DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

USA: proaborcyjny polityk wykorzystuje katolicki „image” w spocie wyborczym

USA: proaborcyjny polityk wykorzystuje katolicki „image” w spocie wyborczym
By Daniel Schwen (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Motywem przewodnim najnowszego spotu Joe Bidena, kandydata na prezydenta z ramienia Demokratów jest jego katolicka wiara. Otwarcie proaborcyjny i pro-homoseksualny polityk zawarł w swoim filmie fragmenty audiencji u papieża, zdjęcia podczas modlitwy na różańcu czy jego samego uczestniczącego w Mszy Świętej.

 

„Wiara jest tym, co pomogło przejść przez najtrudniejszy czas w moim życiu” – słyszymy w filmie Bidena. Nawiązuje on tym samym do tragicznej śmierci jego żony i córki w 1972 r. W 2015 r. po ciężkiej walce z rakiem odszedł też jego syn. „Chodzę na Mszę i odmawiam różaniec, Znajdują w tym niesamowite pocieszenie” – mówi.

 

 

Program wyborczy „Biden 2020” zawiera plan finansowania „aborcji na życzenie” z pieniędzy podatników oraz rozszerzenie przepisów dotyczących społeczności LGBT. Kandydat zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, pokieruje Departament Sprawiedliwości tak, by „wszelkimi możliwymi sposobami” zatrzymał stanowe prawa w jakikolwiek sposób ograniczające przeprowadzanie „zabiegów” aborcyjnych.

 

W mediach społecznościowych powiedział, że „sprawa transgenderyzmu to kwestia praw człowieka naszych czasów”. W 2016 r., jako państwowy urzędnik przewodził ceremonię zawarcia związku pseudomałżeńskiego między dwoma mężczyznami. Jako wiceprezydent w administracji Barracka Obamy, naciskał na zgromadzenie Małych Sióstr od Ubogich by prowadzone przez nie placówki medyczne przepisywały środki potrzebne do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej. Grożono im także obcięciem rządowych funduszy w przypadku braku zgody na instalację „międzypłciowych” łazienek.

 

W zeszłym roku jeden z kapłanów nie udzielił kandydatowi na prezydenta Komunii Świętej ze względu na jego otwarcie pro-aborcyjne poglądy. Joe Biden według rozlicznych sondaży zajmuje drugie miejsce za Bernie Sandersem w wyścigu po stanowisko kandydata na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  


DATA: 2020-02-21 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Możemy Pana Bidena porównać do jednego z kandydatów na stanowisko Prezydenta RP, który również jest katolikiem a ma poglady liberalne. Parafrazując słowa Jezusa ostrzegam; strzeżcie się fałszywych przywódców. Przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Rozpoznacie ich po owocach. por. Mt 7, 15-16a
1 miesiąc temu / Cieslanin
 
Doktor Jekyll i Mr Hyde. Schizofrenia czy pomroczność jasna?
1 miesiąc temu / baranek
 
To tak samo żenujące, jak Biedroń, który rok temu bezczelnie przywołował słowa papieża Jana Pawła II i jeszcze manipulował ich znaczeniem.
1 miesiąc temu / Zwykły katolik
 
Nie bądź śmieszny lub śmieszna. Mamy chować głowy w piasek, udawać, że nic się nie dzieje, najlepiej w ogóle nie poruszać "kontrowersyjnych" tematów. A zło niech dalej rośnie w siłę, rozprzestrzenia się po całym świecie. My nie sądźmy. Wszystko jasne - najlepiej to w ogóle bądźmy "otwarci" na innych, nie wyłączając zła i szatana. Zresztą - co tu do sądzenia, jeśli ktoś jawnie opowiada się za złem, promuje zło, czyni zło. To są fakty, tu nie ma mowy o sądzie. Mamy fakty ignorować, tak? Przez szacunek do innego człowieka, czy może zła samego w sobie?
1 miesiąc temu / @marmar
 
To zdaje się podpada pod II Przykazanie Boże.
1 miesiąc temu / Dekalog
 
To jawna kpina z wiary.
1 miesiąc temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.