DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

USA: w związku z koronawirusem coraz więcej stanów wstrzymuje aborcje

USA: w związku z koronawirusem coraz więcej stanów wstrzymuje aborcje
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Do Ohio i Teksasu dołączają kolejne stany zabraniające przeprowadzania aborcji na czas epidemii koronawirusa. Odpowiednie restrykcje wprowadziły Luizjana, Maryland i Missisipi. Zakazy mają jednak charakter tymczasowy i po opanowaniu sytuacji najprawdopodobniej wszystko wróci do normy.

 

Naczelny lekarz USA, Jerome Adams wraz z Centrami Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaapelowali do służby zdrowia o ograniczenie się do przeprowadzania jedynie niezbędnych zabiegów. W związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, przygotowując się na najcięższy okres zachorowań, na wszelkie możliwe sposoby próbuje się udrożnić funkcjonowanie służb medycznych i ograniczać zużycie sprzętu i leków.  To, jakie zabiegi zostaną określone jako „niezbędne” zależeć będzie od władz stanowych.

 

Jako niekonieczne, uznały aborcję już takie stany jak Ohio, Teksas, Luizjana, Maryland i Missisipi. W specjalnych zarządzeniach wymagają od dostawców „usług aborcyjnych” wstrzymanie procederu na czas epidemii. Jako pierwsze z inicjatywą wyszły władze Ohio i Teksasu. Tamtejsi Prokuratorzy Generalni jednoznacznie określili aborcję jako zabiegi „niekonieczne”, wstrzymując ich przeprowadzanie.

 

Z kolei Departament Zdrowia Luizjany wydał oświadczenie o wstrzymaniu niekoniecznych zabiegów na terenie całego stanu. Mimo, że w zarządzeniu nie wymieniono aborcji, to jak podają lokalne komórki organizacji Right to Live, wszystkie trzy kliniki aborcyjne zostały zamknięte na czas nieokreślony.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w Maryland. W związku z oświadczeniem tamtejszego Departamentu Zdrowia, gubernator Larry Hogan z Partii Republikańskiej zdecydował o zamknięciu wszystkich „klinik” na terenie całego stanu. Zamknięcie placówek oferujących dostęp do "usług aborcyjnych" zapowiedział Tate Reeves, gubernator Missisipi. „Zrobimy wszystko co w naszej mocy by chronić życie nie tylko dzieci nienarodzonych, ale każdej osoby mogącej zarazić się tym wirusem” - oświadczył.

 

Wprowadzenie zakazu może nie okazać się jednak tak oczywiste. Szef stanowej służby zdrowia, dr Thomas Dobbs oznajmił, że „nie został powiadomiony o decyzji gubernatora”, a tamtejsze placówki aborcyjne działają nadal.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-26 09:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież nic nie wstrzymano.
5 miesięcy temu / Stormer
 
do "normy".
5 miesięcy temu / 1
 
Cyt. "wstrzymanie procederu na czas epidemii." dalej nie pojeli ,recydywisci.
5 miesięcy temu / Nick
 
Oby nie wróciło do normy. Nawet za cenę, że już nic nie wróci do normy. Oprócz katolickiej wiary, która powinna wrócić do 1930-letniej normy.
5 miesięcy temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.