DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

USA: Vermont legalizuje aborcję na życzenie do 9 miesiąca

USA: Vermont legalizuje aborcję na życzenie do 9 miesiąca
Gubernator Vermont, Phil Scott fot. Chief National Guard Bureau from USA [Public domain]

Gubernator stanu Vermont, Phil Scott podpisał prawo legalizujące aborcję „na życzenie” do momentu narodzin dziecka. Podkreślił, że nowe przepisy zabezpieczą „prawa reprodukcyjne każdej kobiety” oraz zapewnią, że „decyzja leżeć będzie wyłącznie pomiędzy kobietą a lekarzem”.

 

Nowe prawo nie tylko zezwala na przeprowadzanie „aborcji na życzenie” do momentu narodzin dziecka, ale odsuwa także od całego procesu jakąkolwiek ingerencję władz stanowych. Ustawa nr. 57 rozpoznaje aborcję jako „podstawowe prawo kobiety” oraz zapewnia, że strona rządowa nie będzie mogła odmówić, ograniczyć czy wpływać na „prawo” kobiety do decyzji o zabiciu swojego dziecka.

 

Ponadto, ustawa zlikwiduje odpowiedzialność karną dla sprawców przemocy, której wynikiem okazało się poronienie. Dodatkowo, błędy lekarzy powodujące śmierć nienarodzonego dziecka pozostaną bez konsekwencji prawnych. Tak liberalne prawo obowiązuje tylko w kilku stanach USA, z Nowym Jorkiem na czele. Zdaniem niektórych komentatorów, gdyby Kermit Gosnell (skazany na dożywocie aborcjonista) przeprowadzał swoje okropieństwa w dzisiejszym stanie Vermont, nie groziłaby mu za to żadna odpowiedzialność karna.

 

Inicjatywa spotkała się z krytyką środowisk pro-life. Ich zdaniem działania gubernatora Scotta mają niewiele wspólnego z dobrem kobiet, lecz ułatwiają działalność aborcyjnemu przemysłowi. „W swoim prawie gubernator Scott całkowicie zrezygnował z regulacji aborcji, aborcjonistów czy klinik, włączając w to badania zapewniające zdrowie i bezpieczeństwo kobiet (…) Scott wsparł bez cienia wątpliwości agendę potężnego proaborcyjnego lobby” – wskazał Mary Hahn Beerworth, przewodniczący Vermont Right to Life.

 

Źródło: lifenews.com

PR             


DATA: 2019-06-12 10:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

... a koty, psy, szynszyle, świnki morskie, też?
ponad 1 rok temu / Zosia
 
Nie będziesz taki zadowolony, gdy staniesz przed obliczem Pana. Czeka na Ciebie płacz i zgrzytanie zębów!
ponad 1 rok temu / Karol
 
No chyba już nikt nie ma wątpliwości, że tu nie chodzi o prawa kobiet tylko o depopulację. Podobnie sprawa wygląda w przypadku homoseksualistów. Tak naprawdę nikt nie myśli o ich dobrze tylko służą jako narzędzie do rozwalenia rodziny i porządku w społeczeństwie. W rewolucji nigdy nie chodzi o kogokolwiek dobro. Celem każdej rewolucji jest niszczenie.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Szatan go opętał... Vermont ma ujemny przyrost naturalny a teraz jeszcze aborcja. Tylko szatan mógł coś takiego wymyślić aborcja do 9 miesiąca. A CO TEN Gubernator powie na sadzie ostatecznym? Chciałem dobrze? Ja nie wiem.
ponad 1 rok temu / sawe
 
Szkoda, że nie dodaliście, że gubernator Vermontu jest z Partii Republikańskiej. Tak naprawdę "prawicowo-konserwatywne" władze ma kilka stanów "głębokiego południa", można je policzyć na palcach jednej ręki i nawet przynależność do Partii Republikańskiej nic nie znaczy. Kilka dni temu głosami polityków republikańskich w New Hampshire zniesiono karę śmierci. Tacy to konserwatyści.
ponad 1 rok temu / wowuś
 
Wiek XXI zaczyna wygrywać jeśli chodzi o skalę okrucieństwa z w. XX. Czy znajdą się lekarze gotowi do takiej zbrodni?
ponad 1 rok temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.