DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

USA: wiceprezydent Pence wzywa prawników do poświęcania większej ilości czasu modlitwie

USA: wiceprezydent Pence wzywa prawników do poświęcania większej ilości czasu modlitwie
Mike Pence, REUTERS/Jonathan Ernst

Spędzajcie więcej czasu na modlitwie niż przed internetem – radzi chrześcijańskim prawnikom z Alliance Defending Freedom (ADF) wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Biały Dom opublikował zapis nieformalnej rozmowy wiceprezydenta z Mikem Farrisem, szefem prawniczej organizacji, która w procesach sądowych reprezentuje obrońców życia.

 

Prawnik zapytał wiceprezydenta o to, jak mu się udaje odpierać nieustanne ataki przeciwników politycznych oraz poprosił go o radę dla tych, którzy także stają w obliczu wrogiej postawy oponentów w sali sądowej. W odpowiedzi Pence zachęcił, by pierwszeństwo w tych sytuacjach miała modlitwa.

 

„Po pierwsze, spędzajcie więcej czasu na modlitwie niż przed internetem” – oświadczył polityk, co uczestnicy spotkania w mieście Arlington w stanie Wirginia przyjęli brawami. Przypomniał, że wszyscy wyznawcy Jezusa Chrystusa powinni modlić się za tych, których kochają, ale także za swych wrogów. Zauważył również, że w polityce nie brakuje okazji, by to robić.

 

„Przebaczenie jest wspaniałym darem. Razem z żoną próbujemy działać dosłownie, przebaczając tym, którzy mogą świadomie występować przeciwko nam, przedstawiając nieprawdziwe fakty o nas i naszej rodzinie” – stwierdził Mike Pence. Zaznaczył, że jest bardzo dumny z żony, którą media i lewicowe organizacje krytykują za to, że w szkole uczy dzieci chrześcijańskiej koncepcji małżeństwa.

 

Zdaniem wiceprezydenta warto skupić się w swej działalności na rzeczach ważniejszych niż my sami, „rzeczach o wiele ważniejszych niż jakakolwiek nagła kontrowersja, którą mogą one wywołać”. W tym kontekście gość ADF podkreślił, że bycie częścią ekipy administracji Donalda Trumpa uważa za coś wyjątkowego, gdyż dzięki temu może walczyć o realizację w życiu publicznym m.in. takich wartości jak: wolność wyznania czy prawo do życia, obok zadań związanych z odnową gospodarki i zmianą kształtu federalnego systemu sądownictwa w USA.

 

Pence zwrócił uwagę, że wiele działań administracji Trumpa polega na obronie życia nienarodzonych. Ma temu służyć m.in. rozszerzenie przepisów (Mexico City Policy), które ograniczają finansowanie przez rząd programów planowania rodziny za granicą, a także obcięcie federalnego finansowania dla aborcyjnego giganta – Planned Parenthood.

„Od dawna wierzę, że społeczeństwo powinno się oceniać po tym, jak traktuje tych najsłabszych: starszych, niedołężnych, niepełnosprawnych i nienarodzonych” – dodał polityk i zapewnił, że obecna administracja zawsze będzie broniła życia.

 

Warto przypomnieć, że wiceprezydent Mike Pence w minionym roku uczestniczył w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Powiedział wówczas, że jest dumny ze swych konserwatywnych poglądów na kwestię ochrony życia od poczęcia. podkreślił, że Biały Dom w obecnej kadencji zdecydował się na wprowadzenie takiego prawa, które uniemożliwia przekazywanie środków z budżetu organizacjom, które promują i wspierają aborcję na całym świecie. Wiceprezydent dodał, że tą decyzją wzmocniono państwo w obronie przeciwko Planned Parenthood.

 

„Nasza administracja podjęła również działania mające na celu ochronę i promowanie naszej pierwszej wolności - wolności religii i wolności religijnej dla każdego Amerykanina” - powiedział Pence. „Podjęliśmy działania w celu ochrony praw sumienia lekarzy i pielęgniarek” – dodał. „Promowanie wolności religijnej jest priorytetem polityki zagranicznej tej administracji” – podkreślił wiceprezydent.

 

Wiceprezydent Mike Pence przybędzie do Polski w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa na uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września w Warszawie.

 

 

Źródło: LIfeSiteNews.com, KAI

WMa


DATA: 2019-08-30 17:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle generalizujecie. Mike Pence stara się być uczniem Jezusa. Nie jest idealny jak każdy.
ponad 1 rok temu / Second
 
@Second Amerkanie wogóle nie nie musieli i nie muszą Polski atakować wystarczy przepuścić ich przez machinę wojenną z kimś innym a w odpowiednim momenci wkroczyć jak liberator. W drugim pokoleniu propagandowo pokaże się młodym sen o bogatej ameryce a upodleni przez koszmar wojny i zdewastowani ekonomicznie ochoczo popłyną do ameryki by tam ciężko pracować aż do śmierci. Ta sztuczka działa nie tylko względem polaków ale wobec innych takż. Cała ameryka środkowa od Meksyku po Gwatemalę została tak zaorana, Filipiny i teraz bliski wschód. Polecam dokładniejsze studia histori USA od początku XIX i jaki model państwa wybrali i jakie były przyczyny i cele militarne tego powstającego imperium a zrozumiesz o czym piszę.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
poboznemu Pencowi proponuję refleksję nad Dekalogiem a zwłaszcza: NIE KRADNIJ, NIE ZABIJAJ NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BIŹNIEMU SWEMU!
ponad 1 rok temu / wiara
 
Czy aby mówi prawdę? Jeśli tak, może dla USA jest jeszcze jakaś szansa, a co za tym idzie i dla świata. Jednak trudno uwierzyć politykowi.
ponad 1 rok temu / ?
 
USA mają tylko 200 lat, są tworem masońskim, dolar przedstawia piramidę nwo, Polacy zostali tam wypchnieci z Polski przez masońskie wojny światowe i rewolucje, jako para-niewolnicy budowali USA. Mają swój honor więc milczą na ten temat. Dalej przeważnie sprzatają "domki" bogatych żydow albo likwidują azbest z narażenie własnego życia.
ponad 1 rok temu / czytelnik
 
Gdyby to co mówi było prawdą! A przecierz kłamie, patrząc ludziom prosto w oczy. Obcięli finansowanie dla organizacji aborcyjych? A kto podpisal i poparł w senacie ustawę , która zapewnia ukryte wielomilionowe wsparcie m.innymi dla Planned Parenthood? To bajeczki dla naiwnych.
ponad 1 rok temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.