DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

USA: senat Kentucky przegłosował prawo zakazujące aborcji po wykryciu bicia serca

USA: senat Kentucky przegłosował prawo zakazujące aborcji po wykryciu bicia serca
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 

 

Nowa ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 13-6. Następnie procedowana będzie w wyższej izbie stanowego parlamentu zdominowanej przez Republikanów. Podczas poprzedzającej głosowanie debaty z głośników puszczono na żywo bicie serca dziecka April Lanham, mieszkającej w dystrykcie zarządzanym przez autora projektu, senatora Matta Castlena.

 

„To dziecko w jej łonie to żywy człowiek (…) a każdy człowiek ma prawo do życia” - wskazywał podczas debaty autor dokumentu. Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, w przypadku planów dokonania aborcji obowiązkowe będzie przeprowadzenie badania mającego wykazać słyszalność bicia serca dziecka. W przypadku jego wykrycia, aborcja będzie niedozwolona, chyba że życie matki znajdzie się w niebezpieczeństwie.

 

Podczas posiedzenia, mowę popierającą inicjatywę wygłosiła Abby Johnson, była dyrektor Planned Parenthood, dzisiaj obrończyni życia. „Aborcja ze swojej natury nigdy nie jest bezpieczna, ponieważ by zakończyła się sukcesem, musi zginąć wyjątkowa istota z bijącym sercem” - mówiła.

 

Podobne propozycje wystosowano w kilku innych stanach takich jak: Wirginia, Ohio, Floryda, Maryland, Minnesota, Missouri, Teksas czy Zachodnia Wirginia. Pomimo przyjęcia, nowe prawo napotyka trudności prawne. Głos w sprawie zabrała Kate Miller z American Civil Liberties Union of Kentucky. „Z momentem wejścia tej ustawy w życie zaskarżymy ją. Tak jak inne ustawy o podobnym charakterze. Będą poddawane niekończącym się sporom legislacyjnym przez lata” - oznajmiła.

 

Źródło: catholicnewsagency.com
PR


DATA: 2019-02-17 12:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ryszard A gdzie jest w tym wszystkim miejsce Boga, który stwarza ciało i duszę człowieka? Tzw. aborcja jest przede wszystkim bluźnierstwem wobec Boga. Dlatego tego typu grzech jest w Kościele grzechem wolajacym o pomstę do Boga. Czy mamy świadomość co spotka świat za tę zbrodnie na niespotykaną skalę. Naiwne kazania o miłosierdziu Boga nie pomogą, uratować dusz ludzkich ani tego zeprowawego świata. Wedle przepowiedni będą ginąć nie tylko niesprawiedliwie, lecz także sprawiedliwi. Ostania się nieliczni.
4 miesiące temu / Krakusik
 
Cóż , jeśli nie masz wyboru , to wybieraj to co relatywnie najlepsze. Życie TRWA od poczęcia . Jakie to smutne , że w XXI wieku (!) ludzie muszą WALCZYĆ o prawdę oczywistą . Ci, którzy chcą niszczyć to ŻYCIE - nazywają to POSTĘPEM ! Postępem - KU bramom PIEKIEŁ ? Może uda się OBROŃCOM ŻYCIA dopiąć swego . Przecież można skonstruować taką aparaturę która wykryje PIERWSZE bicie serca dziecka w łonie Matki . W tych czasach to jest "peace of cake". I to będzie oznaką NOWOCZESNOŚCI i POSTĘPU !
5 miesięcy temu / RYSZARD
 
Brawo. Mały kroczek ale w dobrym kierunku
5 miesięcy temu / kaznodzieja
 
Już w 21 dniu od poczęcia zaczyna bić serce.To są trzy tygodnie,nieraz kobieta jeszcze nie ma pojęcia,że jest przy nadziei.Więc gdy pójdzie pierwszy raz do ginekologa to już może posłuchać bicia swojego serca.Ci urzędnicy dokonali czegoś ważnego.Należy im się ogromne uznanie.
5 miesięcy temu / pochwalam
 
No i to jest mój problem z Amerykanami. Z jednej strony 447 a z drugiej TO. Dziwny i piękny kraj...
5 miesięcy temu / Kasandra
 
Mordercy nie powinni mieć prawa głosu. Najwyżej w piekle.
5 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.