DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

USA: sprzeciw wobec badań z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci

USA: sprzeciw wobec badań z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM
#ABORCJA    #KORONAWIRUS    #BADANIA    #USA

Aktywiści pro-life oraz prawnicy wzywają Donalda Trumpa, aby nie poddawał się presji aborcjonistów, przekonujących o konieczności rozpoczęcia badań nad lekiem na COVID-19 z wykorzystaniem tkanek abortowanych dzieci.

 

18 marca 2020 Washington Post opublikował artykuł, w którym zamieszczono apel ekspertów immunologii z Montany, pracujących w Narodowych Instytutach Zdrowia (NIH) wzywających do podjęcia eksperymentów z wykorzystaniem tkanek pochodzących od dzieci zmarłych w wyniku aborcji.

 

Profesor Kim Hasenkrug z wchodzącego w skład NIH Rocky Mountains Laboratories (RML) przekonuje o konieczności zniesienia zeszłorocznego - wystosowanego przez administrację Donalda Trumpa - zakazu przeprowadzania badań przez placówki państwowe, zawierających fragmenty ciał dzieci zabitych w fazie prenatalnej.

 

Jak wskazują - proszący o zachowanie anonimowości pozostali pracownicy NIH - takie badania zdecydowanie przyspieszyłyby wynalezienie leku na COVID-19. Polegają one na dokonaniu przeszczepu płuca myszy z wykorzystaniem ludzkiej tkanki. Takie – jak to określają – „uczłowieczone myszy” – można wtedy zakażać wirusem SARS-CoV-2 i obserwować reakcję na podawane leki. Do tej pory najlepsze wyniki przy leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 odnotowywano przy zastosowaniu leków znacząco podnoszących odporność, albo pochodzących z krwi ozdrowieńców.

 

Takiemu nieetycznemu podejściu zdecydowanie sprzeciwiają się organizacje pro-life. 15 kwietnia, 50 liderów organizacji pro-life w Stanach Zjednoczonych wystosowało specjalny apel do prezydenta USA Dondalda Trumpa, wzywający do niepoddawania się presji aborcjonistów. Jednocześnie w tej sprawie apelują też amerykańscy politycy. Doug Lamborn, członek Izby Reprezentantów z Kolorado oraz senator Roger Wicher z Missisipi wystosowali list, w którym stwierdzili: „Te krytyczne litanie powtarzają jednak fałszywe twierdzenia i narracje, które od wielu lat propagują użyteczność tkanek płodów, w tym twierdzenie, że takie tkanki zostały już wykorzystane do stworzenia wielu szczepionek”.

 

Autorzy listu zaznaczają, że badania nad lekiem na COVID-19 z wykorzystaniem etycznych metod przynoszą coraz lepsze rezultaty i nie ma konieczności znoszenia zeszłorocznego zakazu. Apel podpisało już 131 członków Kongresu USA.

 

Źródło: lifenews.com / washingtonpost.com / nationalreview.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-17 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.