DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

USA: senat rozpatrzy projekt „H.R. 6666” – ustawę o walce z COVID-19

USA: senat rozpatrzy projekt „H.R. 6666” – ustawę o walce z COVID-19
fot. Felipe Esquivel Reed/Wikipedia

Politycy Partii Demokratycznej zaproponowali wprowadzenie nowych narzędzi prawnych w walce z rozprzestrzenianiem koronawirusa SARS-CoV-2. W projekcie znajdziemy m.in. przymus śledzenia osób podejrzanych o zainfekowanie oraz poddanie ich obowiązkowej kwarantannie. Inicjatywa posiada zaskakującą nazwę; „COVID–19 Testing, Reaching, And Contacting Everyone (TRACE) Act” – H.R.6666.

 

„H.R. 6666” zaproponowało 1 maja 2020 r., 39 polityków z Partii Demokratycznej, na czele z Bobby Rushem z Illinois. Projekt ustawy upoważnia departament Zdrowia i Opieki Społecznej do przekazania 100 miliardów dolarów „uprawnionym podmiotom do przeprowadzenia testów diagnostycznych na obecność COVID-19 oraz powiązanych działań, takich jak śledzenie kontaktów, za pośrednictwem mobilnych jednostek medycznych oraz, w razie potrzeby, w domach poszczególnych osób”.

 

Jak zaznaczono w ustawie, zastosowane środki mogą zostać przedłużone na kolejny rok, w razie potrzeby. Demokraci planują wprowadzenie podobnego rozwiązania do stosowanego już z powodzeniem modelu azjatyckiego. W Chinach czy Korei Południowej powszechne jest korzystanie z aplikacji mobilnych monitorujących stan zdrowia oraz zapisujących historię kontaktów. Bez wirtualnego certyfikatu potwierdzającego dobry stan zdrowia, poważnie utrudnione jest korzystanie z miejsc publicznych np. bibliotek, muzeów czy restauracji.

 

O tym, że takie rozwiązanie możliwe jest również w „ojczyźnie wszelkich swobód” wiemy chociażby z deklaracji hrabstwa  Ventura w Kalifornii, którego władze ogłosiły wprowadzenie pilotażowego programu monitorowania życia społecznego. Oprócz kontroli społeczeństwa, przepisy umożliwiają wyciąganie ze swoich domów osoby zakażone koronawirusem (nawet przechodzące chorobę bezobjawowo) i transport do specjalnie w tym celu przygotowanych miejsc odosobnienia.

 

Źródło: lifesitenews.com / congress.gov
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-13 14:32
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Nick, AMEN
8 miesięcy temu / Samanta
 
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze idzie koniec wszelkiego diabelstwa.Mozna to okreslic jako ostatni krzyk spadajacego w odchlan smoka ktory nigdy nie pogodzil sie i nie pogodzi ze nie jest zadnym panem tylko uzupuratorem z malpia geba.Musza wyjsc na jaw zamysly serc kto najemnik ,kto sluga kto farbowany lis a kto katolik,w tym czasie zniw dbajmy aby nasze lampy byly pelne oliwy ,bysmy byli sala ziemi i ziarnem a nie pannami glupimi zwietrzala sola i plewa.Z Panem Bogiem pod plaszem Maryji Niepokalanej i skrzydlami jej hetmana Sw Michala Archaniola niesmy wysoko Sztandar Jezusa Chrystusa w tej przeciez zwycieskiej dla nas walce.Chwala Bogu na wyskokosci a na ziemi pokoj ludziom dobrej woli!
8 miesięcy temu / Nick
 
Chory bez objawów. Kto to jest? Nic mi nie dolega a jestem chory? A może to taki stwór jak wierzący niepraktykujący?
8 miesięcy temu / A.G.
 
tydzień temu niemiecki dziennikarz Ken Jebsen nagrał poruszające wideo o ograniczaniu swobód obywatelskich w Niemczech. To między innymi po tym wideo odbyły się / były większe te demonstracje w Stuttgarcie. Od tygodnia w polskich mediach nikt nie wspomniał o tym filmie.
8 miesięcy temu / Pejot
 
Oni kompletnie się już z niczym nie kryją. Atakują jak wściekli. Czasu mało
8 miesięcy temu / Hidden_Agenda
 
MAMY TA AMERYKE RADUJMY SIE
8 miesięcy temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.