DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

USA: ustawa zdrowotna „zmasakrowana” w Sądzie Najwyższym

USA: ustawa zdrowotna „zmasakrowana” w Sądzie Najwyższym
fot. linbus4 /sxc.hu

Wg CNN Jeffrey’a Tobina, prokurator generalny Donald Vernilli w drugim dniu przesłuchań przed Sądem Najwyższym, w sprawie zgodności z konstytucją ustawy zdrowotnej, miał poważne problemy, by uzasadnić dlaczego powinna ona wejść w życie. Tym samym jest wielce prawdopodobne, że sąd może ją unieważnić. Tobin stwierdził: „ludzie mówią, że ustawa o opiece zdrowotnej została dzisiaj zmasakrowana w Sądzie Najwyższym”.  


Prokuratorzy 26 stanów zakwestionowali ustawę zdrowotną Baracka Obamy, zmuszającą obywateli do wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Ci, którzy tego nie zrobią, będą karani grzywnami. W przypadku osób nieposiadających dochodów, polisa w całości będzie pokrywana z pieniędzy podatników. Dla wielu Amerykanów, przyzwyczajonych do samostanowienia o własnym losie, reforma zdrowotna jest nie do przyjęcia.


Podczas drugiego dnia przesłuchań w Sądzie Najwyższym, który ma ostatecznie podjąć decyzję w sprawie legalności ustawy z konstytucją pod koniec czerwca, prokurator generalny, reprezentujący administrację Obamy, Donald Vernilli, był wyraźnie zmieszany i nie potrafił odpowiedzieć na wiele istotnych pytań sędziów. Tobin podkreślał, że prokurator Vernilli to bardzo doświadczony i dobry prawnik, jednak w ostatnim dniu przesłuchań miał poważne problemy z odpowiadaniem na pytania. 


Sędziowie dociekali, czy Kongres ma prawo zmusić Amerykanów do wykupienia przymusowych pakietów ubezpieczeniowych i karać ich za brak polis. Tobin stwierdził, że to, co się działo w sądzie wyglądało jak jakiś pogrom. Ustawa zdrowotna została „zdruzgotana” - Nie wiem dlaczego prokurator generalny miał aż tak zły dzień- mówił.


Wielu prawników jest przekonanych, że decyzja w sprawie ustawy „Obamacare” będzie sprowadzać się do walki pomiędzy dziewięcioma sędziami Sądu Najwyższego.


Według doniesień z sali rozpraw, czterech lewicowych sędziów jest skłonnych ją zaakceptować. Czterech konserwatywnych jest przeciw uznaniu jej za zgodną z konstytucją. Jeden - Anthony Kennedy - waha się, chociaż w tej chwili jest bardziej skłonny orzec, iż nowe prawo jest sprzeczne z konstytucją.


 

Źródło: Business Insider, AS.

 


DATA: 2012-03-30 19:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masakra - Czy zgodność z konstytucją zależy od poglądów politycznych? Przecież to jest chore - absurd !! Konstytucja powinna być nietykalna i respektowana. Konstytucyjne prawa powinny być nienaruszalne. Zresztą proszę napisać o tym co OBAMA podpisał z dniem 1 stycznia 2012 roku. NDDA2012 - szczególnie kilka kontrowersyjnych zapisów...
ponad 8 lat temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.