DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

USA: tysiące katechumenów przyjętych na łono Kościoła podczas tegorocznej Wielkanocy

USA: tysiące katechumenów przyjętych na łono Kościoła podczas tegorocznej Wielkanocy
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0/Rosangelaresende

Ponad 37 tys. katechumenów zostało włączonych do Kościoła w Wielką Sobotę na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Informację przekazała Konferencja Episkopatu USA.

 

Nowi członkowie zostali włączeni do wspólnoty wierzących na podstawie Obrzędu chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych (OWCD). Dana osoba może przyjąć chrzest w każdym dniu, jednak okres Wielkanocy jest pod tym względem wyjątkowy. Według Tradycji, to właśnie w Wielką Sobotę chrzczono osoby dorosłe pragnące zostać chrześcijanami. Podczas liturgii Wigilii Paschalnej katechumeni przyjmują sakramenty chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Jeżeli chodzi o osoby, które przyjęły chrzest w innej denominacji, zostają przyjęte na łono Kościoła po wyznaniu wiary i przyjęciu sakramentów; Bierzmowania i Eucharystii.  

 

Droga katechumenalna w Stanach Zjednoczonych trwa dziewięć miesięcy, podczas których osoba szczegółowo zgłębia katolicką naukę i dokonuje rozeznania odnośnie decyzji o dołączeniu do wspólnoty wiernych. W Wielką Sobotę, oprócz przyjęcia do Kościoła katechumenów miał miejsce także obrzęd przyjęcia kandydatów na drogę katechumenalną.

 

Najwięcej katechumenów -  1560 osób,  wstąpiło na drogę wiary w archidiecezji Los Angeles. Tam też przyjęto na kandydatów 913 osób. Wielu z nich zdecydowało się na przyjęcie wiary katolickiej po świadectwie innych katolików w ich prywatnym życiu. „Moja żona Gryzelda jest katoliczką odkąd została ochrzczona jako niemowlę. Kiedy narodził się nasz pierwszy syn, również został ochrzczony w wierze katolickiej. Ja także zapragnąłem przeżywać wiarę tak jak moi najbliżsi” – tłumaczył Alfredo Acosta, katechumen z archidiecezji Galveston-Houston.

 

Źródło: indcatholicnews.com / usccb.org

PR      


DATA: 2019-04-24 12:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.