DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

USA: wiceprezydent Mike Pence dumny ze swych poglądów pro life

USA: wiceprezydent Mike Pence dumny ze swych poglądów pro life
Mike Pence, REUTERS/Jonathan Ernst

Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że jest dumny ze swych konserwatywnych poglądów na kwestię ochrony życia od poczęcia. Podkreślił, że zaszczytem było dla niego uczestniczenie w Marszu dla Życia i cieszy się, że obecna administracja Białego Domu ogranicza finansowanie aborcji oraz walczy o wolność sumienia dla lekarzy i pielęgniarek.

 

Wiceprezydent Mike Pence przemawiał w Waszyngtonie podczas Szczytu Wyborców Wartości, dorocznego zgromadzenia, które przyciąga konserwatywnych chrześcijan z całego kraju. Podkreślił w nim, że obecna administracja Białego Domu, na której czele stoi prezydent Donald Trump w pełni popiera wartości pro life i będzie dążyła do upowszechniania tych poglądów.  

 

Mike Pence podkreślił, że Biały Dom w obecnej kadencji zdecydował się na wprowadzenie takiego prawa, które uniemożliwia przekazywanie środków z budżetu organizacjom, które promują i wspierają aborcję na całym świecie. Wiceprezydent dodał, że tą decyzją wzmocniono państwo w obronie przeciwko Planned Parenthood.

 

„Nasza administracja podjęła również działania mające na celu ochronę i promowanie naszej pierwszej wolności - wolności religii i wolności religijnej dla każdego Amerykanina” - powiedział Pence. „Podjęliśmy działania w celu ochrony praw sumienia lekarzy i pielęgniarek” – dodał. „Promowanie wolności religijnej jest priorytetem polityki zagranicznej tej administracji” – podkreślił wiceprezydent.

 

Wiceprezydent poświęcił chwilę, aby zwrócić uwagę na tych, którzy często stoją na drodze promowania wartości chrześcijańskich w Ameryce XXI wieku. „Postępowcy i ich hollywoodzcy przyjaciele uważają za modne kpiny z wartości amerykańskiego narodu. W rzeczywistości hollywoodzkie elity rutynowo kpią z wiary, rodziny i patriotyzmu, a wielu czołowych demokratów przyłączyło się do tego” – zwrócił uwagę Pence.

 

„Mój poprzednik, Joe Biden, powiedział w zeszłym tygodniu, że ci z nas, którzy popierają tradycyjne wartości moralne, są siłami nietolerancji. Prawda jest taka, że ​​wiara, rodzina, ciężka praca i patriotyzm są spoiwem, który od pokoleń wiąże tkankę społeczną naszego narodu” - powiedział Mike Pence. „Nie jesteśmy narodem związanym geograficznie lub etnicznie. Jesteśmy narodem związanym wspólnym dążeniem do wolności i przekonaniem, że my, ludzie, jesteśmy obdarzeni przez naszego Stwórcę pewnymi niezbywalnymi prawami życia i wolności” – zakończył wiceprezydent USA.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2018-09-23 11:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jan: On posługuje się kłamstwem żebyś go popierał. Jak wszyscy politycy.
9 miesięcy temu / Janina
 
Wspanialy Czlowiek reprezentuje USA i samego prezydenta D.Trump?a.Nie zmienia poglądow,jak wiatr zawieje jak większosć politykow europejskich,aby tylko utrzymać sie na fali.
9 miesięcy temu / Jan
 
Widzę, choć po niewielkiej liczbie komentarzy, że p.t. Internauci właściwie oceniają pana Pence'a. To on faktycznie rządzi Stanami a nie obecyny prezydent USA. Pence jest zwolennikiem i propagatorem nowego, uniwersalnego kościoła...
9 miesięcy temu / jatsom
 
Warto dodać, że sam Mike Pence określa się, jako "katolik ewangelikalny"... cokolwiek miałoby to oznaczać.
9 miesięcy temu / Uncas
 
Szkoda ze wiceprezydent nie wpłynął na Trumpa gdy ten podpisywał skrajnie antychrześcijańską S447Just. Swoje konserwatywne półpoglądy niech sobie schowa do kieszeni. Judasz też chodził z Jezusem.
9 miesięcy temu / felat
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.