DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

USA: promocja homoseksualizmu na konferencji organizowanej przez archidiecezję? Katolicy protestują

USA: promocja homoseksualizmu na konferencji organizowanej przez archidiecezję? Katolicy protestują
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.

Grupa wiernych świeckich demonstrowała w sobotę przeciwko organizowanemu przez archidiecezję Los Angeles Kongresowi Edukacji Religijnej. Ich zdaniem podczas trwającej od 21 do 24 marca konferencji doszło do promocji homoseksualizmu. Świeccy katolicy z konserwatywnej organizacji TFP (Tradycja Rodzina Własność) modlili się na różańcu. Na jednym z transparentów trzymali napis „Ojcze Martin, przestań budować mosty do grzechu”. 

 

Michael Whitcraft z TFP z Południowej Kaliforni powiedział, że tego typu konferencje powinny służyć wyjaśnianiu nauczania Kościoła i praktyk w erze dezinformacji, niebezpieczeństw i wątpliwości. Jego zdaniem podczas poprzednich edycji kongresu dochodziło do działań przeciwnych do obrony tradycyjnej nauki Kościoła. Katolicki działacz wyraził też zaniepokojenie, że podobnie będzie i tym razem.

 

Protest odbył się w sobotę, podczas trwania konferencji. 

 

Według portalu Life Site News program Kongresu Edukacji Religijnej w Los Angeles wskazywał na promocję homoseksualizmu. Według programu bowiem na 10 warsztatów poświęconych tematyce LGBTQ (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści, queer) aż 9 zatytułowano jak „LGBTQ Ministry” (posługa LGBT). Według Life Site News w opisach warsztatów trudno szukać wzmianek o czystości czy katolickich zasadach etycznych.

 

W warsztatach udział wzięli ojciec James Martin, jezuita znany z rozmiękczania nauki katolickiej o homoseksualizmie, a także Chris Ponnet kierownik duchowy „Katolickiego Duszpasterstwa Gejów i Lesbijek”.

 

Kontrowersje wzbudzało także wystąpienie kardynała Rogera Mahonyego, emerytowanego kardynała z Los Angeles. Według Life Site News istnieją kontrowersje dotyczące ukrywania przezeń nadużyć seksualnych.

 

W piątek do biura archidiecezjalnego w Los Angeles dostarczono 2 petycje przeciwników wystąpienia Rogera Mahony'ego. Pod petycją autorstwa Life Site News podpisało się ponad 5800 osób, z kolei pod petycją Ruth Institute - ponad 4300 sygnatariuszy. 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2019-03-27 13:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do osoby z nickiem Gej2 : napisz proszę o Twoim stosunku do Pana Boga
ponad 1 rok temu / Kefas
 
ja na przykład jestem gejem i nie promuje homoseksualizmu
ponad 1 rok temu / Gej2
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.