DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

USA: włamała się do kościoła i dokonała ogromnych zniszczeń. To opętanie, czy obłęd?

USA: włamała się do kościoła i dokonała ogromnych zniszczeń. To opętanie, czy obłęd?
By Txematoledo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

W Stanach Zjednoczonych doszło do poważnego zniszczenia wnętrza katolickiego kościoła. Świątynia w Richwoods (Missouri) zbudowana w 1841 roku została zdewastowana przez szalejącą kobietę, która włamała się do środka.


Do kościoła św. Szczepana włamała się 40-letnia Billie Jo Sansoucie. Jak powiedział pracujący w parafii ksiądz Bob Knight, pewnego ranka został obudzony głośnymi krzykami kobiety. - Pani waliła w tylne drzwi kościoła i wołała, żebym je otworzył – relacjonuje wydarzenia kapłan. Miała też mówić, że ksiądz „pożałuje, gdy ona go złapie”.

 

Kobieta dokonała w kościele ogromnych zniszczeń. Rzucała wszystkimi przedmiotami, które wpadły jej w ręce, rozbijała figury. Parafianie znaleźli w świątyni porozrzucane tabletki.

 

Zdaniem ks. Knighta kobieta pozostawiła kościół w stanie jak po przejściu tornada. - Nie sądzę, by miała coś przeciwko kościołowi, walczyła po prostu z demonami – stwierdził kapłan.

 

Do spustoszonego kościoła przyjechał też lokalny arcybiskup, by zbadać sprawę na miejscu. Wykluczył jednak atak na tle nienawiści do Kościoła katolickiego.

 

Proboszcz powiedział z kolei, że on i wielu parafian modlą się za kobietę, która dokonała zniszczeń. Straty są spore: to blisko 20 tysięcy dolarów.

 

 

 

 

Źródło: kath.net, fox2now.com

Pach

DATA: 2016-02-06 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozczarowany ma rację gdyby ten kapłan nie kierował się fałszywym miłosierdziem tak modnym w dzisiejszym kościele zapewne nie wypuścił by tej kobiety do środka a poza tym gdzie jest biskup miejsca najłatwiej stwierdzić biedna kobieta a przecież wiadomo z jakimi intencjami weszła do Kościoła
ponad 4 lata temu / Fr
 
@rozsądek_droga_do_mądrości: Sugeruje Pan że kobieta włamała się do kościoła, wyrządziła GŁOŚNĄ demolkę która NIE OBUDZIŁA księdza, a następnie zaczęła walić od wewnątrz w drzwi, co obudziło księdza? Powtórzę jeszcze raz: rozbijanie figur i rzucanie przedmiotami księdza nie obudziło, ale walenie w drzwi go obudziło? Proponuję trochę rozsądku w analizie sytuacji :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
PT Szanowni Komentatorzy! Odebrałem jakby sugestię: "pracuje tylko jak robol, odbębnia - miast pełnić wzniośle misję, posługę kapłańską". O ile tak ktoś myślał (pisząc tę aluzję lub czytając): to może jednak wziąć pod uwagę, że pełniąc posługę kapłańską można w jednym miejscu mieszkać, spać - w innym pracować, trudzić się głosząc Ewangelię, ("W pocie czoła będziesz się mozolił", inne tłumacz. "w pocie oblicza twego", jeśli coś Wam to mówi). Jakże wielu jednak i mieszka, więc się tam budzi i tamże pracuje (w art.: "obudziła go ta kobieta") - po prostu na parafii pełniąc kapłańską posługę. Co do walenia w drzwi i otwierania lub nie, roztropnie. Ktoś z Was wie na pewno, z której strony waliła: może raczej była kwestia wypuszczenia jej, gdy na noc się ukryła, dokonała zniszczeń i było pytanie czy zostawić ją tam na dalsze szaleństwa? Nadto, skoro wykluczyli antychrz. i wspólnota się modli a nie wścieka i jadzi: może znają i przejmują się losem udręcz
ponad 4 lata temu / rozsądek_droga_do_mądrości
 
Walczyła z demonami i urwała Panu Jezusowi rękę na Krzyżu ? Trochę dziwne wyjaśnienie tego księdza.
ponad 4 lata temu / Jacek
 
Do "Rozczarowany". Odpowiedź w treści ( "...gdzie ksiądz pracuje" ).
ponad 4 lata temu / Stanislavus
 
Jakie znowu włamanie? Przecież ten ksiądz sam jej otworzył. A potem przyglądał się bezczynnie? Jeśli jest młody i silny, to gdzie odwaga? A jeśli stary i słaby, to gdzie roztropność?
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.