DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

USA: sędzia zablokował regulację chroniącą lekarzy sprzeciwiających się aborcji

USA: sędzia zablokował regulację chroniącą lekarzy sprzeciwiających się aborcji
fot. pixabay.com

Sędzia zablokował wejście w życie regulacji administracji Trumpa chroniącej prawo lekarzy do sprzeciwu wobec aborcji i tak zwanych operacji zmiany płci, o które zabiegają osoby nieakceptujące swojej płci biologicznej.

 

Sędzia Sądu Okręgowego, Frederic Bloc wydał w poniedziałek wstępny nakaz wstrzymujący wykonanie przepisu do czasu wydania orzeczenia sądu.

 

Wydając nakaz, Block wskazał na czerwcową decyzję Sądu Najwyższego, który orzekł, iż ​​pracodawcy nie mogą zwalniać pracowników z powodu ich „orientacji seksualnej” lub „tożsamości płciowej”.

 

Sędzia Neil Gorsuch napisał w opinii większości w sprawie tej decyzji, że płeć biologiczna jest jednym z elementów „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej”, a zatem kategorie te powinny zostać objęte zasadami dot. dyskryminacji ze względu na płeć.

 

Block wyjaśnił, że regulację dotyczącą opieki zdrowotnej należy rozpatrywać w świetle orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie zatrudnienia. Paragraf 1557  ustawy Affordable Care Act zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć w programach opieki zdrowotnej finansowanych z funduszy federalnych.

 

W maju 2016 r. administracja Obamy na nowo zdefiniowała „dyskryminację ze względu na płeć”, uwzględniając aborcję i „tożsamość płciową”. Oznaczało to, że lekarze, którzy odmawiają uznania tzw. operacji zmiany płci za odpowiednią opiekę medyczną, mogliby zostać postawieni przed sądem za dyskryminację ze względu na płeć. To rozporządzenie nigdy nie weszło w życie, ponieważ sąd federalny zablokował je pod koniec 2016 roku.

 

W czerwcu 2020 r. administracja Trumpa zmieniła przepis i usunęła rozszerzoną definicję „płci” z sekcji 1557, wymagając, aby zabezpieczenia niedyskryminacyjne były interpretowane zgodnie z wolnościami gwarantowanymi w Pierwszej Poprawce do konstytucji.

 

Nowa zasada została zakwestionowana przez dwie osoby transpłciowe i Human Rights Campaign.

 

Kiedy po raz pierwszy zaproponowano pomysł zmian w administracji Trumpa, rok przed sfinalizowaniem nowej reguły, szef komitetu obrony życia biskupów USA nazwał to „ważnym krokiem”.

 

„Te modyfikacje są zgodne z intencją legislacyjną Ustawy o przystępnej cenie, aby zapewnić niedyskryminację ze względu na płeć w opiece zdrowotnej”, oświadczyła konferencja biskupów.

 

„Proponowane przepisy pomogłyby przywrócić prawa pracowników służby zdrowia - a także ubezpieczycieli i pracodawców – którzy odmawiają wykonania lub pokrycia kosztów aborcji czy procedur zmiany płci z powodu zastrzeżeń etycznych lub zawodowych. Katoliccy pracownicy służby zdrowia służą każdemu, kto do nich przychodzi, bez względu na cechy czy pochodzenie. Istnieją jednak kwestie etyczne, jeśli chodzi o procedury” – wyjaśniono wówczas.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS


DATA: 2020-08-19 13:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ot czasów dołożyliśmy , dziś dewiacja jest li tylko orientacją , ale jak mowi nasz Zbawiciel Jezus Chrystus "zgorszenia muszą przyjść , lecz biada tym którzy je szerzą"
1 miesiąc temu / Wojtek
 
Zastanawia mnie jak lekarz radzi sobie z tym ze zabija płód. Jak radza sobie z tym jego koledzy i kolezanki...czy lekarz zrobi wszystko dla pieniedzy?
1 miesiąc temu / magis
 
Świat powoli zamienia się w rzeczywiste piekło, gdzie człowiek nie może oddawać czci Bogu, bo jakiś niedouczony sędzia stawia się wyżej niż Stwórca. Biedny ten człowiek, gdyż w momencie śmierci będzie za późno udawać Greka, kiedy otchłanie piekielne otworzą się na przyjęcie nieszczęsnego szafarza niby sprawiedliwości.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
@taki 1 Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi. Zaostrzenie kar dla lekarzy już skutkuje unikaniem podejmowania się ryzykownych zabiegów i terapii, a takie są potrzebne u najciężej chorych. Coraz trudniej też znaleźć chętnych do pracy w SOR.
1 miesiąc temu / @@@
 
@taki 1 medycyna to nie inżynier który robi obliczenia, żeby wszystko było dobrze i zawsze się sprawdzają. Chirurg nigdy nie może się w 100% przygotować do operacji, bo każdy człowiek jest inny, narządy i tkanki też. Pacjenci również lubią kłamać na temat swojego stanu. Nic dziwnego że błędy lekarskie się zdarzają, zazwyczaj są one mało istotne i są naprawiane w najbliższym czasie a i tak za to pójdą do więzienia
1 miesiąc temu / Anonimm
 
@Anonim. Obyś nie trafił właśnie na takiego niedouczonego chirurga, bo więcej leczenia już Ci nikt nie przepisze. Co do zarobków, to emigrujmy wszyscy, bo wszyscy mamy słabe zarobki, w porównaniu do Niemców, Francuzów, Anglików, Szwajcarów, Norwegów, Szwedów i itd.
1 miesiąc temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.