DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

USA: „wymiera” sprzeciw wobec „homo-małżeństw”

USA: „wymiera” sprzeciw wobec „homo-małżeństw”

Zdaniem znanego amerykańskiego komentatora ABC News, George’a Willa sprzeciw wobec tzw. homoseksualnych małżeństw w Stanach Zjednoczonych „wymiera”. Niebawem Sąd Najwyższy będzie rozpatrywał tzw. propozycję 8 i federalną ustawę DOMA, chroniącą tradycyjne małżeństwa. Zadecyduje o ich zgodności lub niezgodności z konstytucją.

 

Georege Will w niedzielnym programie ABC News stwierdził, że jest oczywiste, w którym kierunku zmierza opinia publiczna. Mówił, że „istnieje coś w rodzaju konsensusu” w kwestii legalizacji „małżeństw jednopłciowych”. Wyjaśnił, że wyborcy w trzech stanach niedawno zatwierdzili tego typu inicjatywy. – W dosłownym znaczeniu sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych wymiera – uważa Will. Zasugerował, że przeciwni im są przede wszystkim starzy ludzie.

 

Demokratyczny strateg James Carville zgodził się z twierdzeniem, że ostatnie wybory pokazały „głębokie” zmiany opinii publicznej w tej kontrowersyjnej kwestii. Przybyło zwolenników „małżeństw jednopłciowych”. Zmianę stanowiska rozważają dotychczasowi zdecydowani przeciwnicy tego typu związków np. mormoni.

 

Komentatorzy obecni w studio zastanawiali się, jak zachowają się sędziowie Sądu Najwyższego, którzy już niebawem mają zająć się tzw. propozycją 8, chroniącą tradycyjne małżeństwo oparte na związku kobiety z mężczyzną, która została przyjęta przez mieszkańców Kalifornii w 2008 r., a następnie zakwestionowali ją lokalni sędziowie. Trybunał zamierza również wysłuchać przesłuchania w sprawie unieważnienia federalnej ustawy DOMA, która za małżeństwo uznaje wyłącznie związek między mężczyzną i kobietą.

 

Felietonista „The New York Times’a”,  laureat Nagrody Nobla Paul Krugman zauważył niedawno, że decyzja Trybunału w tej kwestii będzie miała istotny wpływ w nadchodzących wyborach.

 

Republikańska strateg Mary Matalin bagatelizowała kwestię legalizacji „homo-małżeństw”. Bardziej martwi ją ogromna rzesza heteroseksualistów, którzy nie chcą zawierać ślubów i mają dzieci pozamałżeńskie. Jej zdaniem, to oni stanowią zagrożeniedla porządku obywatelskiego. - To jest epidemia - alarmowała.

 

Tzw. małżeństwa tej samej płci obecnie są legalne w dziewięciu stanach i Dystrykcie Kolumbii. Sondaże wskazują, że poparcie dla nich stale rośnie. Wg ostatniego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez stację ABC News i gazetę The Washington Post, „homo-małżeństwa” popiera 51 proc. Amerykanów. Sondaż Pew Research wskazuje, że cieszą się one obecnie wsparciem 48 proc. obywateli, w porównaniu z 35 proc. w 2001 roku.

 

 

Źródło: ABC News, AS.

 


DATA: 2012-12-10 15:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

He, ciekawe, czy poparcie dla tych małżeństw rośnie w ten sam sposób, jak statystyki dot. aborcji w USA, gdy ją legalizowano.
ponad 7 lat temu / Pref
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.