DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

USA: „Sanktuarium nienarodzonych” w Teksasie. Wielkie zwycięstwo obrońców życia

USA: „Sanktuarium nienarodzonych” w Teksasie. Wielkie zwycięstwo obrońców życia
źródło: pixabay.com

Kolejne miasto w amerykańskim stanie Teksas wprowadziło jednoznaczne ustawodawstwo prolife. W Gilmer nie będzie mieć prawa otworzyć działalności żadna klinika aborcyjna; miasto ogłosiło się „sanktuarium nienarodzonych”.

 

Prawo chroniące życie dzieci nienarodzonych przyjęła we wtorek Rada Miejska Gilmer stosunkiem głosów 4:1. Miasto ma stać się „sanktuarium dzieci nienarodzonych”. Przyjęta uchwała nie tylko zabrania mordowania dzieci, ale nie pozwala też na otwieranie w granicach miasta klinik ani innych placówek świadczących „usługę” zabicia człowieka.

 

Wcześniej na taki sam krok zdecydowało się już pięć innych miast w Teksasie: Tenaha, Waskom, Omaha, Naples i Joaquin. Gilmer, zamieszkałe przez około 5000 osób, jest zatem szóstym takim miastem z kolei.

 

- To są istoty ludzkie, tak samo jak ludźmi jesteśmy ty czy ja. Wszystko co tu mówimy, to że nie chcemy w naszych miastach zabijania dzieci – powiedział Mark Lee Dickson, dyrektor organizacji prolife East Texas Right to Life.

 

Działacz dodał, że ustawodawstwo przyjęte w Gilmer, choć zasadniczo bardzo dobre, ma też jeden mankament; nie zakazuje tak zwanej „antykoncepcji awaryjnej”, czyli pigułki „po”, co zrobiły inne miasta.

 

- W związku z tym produkty, które mogą powodować aborcję, wciąż są na półkach w sklepach w mieście i mogą istnieć pewnego rodzaju usługi aborcyjne – wskazał. Jak wiadomo, pigułka „po” może powodować śmierć dziecka w najwcześniejszej fazie rozwoju. - To duża sprawa, która przypomina nam, że w Gilmer jeszcze daleka droga do położenia kresu wszystkim aborcjom – dodał.

 

Według Dickinsona pewne napięcie rodzi stosunek prawa lokalnego do prawa federalnego; amerykański Sąd Najwyższy w 1973 roku w sprawie Roe v. Wade zezwolił na mordowanie dzieci nienarodzonych na terenie całego kraju. Dickson uważa jednak, że zastosowane w Gilmer i innych miastach Teksasu mechanizmy są jednak skonstruowane tak, by zakaz aborcji był mimo wszystko skuteczny.

 

Źródło: Lifenews.com

Pach


DATA: 2019-09-26 18:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Margerita - słuszna uwaga. Co za różnica w którym stanie cię wyskrobano. Tak czy siak trup.
7 miesięcy temu / Jot
 
Janek - i wszscy wchodzący na te posesje giną? Prawo pozwala się bronić. Nikt tam nie strzela dla zabawy do przechodniów. Natomiast w Polsce najpierw musisz pozwolic się zabic aby wiedziec dokladnie jaki napastnik ma wobec ciebie zamiar. Bo zacznij sie bronić to sadzie dowiesz się że przekroczyleśgranice obrony. Moze nie chciql zabic tylko pobic ze skutki3m smiertelnym? A? A moze nie chciał pobić ze skutkiem śmiertelnym tylko doprowadzić do inwalidztwa? Skąd mozesz z gory wiedzieć? A musisz dostosowac obronę do checi napastnika. To oznacza ze najlepiej dać sie zabić i dopiero potem bronić.
7 miesięcy temu / Jot
 
Zawsze można wybrać się do innego stanu. Jaki problem?
7 miesięcy temu / Margeritta
 
Między prolife, a tym że w Teksasie każdego kto wejdzie na twoją posesję, bez twego zezwolenia można zastrzelić, nie ma żadnego dysonansu moralnego. Hipokryzja i tyle.
7 miesięcy temu / Janek
 
Kiedy normalność staje się bohaterskim wyczynem. Co za poje-chane czasy!
7 miesięcy temu / Jot
 
Clintonowa, cyrusowa I spółka dostaną wscieklizny...
7 miesięcy temu / wladys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.