DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

USA: rezolucja senatorów uznających czerwiec „Miesiącem Dumy LGBTQ”

USA: rezolucja senatorów uznających czerwiec „Miesiącem Dumy LGBTQ”
Fot. A. Hulimka / Forum

Senatorowie z Partii Demokratycznej zaproponowali przyjęcie rezolucji uznającej czerwiec 2020 r. za „Miesiąc Dumy LGBTQ”.

 

We wstępie dokumentu autorzy zaznaczyli, że „osoby lesbijskie, homoseksualne, biseksualne, transpłciowe i queer (zwane w tej preambule „LGBTQ ) obejmują osoby z (1) wszystkich stanów, terytoriów i dystryktu Kolumbii; oraz (2) wszystkich wyznań, ras, pochodzenia narodowego, statusu społeczno-ekonomicznego, poziomu wykształcenia i przekonań politycznych”.

 

„Podczas gdy osoby LGBTQ w Stanach Zjednoczonych pozostają zdeterminowane, aby dążyć do pełnej równości, szacunku i integracji wszystkich osób bez względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową: zatem niech to zostanie uznane, że Senat (1) popiera prawa, wolności oraz równe traktowanie lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer (określanych w niniejszej rezolucji jako „LGBTQ”) w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie” – czytamy.

 

Rezolucja „zachęca do świętowania czerwca jako „Miesiąca Dumy LGBTQ”. Ma to umożliwić mieszkańcom Stanów Zjednoczonych zapoznanie się z problemem dyskryminacji i nierówności, które rzekomo dotykają społeczność LGBTQ. Świętowanie „Dumy LGBTQ” ma również „uczcić wkład społeczności LGBTQ w całą historię Stanów Zjednoczonych” i przyczynić się do forsowania w kraju i zagranicą przywilejów tej grupy jako „praw człowieka”.

 

Senator Dick Dickbin (D.-Ill.), jeden ze sponsorów rezolucji, opublikował komunikat prasowy, w którym zaznaczył, że chociaż poczyniono duże kroki w walce o równość społeczności LGBTQ, a Sąd Najwyższy wzmocnił ochronę miejsc pracy dla Amerykanów LGBTQ, wciąż pozostaje wiele do zrobienia”.

 

„Tą rezolucją Demokraci z Senatu potwierdzają zaangażowanie w walkę o równość wszystkich Amerykanów, niezależnie od tego, kogo kochają i jak się identyfikują” – dodał.

 

Do propozycji rezolucji przyłączyli się m.in. senatorowie z Oregonu Jeff Merkley i Ron Wyden. Rezolucja stwierdza m.in., że pandemia koronawirusowa pogłębiła nierówności systemowe, z którymi borykają się osoby LGBTQ w służbie zdrowia, zatrudnieniu i systemach mieszkaniowych w Stanach Zjednoczonych.

 

 - Chociaż Ameryka nigdy w pełni nie zrealizowała swojej wizji wolności i sprawiedliwości dla wszystkich, zawsze staraliśmy się jak najpełniej do niej dążyć – ocenił Merkley. – Protesty Stonewall – prowadzone przez kolorowe transpłciowe kobiety – i główne postępy w zakresie praw LGBTQ, które nastąpiły, są potężnym przykładem tej pracy. Dlatego w tym miesiącu, kiedy zdajemy sobie sprawę z tych postępów, musimy potwierdzić nasze zobowiązanie do pozostania z naszą rodziną LGBTQ, przyjaciółmi i sąsiadami. Powinniśmy nie tylko świętować Miesiąc Dumy i przełomową decyzję Sądu Najwyższego z zeszłego tygodnia. Musimy opierać się na tych krokach, podwajając wysiłki zmierzające do wprowadzenia w życie ustawy o równości – dodał.

 

Wyden z kolei zaznaczył, że Ameryka musi położyć kres wszelkiej dyskryminacji. - W tym miesiącu dumy LGBTQ Ameryka może zarówno z dumą zastanowić się nad historycznymi osiągnięciami w zakresie praw do małżeństw osób tej samej płci i zatrudnieniem, jednocześnie zobowiązując się do pracy w służbie pełnej równości w opiece zdrowotnej, mieszkalnictwie, edukacji, usługach publicznych i nie tylko. Jestem dumny z tego, że walczyłem o prawa LGBTQ przez cały mój czas pracy w służbie publicznej i będę pracował, dopóki ustawa o równości nie zostanie zapisana w prawie, stając się niezbędnym rozdziałem w historii równości LGBTQ w Ameryce – komentował.

 

Senator Merkley zdołał przekonać do swojej inicjatywy 46 senatorów, w tym senatora Wydena, popychając przywódcę większości Senatu Mitcha McConnella, by zajął się projektem ustawy o równości – „przełomowej, kompleksowej legislacji, która zapewni wyraźną ochronę LGBTQIA+”.

 

 

Źródła: cnsnews.com, merkley.senate.gov

AS

 

 

 

 


DATA: 2020-06-24 20:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Paweł K. Tak jest wygodniej, dumą ze zboczeń kilkudzięsiu wyimaginowanych płci, transów gejów itd. Wmówią szczególnie mniej rozgarniętym i młodym , że gej to brzmi dumnie, to dzieciaki zamiast marzyć o tym, żeby być sportowcem, strażakiem czy muzykiem, będą się zachwycać homoseksualizmem. Ta ponura wizja jest coraz bliższa, póki co na zachodzie, ale i u nas realna po odbiciu władzy przez platformersów.
6 miesięcy temu / Michu.
 
@Michu. Platformersi mogą jedynie przyspieszyć proces degradacji moralnej, natomiast nie liczyłbym specjalnie na twardą postawę PiS-u w tych kwestiach. Poza pyskówką z lewakami niewiele w tym temacie robią. Za PiS-u przyjdzie to samo, tyle że później. Przecież nawet nasz najważniejszy sojusznik sztorcuje rząd i prezydenta za nietolerancję, więc jak mogą odmówić? Z Panem Bogiem.
6 miesięcy temu / Stefan
 
To publiczne głoszenie przesłania całkowicie sprzecznego z nauczaniem Chrystusa i Apostołów. A ostatecznym celem takiego życia jest wieczne potępienie. Tak mówi św. Paweł w swoich listach. Tu nie chodzi o jakieś praw określonych ludzi, lecz realną walkę z Bogiem.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Duma?!?!? Z czego?! Ze zgorszenia?! Deprawacja?! Zboczenia?! Zgroza!
6 miesięcy temu / Paweł K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.