DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

USA: sąd oddala apelację obrońców życia w sprawie prezentowania zdjęć ofiar aborcji

USA: sąd oddala apelację obrońców życia w sprawie prezentowania zdjęć ofiar aborcji

Sąd Najwyższy USA odmówił rozpatrywania skargi obrońców życia z Kolorado, którzy nie zgadzają się z wyrokiem sądu niższej instancji zakazującego im umieszczania przed świątynią protestancką w Denver plakatów z zdjęciami ofiar aborcji. W 2005 roku działacze pro-life w proteście przeciwko proaborcyjnemu stanowisku wspólnoty episkopalnej zaaranżowali na terenie publicznym, przylegającym do świątyni, wystawę złożoną ze zdjęć zabitych podczas aborcji dzieci nienarodzonych.

 

Władze wspólnoty uznały, że około 200 dzieci, które wówczas uczestniczyły w nabożeństwo Niedzieli Palmowej, doznały szoku na widok tego, co zobaczyły na wielkoformatowych plakatach przed świątynią. Pozew skierowany przeciwko obrońcom życia został rozpatrzony przez kolejne instancje sądowe. Uznały one, że przed zdjęciami, na których widoczne są okaleczone i zmasakrowane płody ludzkie, chronić trzeba dzieci poniżej 12. roku życia, choć może się to odbyć kosztem ograniczenia wolności wypowiedzi obrońców życia.

 

Sąd Najwyższy USA nie podał uzasadnienia odmowy rozpatrywania apelacji od niekorzystnych dla obrońców życia wcześniejszych rozstrzygnięć. Tom Brejcha, przewodniczący organizacji Thomas More Society przyznaje, że jest rozczarowany decyzją sędziów. Jego zdaniem, mimo to warto było walczyć o tę, jak na razie, przegraną sprawę.

 

Brejach zauważył, że Sąd Najwyższy oddalając apelację, nie wyraził swej opinii, co do meritum sprawy, dlatego zapowiada dalszą walkę w obronie praw obrońców życia gwarantowanych Pierwszą Poprawką w Konstytucji USA. Zaznaczył przy okazji, że implikacje wyroków sądów niższej instancji dotyczą tylko tego konkretnego przypadku w Denver.

 

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2013-06-12 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To prawo pochodzi od lucyfera
ponad 6 lat temu / Paweł
 
Ale sto razy gorszą przemoc w TV sąd uznaje.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.