DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@M&m's. Tja... z tego 29700 popełnionych przez "białych inaczej". A kropnięcie bandyty w obronie Prawa nie ma nic wspólnego z V przykazaniem, "katoliku". @John. Posiadanie broni jest prawem naturalnym, przyrodzonym każdemu. "Trzeba być naprawdę nieogarniętym umysłowo by" tego nie wiedzieć. "Bezpieczne państwo to kraj bez broni wśród obywateli." - zdanie wybitnie prawdziwe; państwo jest bezpieczne i kroi obywateli jak chce. Byle biurwa zza biurka ma się wtedy za wyrocznię i Napoleona.
ponad 1 rok temu / agricola
 
@John - tyle tylko, że państwo ma być przede wszystkim sprawiedliwe a nie ma nic sprawiedliwego w odebraniu narzędzia obrony własnej rodziny przed przestępcą, który na czarnym rynku zawsze kupi broń. Do tego co do tych statystyk - proszę zwrócić uwagę, że większość tych danych jest efektem strzelanin wśród gangów narkotykowych i to dlatego duże miasta typu Nowy Jork, Chicago czy LA zawyżają te statystki a nie Texas, Arkansas czy Arizona, gdzie ludzie mają karabiny szturmowe w domu. Jak się powołuje na tak nieudolne narzędzie jak statystyka to chociaż fajnie byłoby to robić poprawnie. @M&m's - widzę, że bzdury Beccarii i abolicjonistów są nadal żywe - prewencyjna funkcja prawa jest niedowodliwa to po pierwsze a po drugie skoro liczy się nieuchronność to za kradzież zacznijmy karać karnym jeżykiem w sposób nieuchronny. Główną funkcją prawa jest sprawiedliwość. Proszę poczytać pozycję prof. Bartuli na ten temat.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Co do 5 przykazania to: "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią." 2 Moj. 21:14.
ponad 1 rok temu / Do M&m's
 
& John Jesteś naprawdę tak naiwny czy tylko takiego udajesz. Ja podałem tylko dane statystyczne, a te mówią same za siebie. Kolejny fakt- nie wysokość, a nieuchronnosc kary powoduje, że człowiek zaniecha przestępstwa. Chyba, że jesteś za strzelaniem przez amerykańskich policjantów na miejscu do domniemanych sprawców, bez procesu, wtedy nie mam pytań. V przykazanie się kłania "katoliku".
ponad 1 rok temu / M&m's
 
Normalny kraj.My,Polska jesteśmy za nimi 100 lat.
ponad 1 rok temu / Koral
 
Bezpieczna obsługa broni jest dużo mniej skomplikowana niż obsługa nowoczesnego pilota do telewizora czy robota kuchennego, a ukończenia kursów i zdobycia licencji na telewizor czy sokowirówkę nikt nie wymaga. Mitologizacja posiadania i używania broni to lewacka taktyka doprowadzania przyzwoitych ludzi do stanu permanentnej bezbronności. Przy uzbrojonym po zęby społeczeństwie każdy urzędas trzy razy by się zastanowił nim spróbował by nadużyć swojej władzy.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Nareszcie.
ponad 1 rok temu / wiara
 
Do johna sprawdz ile jest samobojstw z uzyciem broni palnej,wtedy liczba zabojstw znacznie spada.
ponad 1 rok temu / Marian
 
Bezpieczne państwo to kraj bez broni wśród obywateli. Proszę sobie wejść na stronę usa ze statystyką postrzeleń i zgonów wskutek użycia broni.co 17 minut ktos w usa umiera wskutek uzycia broni palnej. W tym 3 dzieci kazdego dnia. Trzeba być naprawdę nieogarniętym umysłowo by sądzić iż dostęp do broni poprawia bezpieczeństwo. Chyba że po jej użciu te 20 lat w więzieniu za jego murami jest tym bezpieczeństwem. USA to masakra i zacofanie. Kraj ludzi niedorozwiniętych.
ponad 1 rok temu / John
 
Narobiłeś sobie wrogów człowiecze i się boisz dostępu do broni? A może masz interes w tym żeby nielegalny handel bronią kwitł? Powszechny dostęp do broni to bezpieczeństwo, bo skoro bandyta wie że może zginąć przy próbie napaści to się dwa razy zastanowi.
ponad 1 rok temu / Do M&m's
 
DoM&m's.przypominam, że bandyta jeśli chce zdobędzie broń bez kursów i pozwoleń.
ponad 1 rok temu / Ajot
 
Może dlatego w Polsce mamy 300 zabójstw rocznie, a w Stanach 30000, co nawet biorąc pod uwagę ich większą populację jest liczba zatrwazajaca.
ponad 1 rok temu / M&m's
 
Polakom broń odebrali zaborcy...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Aż się miło czyta. Przywracanie stanu normalności. Oby takie zmiany zawitaly i do Polski.
ponad 1 rok temu / emk
 
Kiedy takie prawo u nas? Pewnie nigdy.
ponad 1 rok temu / Janek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.