DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

USA: stop imigrantom! Stany Zjednoczone przyjmą tylko prześladowanych chrześcijan

USA: stop imigrantom! Stany Zjednoczone przyjmą tylko prześladowanych chrześcijan
fot. REUTERS/FORUM
#TRUMP    #CHRZEŚCIJANIE    #PRZEŚLADOWANIA    #USA    #MUZUŁMANIE    #IMIGRANCI    #IRAN    #PREZYDENTA USA    #DEKRET    #SYRIA    #UCHODŹCY

Donald Trump podpisał akt wykonawczy zakazujący wpuszczania na teren Stanów Zjednoczonych obywateli krajów, w których większość stanowią muzułmanie. Akt objął m.in. Syrię i Iran. Jak przyznał prezydent Stanów Zjednoczonych, jego celem jest zapobieżenie przenikania do USA „radykalnych islamskich terrorystów”. Co ciekawe, z Syrii do Stanów Zjednoczonych będą mogli przyjeżdżać chrześcijanie.

 

Uchodźcy z innych krajów nie będą przyjmowani do USA przez co najmniej 120 dni. Tyle czasu przeznaczył na razie prezydent na zebranie przez amerykańskie służby odpowiednich danych, dotyczących zagrożenia płynącego ze strony części uchodźców z poszczególnych krajów.

 

Trump wyraził natomiast zgodę, by przyjmować prześladowanych chrześcijan, których muzułmanie usiłują brutalnie zmuszać do konwersji. Wielu ponosi z tego powodu śmierć.

 

Dokument zabrania przyjmowania na teren USA oraz wydawania wiz obywatelom siedmiu krajów zdominowanych przez muzułmanów. Akt wykonawczy nie wymienia tych państw, ale według Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego chodzi o Irak, Iran, Syrię, Sudan, Libię, Jemen i Somalię. Zakaz ma obowiązywać przez 90 dni. Nie będzie on dotyczył niektórych dyplomatów.

 

- Wprowadzamy nowe mechanizmy kontroli, by zatrzymać islamskich terrorystów z dala od naszego kraju. Nie chcemy ich tutaj. Chcemy tylko takich uchodźców, którzy będą wspierać i kochać nasz kraj - podkreślił Donald Trump.

 

Na akt wykonawczy bardzo szybko zareagował Iran, który zamknął granice dla obywateli Stanów Zjednoczonych. „Szanując naród amerykański i rozróżniając między nimi a wrogą polityką amerykańskiego rządu, Iran zastosuje zasadę wzajemności, dopóki obraźliwe amerykańskie restrykcje przeciwko Irańczykom nie zostaną zniesione” – podało irańskie MSZ. Oświadczenie irańskiej dyplomacji określa dekret mianem „zniewagi dla świata muzułmańskiego”.

 


Źródło: niezalezna.pl/polskieradio.pl

ged


DATA: 2017-01-29 13:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe jak odróżni prawdziwych chrześcijan od tych muzułmanów, którzy zgodnie z islamską doktryną takija będą udawać chrześcijan.
ponad 3 lata temu / r
 
Nie pomyliłem adresata, obowiązuje ciągłość władzy. W tym przypadku zawinili poprzednicy, ale zmagać się z tym będzie Trump. Zobaczymy z jakim skutkiem.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
Gdzie tkwi haczyk?
ponad 3 lata temu / wb
 
A to ciekawe,iran zabronił amerykanom!Ha ha ha!No to jak powinna postąpić Polska?Od zawsze jesteśmy traktowani jak islamici.Może by tak przynajmniej wystawiać im wizy?
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
A to ciekawe,iran zabronił amerykanom!Ha ha ha!No to jak powinna postąpić Polska?Od zawsze jesteśmy traktowani jak islamici.Może by tak przynajmniej wystawiać im wizy?
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 
Zapomnialem wspomniec,ze szkoda ze Polska miala wynik ujemny ze zniszczenia rzeszy niemieckiej,ale Roosvelt byl demokrata a z demokratami nigdy Polsce nie bylo po drodze
ponad 3 lata temu / POLAK NA ALASCE OBYWATEL USA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.