DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

USA: skutki „polityki gender”. 5-latka napastowana przez chłopca, który „chce być dziewczynką”

USA: skutki „polityki gender”. 5-latka napastowana przez chłopca, który „chce być dziewczynką”
fot.Brian Branch Price/FORUM

Do kuriozalnej sytuacji doszło w stanie Georgia w USA. Pięcioletnia dziewczynka została napadnięta seksualnie w szkolnej łazience dla dziewcząt przez chłopca, który chce być dziewczynką. Gdy matka poszkodowanej zaczęła domagać się odpowiedniej ochrony dla córki, kuratorium nasłało na nią pracowników socjalnych. Sprawa trafiła do sądu.

 

Jak czytamy w pozwie Rogera G. Brooksa z Alliance Defending Freedom (ADF) i Vernadette R. Broyles z Georgia Adoption & Family Law Practice, którzy interweniują w sprawie, 5-letni chłopiec zaatakował swoją rówieśniczkę, gdy ta opuszczała łazienkę w szkole podstawowej w Oakhurst. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2017 roku.

 

W pozwie napisano, że gdy ofiara wyszła z toalety „napastnik” miał ją pchnąć na ścianę i brutalnie obmacywać. Dziewczynka walczyła z chłopcem i krzyczała, by natychmiast przestał. Mimo wołania o pomoc, nikt nie zareagował. Pozew w sprawie złożono 22 maja 2018 roku.

 

Chłopiec miał zezwolenie na korzystanie z łazienki dla dziewcząt, zgodnie z polityką, która „wymaga” od szkół w Oakhurst, aby „udostępniały chłopcom, którzy utożsamiają się jako dziewczynki damskie toalety, szatnie i prysznice na terenie szkoły”.

 

Przed rokiem szkolnym 2016-2017 chłopcom nie wolno było wchodzić do toalety dla dziewcząt. Jednak w wiadomości e-mail z 26 lipca 2016 roku kurator oświaty z Decatur, David Dude nakazał członkom personelu szkolnego, by umożliwić uczniom korzystanie z toalet, które „odpowiadają ​ich tożsamości płciowej”.

 

„Aby było jasne, oto kilka przykładów sytuacji związanych z tożsamością płciową i tego, jak należy postępować zgodnie z tą polityką” – pisał Dude – „załóżmy, że uczniowi przypisano płeć mężczyzny przy urodzeniu, a teraz określa się jako kobieta. Taki uczeń powinien być traktowany tak samo, jak każda uczennica. (...) Powinien mieć możliwość skorzystania z toalety dla dziewcząt”.

 

Jak się okazuje, o nowej polityce nie poinformowano rodziców. Jak zaznaczono w pozwie, rodzice z Decatur byli w dużej mierze nieświadomi nowej „polityki toaletowej”.

 

Dziewczynka po napaści seksualnej poskarżyła się później na ból narządów płciowych i dopiero po śledztwie jej matki – Paschy Thomas – powiedziała, co się stało. Następnego dnia Thomas rozmawiała z władzami szkolnymi, które „odmówiły” podjęcia kroków w celu zapobieżenia powtórzeniu się takiej sytuacji.

 

Przedstawiciele szkoły nie powiedzieli pani Thomas, „jakie kroki podjęli lub zamierzają podjąć by chronić jej córkę przed powtórzeniem się napaści” - czytamy w złożonej do sądu skardze. „Nie chciano również zapewnić, że jej córka nie spotka się ponownie z chłopcami w toalecie dla dziewcząt” – dodano.

 

Przedstawiciele szkoły odmówili ponadto przeniesienia chłopca z klasy dziewczynki do innej w związku z czym matka była zmuszona zabrać córkę ze szkoły, ze względu na ryzyko dla jej bezpieczeństwa.

 

Urzędnicy szkolni próbowali za całe kuriozalne zdarzenie obwinić dziewczynkę i jej matkę. 8 grudnia 2017 roku matka dziecka spotkała się z dyrektor szkoły podstawowej w Oakhurst, z Marcy Fowler i innymi osobami. Po spotkaniu kierownictwo szkoły skontaktowało się z Georgia Department of Family and Child Services (DFCS), aby zgłosić potencjalną napaść na tle seksualnym, ale „w niewytłumaczalny sposób” wskazano jako winną zdarzenia Thomas. W rezultacie urząd opieki społecznej interweniował. Pracownicy socjalni udali się do domu Thomas i kwestionowali jej prawa rodzicielskie, sugerując, że nie potrafi wychowywać dziecka.

 

Brooks i Broyles zasugerowali, że szkolne władze „dążyły do odwetu przeciwko afroamerykańskiej samotnej matce o niskich dochodach i zastraszano ją, nasyłając pracowników Departamentu ds. Rodziny, aby przesłuchali jej dzieci i sprawdzili dom”.

 

Prawnicy reprezentujący Thomas i jej córkę chcą ustalić w trakcie śledztwa, czy napaść seksualna na pięciolatkę nie była skutkiem wdrożonej polityki Genderowej oraz czy nie przyczyniła się ona do stworzenia wrogiego środowisko dla uczennicy i innych dziewcząt.

 

Kurator Dude zapewnia, że okręg szkolny „zobowiązuje się wspierać wszystkich uczniów”. Kwestionuje za to „bezpodstawne zarzuty sformułowane przez Alliance Defending Freedom”.

 

 „Polityka genderowa” nie przewiduje żadnej ochrony przed nadużyciami ze strony „transseksualistów”, czyli tych, którzy uważają, że mają płeć inną niż biologiczna.

 

Polityka ta pozwala również uczniom wybrać łazienkę, szatnię i prysznic zgodnie z deklarowaną przez siebie „płynną, tożsamością płciową”, nawet bez wymogu certyfikacji przez psychiatrę lub innego lekarza.

 

Brooks i Broyles wskazali we wniosku, że polityka może stworzyć sytuację, w której chłopcy mogą wykorzystywać te zasady, aby celowo napadać na dziewczęta.

 

W skardze prawnicy argumentowali, że naruszenie prywatności dziewcząt było zamierzonym aspektem tzw. polityki łazienkowej szkoły podstawowej w Oakhurst. Ich zdaniem, szkoły w tym okręgu celowo chcą zachęcać chłopców, by „afirmowali się” jako dziewczęta, umożliwiając im mieszanie się z dziewczętami w pomieszczeniach zarezerwowanych jedynie dla określonej płci, ze względu na konieczność zachowania intymności.

 

Wyjaśniono, ze kuratorium zależy na naruszaniu prywatności dziewcząt. Przypadek wykorzystanej pięciolatki „nie jest niefortunnym skutkiem ubocznym polityki, jest to zasadniczy cel tej polityki” – argumentowano.

 

Prawnicy zauważyli również, że urzędnicy systemu szkolnego nie przeprowadzili żadnego dochodzenia ani badania, na jaki stres i niebezpieczeństwo narażają przez tę politykę inne dziewczęta.

 

Źródło: cnsnews.com

AS


DATA: 2018-10-12 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rząd może zatrudnić ciocię klozetową w każdej szkole w każdej łazience. Konieczne przeszkolenie pedagogiczne do pracy z dziećmi plus znajomość ukraińskiego, ubeckiego, hinduskiego. Etatyści z POPiS będą zachwyceni, zdobędą kolejnych wyborców. To będzie gigantyczna armia gwarantująca zwycięstwo w każdych wyborach.
ponad 1 rok temu / Radek
 
Skad taki mlody chlopiec (z tej samej klasy, wiec nawet jesli nie mial 5 lat to tylko niewiele starszy mogl byc) mial te fantazje, ze dziewczynki "mozna" obmacywac? Ja w tym wieku sobie nie wyobrazalem nawet, ze sfera seksualna istnieje. *a tak na marginesie: zauwazcie, ze dziewczynka jest samotnie wychowywana przez czarnoskora matke. W USA to plaga, szegolnie niszaca wspolnote czarnych, choc zaczyna dotykac co raz wiecej bialych i azjatow. Popatrzcie na statystyki rozwodow, dzieci pozamalzenskich itp.
ponad 1 rok temu / Muelhausen
 
Wprowadzić jedną toaletę z jedną przegródką,wpuszczać pojedynczo raz jedno raz drugie(może być dziewczynka potem chłopiec,potem chłopiec identyfikujący się jako dziewczynka,następnie chłopiec itd) i po kłopocie.
ponad 1 rok temu / proste
 
@Pokręć : PO co toalety? Przecież są pampersy. Pampersy dla rodziców, nauczycieli i dzieci to idealne i adekwatne do poziomu umysłowego rozwiązanie.
ponad 1 rok temu / Woźny
 
Trzeba utworzyć tyle toalet, ile jest literek w skrócie "LGBTQWERTYUIOP". Plus dwie: dla mężczyzn i dla kobiet.Wtedy każdy będzie miał dostęp do dokładnie takiej toalety, jaka mu się należy. Albo... zrezygnować z jakiegokolwiek podziału: wszyscy do jednej. Albo - utworzyć 2: dla mężczyzn i kobiet i jasno i wyraźnie powiedzieć: masz siusiaka - idziesz do męskiej, nie masz - do żeńskiej. Niezależnie, od tego, w co się ubierzesz.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Teraz każdy chłopaczek-cwaniaczek będzie chciał być dziewczynką, żeby legalnie wchodzić do toalety dziewczęcej i wtedy znów stanie się chłopcem, popodląda, pozaczapia i poobmacuje dziewczynki. Gdy będzie starszy to może zgwałcić koleżanki w toalecie, a po wyjściu znów odgrywać "zagubioną ciele" chłopaka dziewczynkę. Gender to jakieś pomyślnie z poplataniem, a najgorsza jest w tym zakresie tzw. poprawność polityczna, jak w przypadku dyrekcji tej szkoły.
ponad 1 rok temu / Fred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.