DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

USA: rodzice nie zgodzili się na „zmianę płci” córki. Sąd zadecyduje o przyszłości rodziny

USA: rodzice nie zgodzili się na „zmianę płci” córki. Sąd zadecyduje o przyszłości rodziny

Władze stanu Ohio zmusiły rodziców do rezygnacji z opieki nad córką po tym, jak sprzeciwili się decyzji nastolatki o uznaniu się za „chłopca” i podjęciu działań zmierzających do „zmiany płci”.

 

Urząd Pracy i Opieki nad Dziećmi w hrabstwie Hamilton przejął legalną pieczę nad 17-latką, która według doniesień sądowych, cierpi na dysforię płciową. Nastolatka mieszka obecnie ze swoimi dziadkami ze strony matki. Nazwisko dziewczyny i imiona jej rodziców są zastrzeżone przez sąd.

U dziewczyny zdiagnozowano depresję, lęki i dysforię płciową po hospitalizacji w 2016 roku. Lekarze zdecydowali, że ponieważ chce identyfikować się jako mężczyzna, powinna otrzymać testosteron i leki „zmieniające” płeć.

 

Rodzice dziewczyny sprzeciwili się tej sugestii twierdząc, że nie sądzą, by taka kuracja leżała w najlepszym interesie ich córki. Sprawa trafiła do sądu dla nieletnich, który najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu orzeknie, czy pozbawić rodziców wszelkich praw do dziecka.

Na sąd naciskają pro-transseksualni lekarze, wskazując, że wyrok w sprawie musi zapaść szybko, dlatego, że ich zdaniem dziewczyna pilnie potrzebuje hormonów męskich. W przeciwnej sytuacji może popełnić samobójstwo.

 

Sąd wysłuchał argumentów, zgodnie z którymi dziadkowie dziewczynki powinni ostatecznie przejąć opiekę nad dzieckiem. - Uważamy, że dziadkowie mają otwarty umysł, jeśli chodzi o zastosowanie hormonów zmiany płci, a rodzice wyraźnie pokazali, że nie są do tego przekonani - argumentował sądowy opiekun dziewczyny.

 

Rodzice zeznali, że pragną tylko tego, co jest najlepsze dla ich córki. Ich adwokat Karen Brinkman ostrzegała: - Gdyby dziadkowie ze strony matki mieli otrzymać opiekę, po prostu byłby to sposób na obejście przez dziecko konieczności uzyskania zgody rodziców na zabiegi medyczne – mówiła Brinkman w sądzie.

 

Brinkman doszła do wniosku, że depresja, niepokój i dysforia potwierdzone przez medyków pokazują, iż nastolatka nie jest w stanie podejmować decyzji, które skutkowałyby trwałymi zmianami fizjologicznymi. - Nie wydaje się, że to dziecko jest nawet bliskie możliwości podjęcia decyzji o zmianie życia w tym czasie - zauważyła Brinkman.

 

Adwokaci dziewczyny i dziadków zarzucili rodzicom znęcanie się nad dziewczyną. Ci pierwsi twierdzili, że rodzice wysłali córkę do szkoły katolickiej, gdzie wymagano od niej noszenia odzieży kobiecej, co miało „spowodować dodatkową traumę i niepokój” i przyczynić się do narastania „myśli samobójczych". Ci drudzy sugerowali, że wpisywanie jej prawdziwego żeńskiego imienia w dokumentach "stało się bardzo dużym wyzwaniem", które „spowodowało traumę”.

 

Podobnie jak wspomniani lekarze, dziadkowie wezwali sąd do natychmiastowych działań, aby zapobiec ewentualnemu samobójstwo dziewczyny. - To, co chcemy zrobić ... to doprowadzić do ukończenia przez nią liceum. Nie chcemy planować pogrzebu – przekonywał adwokat dziadków.

Prokurator Donald Clancy argumentował, że rodzice są „zmotywowani religijnie” i ojciec stwierdził, że „zmiana płci” w ogóle nie wchodzi w grę. Jest niezgodna z jego podstawowymi przekonaniami. Clancy oskarżył rodziców o usunięcie córki z terapii transseksualnej i poszukiwanie dla niej „chrześcijańskiego" poradnictwa.

 

Adwokat rodziców wskazała, że „dołożyli oni należytej staranności, kontaktując się z lekarzami, poświęcając tysiące godzin na badania i obserwacje własnego dziecka, które doprowadziły ich do wniosku, iż (zastrzyki hormonalne zmieniające płeć) nie są w interesie ich córki".

 

Rodzice uważają, że hormony przeciwnej płci „wyrządziłyby więcej szkód niż pożytku” – mówiła Brinkman.

 

Źródło: lifesitenews.com.,

AS


DATA: 2018-02-15 14:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to jest? Według gender płeć jest konstruktem społecznym. Tymczasem kiedy on/ona ma nieprzepartą potrzebę zmiany płci, dowiaduję się, że płeć jej/jego jest genetycznie uwarunkowana?
ponad 1 rok temu / j.ankos
 
Po pierwsze, nie "dziewczyna, która cierpi na dysforię płci" tylko co najwyżej transseksualny chłopak. Naprawdę tak ciężko zdobyć się na odrobinę szacunku i szanować czyjąś tożsamość? Po drugie, siedemnastolatek to nie małe i niezdecydowane dziecko, a jeśli dysforia płciowa została zdiagnozowana przez specjalistę, to opóźnianie procesu faktycznie może tylko pogorszyć stan psychiczny chłopaka. "Brinkman doszła do wniosku, że depresja, niepokój i dysforia potwierdzone przez medyków pokazują, iż nastolatka nie jest w stanie podejmować decyzji, które skutkowałyby trwałymi zmianami fizjologicznymi" to najgłupsze, co w życiu usłyszałem. Gdyby nie miał depresji i nie odczuwał dysforii, to chyba oczywiste by było, że dobrze czuje się w swoim ciele i nie potrzebuje żadnej kuracji? Jego postawa tylko potwierdza konieczność zastosowania kuracji hormonalnej.
ponad 2 lata temu / Rozbawiony
 
Idealny komentarz do gender i nie tylko, polecam znaleźć w sieci - Augustyn Pelanowski Rekolekcje wielkopostne 1, na youtube przez Emilio Blair, Opublikowany 9 sty 2015
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Kiedyś się mówiło: na złość mamie odmrożę sobie uszy! Pora iść z duchem czasu i zacząć mówić: na złość mamie zmienię sobie płeć!
ponad 2 lata temu / hihihi
 
To trzeba iść z nia do egzorcysty a nie brania lekow!
ponad 2 lata temu / Johny
 
A nie może poczekać do 18 i sama sobie zrobić terapię. A czemu sąd ma o takich rzeczach decydować? A jakby ich córka chciała być tygrysicą to też należałoby robić jej operację zmiany w tygrysicę? Z drugiej strony lepsza dziewczyna z przyszytym penisem niż wisząca na sznurze. Czy wszyscy transseksualiści są nieszczęśliwi? Część tak a część nie. Zależy. Np. Krzysztof Bęgowski po przemianie w Annę Grodzką poczuł się szczęśliwy. Marek Hołuszko po przemianie w Ewę również.
ponad 2 lata temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.