DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

USA: sataniści swoją inwokacją mieli otworzyć obrady rady miasta. Burmistrz zatrzymał proceder

USA: sataniści swoją inwokacją mieli otworzyć obrady rady miasta. Burmistrz zatrzymał proceder

Członkowie Świątyni Szatana w Sahuarita (Arizona) zostali pozbawieni możliwości odprawienia swoich rytuałów rozpoczynających jedno z posiedzeń rady miasta. Burmistrz Tom Murphy nie zgodził się na inicjatywę satnistów argumentując, że jedynie legalni kapelani służb mundurowych (policji, straży pożarnej) mają prawo swoimi modlitwami otwierać obrady.

 

„Wolontariusze (włączając członków Świątyni Szatana) nie będą swoimi inwokacjami otwierać spotkań Rady Miasta Sahuarita” - podaje portal SahuaritaSun. Tom Murphy, burmistrz miasta oznajmił, że do otwierania obrad upoważnieni zostają oficjalni kapelani służb mundurowych takich jak policja czy straż pożarna. Członkowie Świątyni Szatana mieli odprawić swoje rytuały podczas rozpoczęcia obrad Rady Miasta Sahuarita 9 września 2019 r.

 

Jak zaznacza John Horvat, członek amerykańskiego Stowarzyszenie Obrońców Tradycji Rodziny i Własności (TFP), w ostatnim roku w USA dało zaobserwować się rosnący wpływ zadeklarowanych satanistów w przestrzeni publicznej. „Wystawiono co najmniej trzy satanistyczne instalacje podczas Świąt Bożego Narodzenia: (…) w San Jose w Californii i przed kapitolami miast w Michigan i Illinois. W każdym z wymienionych przypadków, władze samorządowe nie zrobiły nic by powstrzymać promocję satanizmu” – podkreślił.

 

Świątynia Szatana jest nonteistyczną organizacją religijną powstałą w Stanach Zjednoczonych w Salem (Massachusetts). Używając satanistycznej symboliki promuje egalitaryzm, sprawiedliwość społeczną i rozdział Kościoła od państwa. Jak sami podają „nie wierzą w osobowego Szatana (…) używając go jako literackiej metafory, promują racjonalizm, sceptycyzm, osobistą nietykalność i ciekawość”. Świątynia Szatana działa głównie w przestrzeni publicznej, najczęściej za pomocą finansowego lobbingu. Często mylona jest z bardziej znanym „kościołem Szatana”.

 

PR  

   


DATA: 2019-02-11 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amerykanie rozumiejący mówili;nigdy więcej Clintonów, Obamów. To spuścizna rozkładu
ponad 1 rok temu / Stal
 
ale mają zryty łeb jak u nas na wiosnę nowocześni platfusi obywatelscy
ponad 1 rok temu / pol
 
To się nazywa tłumienie wolności wyznania!
ponad 1 rok temu / Cain
 
Apokalipsa nadchodzi?
ponad 1 rok temu / katecheta
 
Kilka razy już odczytywane były modlitwy do szatana w USA. Tam, gdzie coś złego się dzieję ludzie stają się bardziej aktywni i w konsekwencji muszą się opowiedzieć za jedną z opcji. Wierni kosciolow mocniej angażują się w modlitwy przeblagalne.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.