobieta ubrani w czerwone koszulki i czapki z napisem MAGA (Make America Great Again – hasło wyborcze Donalda Trumpa) zamalowali czarną farbą ogromny żółty napis Black Lives Matter znajdujący się na jednej z głównych ulic miasta.

 

42 – letnia Nicole Claudia Anderson oraz 53 – letni David Richard Nelson zostali oskarżeni o zbrodnię z nienawiści (w tym pogwałcenie praw obywatelskich), dokonanie aktu wandalizmu o szkodzie nie przekraczającej 400 USD oraz posiadanie narzędzi umożliwiających dewastację. Za ten czyn grozi im rok więzienia.

 

Na wymalowanie hasła Black Lives Matter na jednej z głównych ulic zgodziły się władze Martinez. W wielu miejscach w USA powstały podobne inicjatywy po śmierci czarnoskórego George’a Floyda.

 

Podobnej gorliwości brakuje samorządom, kiedy biorący udział w organizowanych pod hasłem BLM manifestacjach wandale dewastują mienie publiczne. Ofiarą agresywnych rewolucjonistów padły pomniki św. Junipera ze Sierry w Kalifornii, św. Ludwika IX w Missisipi, Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, Krzysztofa Kolumba w Bostonie, Jerzego Waszyngtona czy dowódców wojsk Konfederacji.

 

Źródło: dailymail.co.uk / nytimes.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-08 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ewidentny, popierający kryminalistów rasizm: "Black lives matter", Rev. Martin Luther King w grobie się przewraca: "All lives matter"!
4 miesiące temu / xSc
 
Najpierw niech naprawią zniszczone pomniki to potem mogą malować te swoje hasło
4 miesiące temu / A.G.
 
Wreszcie coś zaczęli robić... Oby nie było już za późno.
4 miesiące temu / Make America Gr
 
@Ironia - A gdzie niby to wyraziłem że w państwach totalitarnych szukam sojuszników ? Otóż nigdzie. Za to zarówno nasz przedmówca jak i ja zauważamy, że scenariusz rozpadu USA wcale nie jest taki niemożliwy. Roztropni ludzie powinni zadawać sobie pytanie , co wtedy ?
4 miesiące temu / Kolo
 
To za przywrócenie naturalnego czarnego koloru asfaltowi można iść do więzienia następnym krokiem będzie zakaz sprzedaży kremy wybielającego do skóry . Największymi rasistami są kolorowi nie mogą darować swoim matką,babką i prababką puli genów białego człowieka . Przykładem był np.Kameruńczyk Simon Mol zarażając specjalnie kilkadziesiąt głupich polek AIDS.
4 miesiące temu / itd jest złe
 
No, jeśli Ameryka nie podejmie na cito jakiś radykalnych działań to jakby już po Ameryce - hmm, a jak myślicie Drodzy Państwo, przed kim dziś uklęknie U.S.Army ?
4 miesiące temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.