DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

USA: Republikanie znaleźli sposób na finansowanie aborcji. Środki zdobyli podstępem

USA: Republikanie znaleźli sposób na finansowanie aborcji. Środki zdobyli podstępem
REUTERS/Kevin Lamarque /FORUM

Republikańscy politycy, którzy od lat wykazują wyjątkową zgodność z lewicowymi Demokratami w wielu kwestach polityki zagranicznej i wewnętrznej, uciekli się do podstępu, aby zapewnić finansowanie dla Planned Parenthood. Wykorzystali w tym celu projekt ustawy dot. budżetu na obronność.

 

Kongres kontrolowany przez Republikanów zmierza do uchwalenia olbrzymich wydatków, które pozwolą na finansowanie Planned Parenthood i instytutów badawczych, realizujących federalne badania, wykorzystując do nich tkanki pobrane od abortowanych dzieci.

 

Projekt ustawy H.R. 6157 - pakiet wydatków na obronę, pracę, zdrowie i opiekę społeczną oraz edukację - został już zaakceptowany we wtorek przez Senat i najprawdopodobniej zostanie przyjęty w przyszłym tygodniu w Izbie Reprezentantów.

 

Początkowo projekt zgłoszony w czerwcu dotyczył jedynie zwiększenia wydatków na obronę. W komisji senackiej został poszerzony o dwie propozycje dodatkowych środków na pracę, zdrowie i opiekę społeczną oraz edukację, by umożliwić finansowanie aborcji. W przemówieniu wygłoszonym 16 sierpnia przewodniczący Senatu Richard Shelby wyjaśnił, że senacka wersja ustawy H.R. 6157 obejmie dwie inne ustawy. – Dziś Senat rozpoczyna debatę na temat pakietu środków, które są absolutnie niezbędne dla siły i bezpieczeństwa naszego narodu – oznajmił wówczas speaker Senatu.

 

Zaproponowano, aby głosowanie nad budżetem obronnym było jednocześnie głosowaniem nad ustawami dot. wydatkowania środków z budżetu w 2019 r. na edukację, pracę i zdrowie. Tym samym – podobnie jak praktykuje się to w naszym kraju – wymuszono przyjęcie całego pakietu ustaw w formie jednej ustawy. A ponieważ chodzi o ustawę dotyczącą wydatków na obronę, trudno, żeby kongresmeni zagłosowali przeciwko niej. Wiązałoby się to z koniecznością zamknięcia kluczowych dla obronności kraju agencji rządowych.

 

Zmieniona wersja ustawy, gdy już zostanie zaakceptowana przez Izbę Reprezentantów, unieważni wszystkie dotychczasowe regulacje administracji Donalda Trumpa, pozbawiające dotacji ośrodki aborcyjne. Przewiduje ona bowiem wypłacenie środków za bieżący rok do 7 grudnia tego roku.

Senator Rand Paul wniósł poprawkę do projektu, by uniemożliwić finansowanie Planned Parenthood, ale zarówno Demokraci, jak i Republikanie ją odrzucili. – Wielu wyborców uważa, że ​​Republikanie naprawdę dbają o dzieci nienarodzone. Wielu sądzi, że ​​Republikanie są naprawdę przeciwni finansowaniu aborcji przez rząd. Ale ta mała, brudna tajemnica pokazuje, że przywódcy republikańscy zablokowali moją poprawkę, która pozbawiałaby wpływów Planned Parenthood – ubolewał senator. Zarzucił on wielu republikańskim politykom, że chętnie wypowiadają się na temat pro life, ale w gruncie rzeczy chodzi im jedynie o pieniądze.

 

Zmieniony projekt przyjęto 18 września głosami 93 senatorów i przy sprzeciwie 7. Kongresmeni z Izby Reprezentantów albo go ostatecznie zatwierdzą, albo – w przypadku odrzucenia –  po 30 września zamykane będą agencje rządowe.

 

 

Źródło: cnsnews.com

AS/WMa

 


DATA: 2018-09-21 23:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To tak samo jak nasz PiS jest prawicowy a nawet lewicowy ( np. w Warszawie). Rewolucja światowa musi się toczyć tylko w zależności od świadomości ciemnego luda przybiera różne nazwy. Po owocach ich poznajemy.
ponad 1 rok temu / katol
 
Cwaniaki.
ponad 1 rok temu / usa
 
W ramach projektu ustawy dot. budżetu na obronność... Hmmm... Ciekawe czy byli by zadowoleni gdyby taka ustawa obowiązywała już wtedy gdy oni zostali poczęci?
ponad 1 rok temu / ma
 
Jakie korzenie twórców klinik aborcyjnych i decydentów promujących obniżenie liczby ludności świata?. Stanisław Michalkiewicz "Niemcy ,żydzi i folksdojcze"
ponad 1 rok temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.