DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

USA: satanistka oskarża zakład karny o dyskryminację. Nie mogła w celi adorować diabła

USA: satanistka oskarża zakład karny o dyskryminację. Nie mogła w celi adorować diabła
fot. Amiran White/ZUMA Press/FORUM

Satanistka Monica Lujan wniosła sprawę do sądu przeciw amerykańskiemu zakładowi karnemu, w którym ją zamknięto twierdząc, że jej wiara była tam atakowana i doświadczyła przeszkód w praktykowaniu wyznawanego kultu. W Stanach Zjednoczonych można adorować diabła i domagać się respektowania wiary w niego.

 

W sierpniu 2013 r. Monica Lujan została umieszczona w więzieniu dka kobiet New Mexico Women's Correctional Facility w stanie Nowy Meksyk. To centrum penitencjarne postawione w mieście Grants kierowane jest przez prywatną firmę The Corrections Corporation of America.

 

Lujan znalazła się w nim za niewielki przemyt narkotyków, ale to inny problem zakłócał jej pobyt w tym zakładzie. Od trzynastego roku życia oddawała ona kult szatanowi, przynależąc nawet do „Kościoła Szatana”. Ta kontrowersyjna instytucja nie wzywa do panowania księcia ciemności na ziemi, ale szatan jest dla niej inkarnacją przyjemności i rewolty jednostki przeciw religii i jej zakazom. Nie miało to żadnego znaczenia dla dyrekcji więzienia, która złym okiem patrzyła na podejrzaną wiarę odbywającej karę.

 

Monica Lujan, od pierwszych dni pobytu w zakładzie domagała się dostarczenia jej tzw. biblii satanistycznej, na co nie zgodziła się administracja wyjaśniając, że tego typu kult jest zabroniony w budynku więzienia państwowego. Z taką samą odmową spotkała się gdy chciała celebrować z kilkoma innymi więźniarkami obrzędy i czarne msze.

 

Okazuje się jednak, że Nowy Meksyk uznaje wyraźnie wolność praktykowania satanizmu w celach więziennych. Wiara ta znajduje się wśród 19 religii i duchowości uznawanych przez przepisy prawne, obok m.in. pewnych form poganizmu jak religia Wicca. To oficjalne uznanie powinno zobowiązywać władze więzienia do dostarczenia penitencjariuszom książek i przedmiotów religijnych, jakich domaga się ich wiara. Na te przepisy prawa powoływała się Monica Lujan, ale nie wpłynęło to na zmianę postawy dyrekcji więzienia, ani jego kapelana, który widział w niej „ucieleśnienie diabła”.

 

Sprawy zaczęły się jednak komplikować. Jej zdaniem spadła na nią lawina utrapień. Była poddawana częstym, osobistym rewizjom w czasie których strażniczki znalazły kopię satanistycznej biblii i rysunki symboli szatana. Za karę zabrano jej materac, szampon, mydło i ubranie, pozostawiając tylko jeden komplet bielizny na zmianę. W czasie ostatnich czterech miesięcy pobytu w więzieniu kąpała się ubrana w tą bieliznę. Po uwolnieniu wniosła sprawę do sądu przeciw więzieniu, który ignoruje i prześladuje satanistów.


FLC


DATA: 2016-11-18 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

USA zostało stworzone przez masonerię, sam Waszyngton był masonem, więc to nie dziwne, że w tym nibypaństwie takie ohydztwa są możliwe,
ponad 3 lata temu / Alex Wolf
 
Wcześnie zaczeła, 13 lat i taki błąd życiowy.
ponad 3 lata temu / zabba
 
Fatima jest wciąż aktualna . Jak bardzo trzeba się modlić za tę kobietę , żeby zdążyła poznać Chrystusa i Jego Matkę . Żeby nie zginęła na wieki .
ponad 3 lata temu / Hanna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.