DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

USA: sąd nakazał siostrom zakonnym współfinansowanie aborcji

USA: sąd nakazał siostrom zakonnym współfinansowanie aborcji
fot. Robert Woźniak / FORUM

Sąd apelacyjny w Los Angeles odrzucił pozew, jaki Misjonarki Guadalupanki Ducha Świętego złożyły przeciw regulacjom stanu Kalifornia, zmuszającym do finansowania aborcji wbrew sumieniu. Do praktyk niezgodnych z wyznawanymi przekonaniami zmusza zgromadzenie odgórnie narzucone prawo forsowane przez kalifornijski departament zdrowia. Nakazuje ono zawieranie ubezpieczeń zdrowotnych, które obejmują m.in. zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

Prawo stanu Kalifornia dotyczące ubezpieczeń zdrowotnych, które dopuszczało wyjątki dla pracodawców katolickich i tych, którzy nie dopuszczają ze względów moralnych i religijnych takich praktyk jak aborcja, zostało zradykalizowane po 2014 roku. W porozumieniu z aborcyjnym gigantem Planned Parenthood zlikwidowano powyższe wyjątki, a ubezpieczycielom zasugerowano, by zaprzestano stosować rozróżnienie między aborcją „ze względów medycznych” a tą „na życzenie”.

 

Misjonarki Guadalupanki argumentowały, że stanowa polityka ubezpieczeniowa zmusza je do finansowania czegoś, czego nie akceptują ze względów moralnych, etycznych i religijnych. Argumentacji tej nie podzielił trzyosobowy skład sędziowski, który praktyki aborcyjne wskazał jako konstytutywny element pakietu usług zdrowotnych kobiet. Retoryka uzasadnienia odrzucenia pozwu przypomina w swojej narracji argumenty proaborcyjnych organizacji. Twierdzą one, że aborcja jest podstawowym prawem kobiet, dlatego dostęp do niej nie może być w żaden sposób ograniczany.

 

Obrońcy życia mają nadzieję, że stanowe regulacje, takie jak Kalifornii, zostaną zakazane na poziomie federalnym dzięki zabiegom administracji Donalda Trumpa. Działacze pro-life chcą także, by rząd skutecznie egzekwował zapisy tzw. Poprawki Weldon. Pozwalają one ubezpieczycielom na wyrażenie sprzeciwu powołując się na klauzulę sumienia wobec podmiotów, które otrzymują dotacje z Ministerstwa Zdrowia i Pomocy Humanitarnej Stanów Zjednoczonych (HHS).

 

KAI


DATA: 2019-08-28 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Polka Osobiście znam człowieka, który jeździ po całej Polsce i ewangelizuje ludzi. Nie ma żadnego ubezpieczenia, nie chodzi do lekarza i nie płaci tej legalnej mafii, którą jest ZUS. Zaufał Bogu i poszedł za Nim, a On daje mu wszystko czego potrzebuje, łącznie ze zdrowiem. Kto powiedział, że musi Ci się coś złego stać w pracy, żeby trzeba było jechać do szpitala? Takie diabelskie podszepty, że jak nie będzie ubezpieczenia, to będzie trzeba płacić za pobyt w szpitalu. Problem w tym, że nie każdy ma tak wielkie zaufanie do Boga. Uzależniliśmy się od ?zabezpieczeń?, bez których rzekomo sobie w życiu nie poradzimy. Wątpię, żeby apostołowie, czy święci mieli jakieś ubezpieczenia na życie, ale teraz takie czasy, że się to wręcz WCISKA ludziom.
ponad 1 rok temu / J 3,16
 
@J3,16 Czyli jak pracodawca opłaca za ciebie składki zdrowotne, żebyś nie płacił np za pobyt w szpitalu to jest to wyraz braku zaufania do Boga? Z tego co wywnioskowałam to o takiego rodzaju ubezpieczenie tu chodzi.
ponad 1 rok temu / Polka
 
Z każdym dniem sądy zmieniają się w sanhedryny na całym świecie, żeby zaprowadzić ?nowy porządek? wymyślony przez szatana. Moim zdaniem ubezpieczenie zdrowotne jest również do pewnego stopnia brakiem zaufania wobec Boga, który jest Panem naszego zdrowia i życia. Teraz jeszcze chce się do niego narzucać zabijanie dzieci nienarodzonych, obrzydlistwo.
ponad 1 rok temu / J 3,16
 
Należałoby zmusić sędziów do obejrzenia aborcji na zywo.
ponad 1 rok temu / grimm
 
Które prawo jest ważniejsze : to ustanowione przez Pana Boga w akcie stworzenia człowieka; czy prawo ustanowione przez człowieka, i za nic mające prawo naturalne ustanowione przez Pana Boga ? Siostry zakonne nie powinny mieć z tym żadnych problemów, jak postąpić w takiej sytuacji. Należy bardziej słuchać Boga niźli człowieka, być gotowym na poniesienie konsekwencji bądź prześladowania, w imię obrony Jego praw.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Już od czasów starotestamentalnych diabeł najbardziej uwielbiał ofiary z dzieci, ponieważ są to istoty niewinne i są bardzo blisko Boga. Stąd taki zmasowany atak np. środowisk "pop-kultury" na nienarodzonych.
ponad 1 rok temu / Hanys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.