DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

USA: stan Kalifornia łamie prawo zmuszając chrześcijan do finansowania aborcji

USA: stan Kalifornia łamie prawo zmuszając chrześcijan do finansowania aborcji
fot. wikimedia.org

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej działający w ramach administracji Donalda Trumpa opublikował swoje stanowisko w sprawie współfinansowania aborcji przez wspólnoty chrześcijańskie. W komunikacie podkreślono, że regulacje prawne obowiązujące w stanie Kalifornia zmuszają wspólnoty do przekazywania na ten niemoralny cel znaczących środków.

 

„Informujemy Kalifornię, że musi przestać zmuszać ludzi dobrej woli do wspierania procederu odbierania ludzkiego życia, nie tylko dlatego, że jest to nie moralne, ale także dlatego, że to niezgodne z prawem” – czytamy w Komunikacie Zdrowia i Opieki Społecznej. Administracja prezydenta podkreśla, że w ten sposób stan Kalifornia łamie prawo federalne i nie ma możliwości do zmuszania wspólnot do współfinansowania zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Decyzja Białego Domu zakazująca tego typu działań przez stan Kalifornia zostanie oficjalnie ogłoszona podczas 47. dorocznego Marszu dla Życia, w którym udział weźmie prezydent Donald Trump. To pierwszy raz w historii, kiedy urzędujący prezydent będzie uczestniczył w tym ważnym dla środowiska pro life wydarzeniu, będącym zarazem największym Marszem dla Życia na świecie. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach w marszu brał udział wiceprezydent Mike Pence.

 

Stan Kalifornia już w 2014 roku wprowadził przepisy zmuszające pracodawców do finansowania planów ubezpieczenia zdrowotnego, obejmujących m.in. aborcję. Prawo zmusza do dotowania krwawego procederu także wspólnoty religijne i inne, które mają co do tego moralne zastrzeżenia. Co więcej, zgodnie z zapisami prawa obowiązującego w stanie Kalifornia, aborcja jest tam uważana za „podstawową opiekę zdrowotną”.

 

Alliance Defending Freedom informuje, że w momencie wprowadzania nowego prawa, wspólnoty nie zostały nawet poinformowane, że będą współfinansować zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

„Na podstawie niniejszego zawiadomienia Departament Zdrowia i Opieki zwraca się do Kalifornii z prośbą o poinformowanie w ciągu trzydziestu dni, czy Kalifornia będzie nadal egzekwować swój wymóg objęcia wszystkich składek zdrowotnych kwotą na aborcję, czy też zgodzi się na podjęcie działań naprawczych” – czytamy w komunikacie prasowym administracji prezydenta.

 

Departament poinformował również, że w przypadku zlekceważenia dokumentu i braku informacji, że Kalifornia będzie postępowała zgodnie z prawem federalnym, Biały Dom skieruje zawiadomienie o naruszeniu prawa i przygotuje na to dowody. W komunikacie podkreślono, że działanie niezgodne z prawem może skutkować ograniczeniem wsparcia finansowego przez Departament Zdrowia i Opieki i zmniejszeniem dotacji dla Kalifornii.

 

„Po raz kolejny administracja prezydenta Donalda Trumpa dotrzymuje obietnicy ochrony życia ludzkiego i wolności sumienia wszystkich Amerykanów” – powiedział Alex Azar, sekretarz Departamentu. „Nikt w USA nie powinien być zmuszany do płacenia za aborcje innych osób” – podkreślił Roger Severino.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa


DATA: 2020-01-24 18:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Kasandra - i sami czyniąc zło wystawiają złe świadectwo " katolikom"
7 miesięcy temu / Lustro
 
NO PROSZĘ, PRZECIEŻ W POLSCE TEŻ POPRZEZ PODATKI KATOLICY FINANSUJĄ ZŁO
7 miesięcy temu / Kasandra
 
To dobra decyzja
7 miesięcy temu / Roni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.