DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

USA: Sąd Najwyższy za wolnością dla działaczy pro-life

USA: Sąd Najwyższy za wolnością dla działaczy pro-life

Amerykański Sąd Najwyższy w czwartek jednomyślnie odrzucił prawo przyjęte przez legislatorów w stanie Massachusetts, zabraniające obrońcom życia organizowania pikiet, przemawiania i doradztwa przed ośrodkami aborcyjnymi.

 

Na podstawie tego skandalicznego prawa skazano na więzienie działaczkę pro-life Eleanor McCullen.

 

Sędziowie uznali za niezgodną z konstytucją ustawę z 2007 r., która wprowadzała tzw. strefy buforowe wokół ośrodków aborcyjnych w stanie Massachusetts. Legislatorzy przekonywali, że stworzenie „stref ochronnych” było konieczne, by bronić kobiety pragnące dokonać aborcji przed rzekomym nękaniem i przemocą ze strony obrońców praw dzieci poczętych.

 

Ustawa – zdaniem sędziów – rażąco naruszała Pierwszą Poprawkę do konstytucji, zezwalającą m.in. na swobodne wyrażanie własnych opinii. Zwolennicy aborcji lobbowali z tym prawem chcąc, by kliniki, w których zabijane są nienarodzone dzieci, nie traciły klientek zamierzających uśmiercić dzieci. Część kobiet rezygnowała z morderczego zabiegu na skutek rozmów z pro-liferami.

 

Orzeczenie SN celnie uderza w ośrodki związane z proaborcyjnymi Planned Parenthood Federation of America (PPFA) i Planned Parenthood League of Massachusetts (PPLM). Nie dziwi więc, że szefowa PPLM Martha M. Walz nie mogła ukryć rozczarowania decyzją sędziów. Zastrzegła, że będzie korzystała z innych przepisów prawnych dających jej możliwość ograniczania działalności prolajferów. Chodzi m.in. o przepisy zabraniające blokowania wejść do klinik, w których zabijane są dzieci.

 

Z wyroku cieszą się obrońcy życia. Działaczka pro life Eleanor McCullen mówiła: - Wiele kobiet dokonuje aborcji, ponieważ sądzą, że nie mają innego wyjścia, albo dlatego, że naciskają na nich krewni. Dzisiejszy wyrok oznacza, że możemy zaoferować pomoc takim kobietom nie narażając się na ryzyko pójścia do więzienia.

 

 

 

Źródło: newsmax.com, nytimes.com, AS.


DATA: 2014-06-27 15:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.