DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

USA: prezydent Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego!

USA: prezydent Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego!
Fot. Reuters/Forum

W rocznicę legalizacji aborcji w USA przez Sąd Najwyższy, prezydent Donald Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego. 45 laty temu sędziowie SN wydali skandaliczne orzeczenie w sprawie Roe przeciw Wade, które zezwoliło na zabijanie dzieci poczętych przez całe dziewięć miesięcy ciąży.

 

Jeszcze w ub. piątek Trump przemawiając do uczestników Marszu dla Życia w Waszyngtonie, który zgromadził setki tysięcy pro liferów, ogłosił, że każda osoba, narodzona czy też jeszcze nie, zasługuje na miłość i ochronę bez względu na niepełnosprawność, płeć, wygląd czy pochodzenie etniczne. – Szacunek dla każdego ludzkiego życia jest jedną z wartości, o które walczyli nasi ojcowie założyciele, określa charakter naszego narodu – tłumaczył przywódca USA.

 

Prezydent zauważył, że uznanie ludzkiego życia za święte oznacza zaangażowanie w obronę słabych. – Obala przekonanie, że nasza wartość zależy od tego, do jakiego stopnia jesteśmy planowani lub chciani – dodał.

 

Trump przypomniał, że nauka opowiada się po stronie życia od poczęcia: Technologie medyczne pozwalają nam oglądać obrazy nienarodzonych dzieci, które poruszają palcami u rąk i nóg, ziewając, a nawet uśmiechając się.

 

Te obrazy przedstawiają nam niezbite dowody na to, że w łonie matki rozwijają się dzieci. Każde drogocenne, wyjątkowe życie zasługuje na przyszłość wypełnioną obietnicami i nadziejami – kontynuował Trump, który zwrócił uwagę na postęp medycyny i możliwość operowania dzieci w łonie kobiety, by powstrzymać choroby zagrażające ich życiu.

Prezydent chwalił ruch pro life, kongresmenów pracujących nad ustawami broniącymi życia i we wszelki możliwy sposób ograniczającymi dostęp do aborcji.

 

Chwalił zaangażowanie nie tylko na rzecz nienarodzonych dzieci, ale także w pomoc udzielaną samotnym matkom, które zdecydowały się urodzić dzieci. Dziękował pracownikom służby zdrowia, którzy podtrzymują życie i uczestnikom marszu, a także wszystkim osobom, które pomagają kobietom w trudnych ciążach, ułatwiają adopcję i matkom, które zdecydowały się donosić ciążę do końca, bez względu na wszystko.

 

Trump w orędziu stwierdzał również, że szacunek dla ludzkiego życia „ożywia naszą troskę o samotne matki; osoby starsze, niepełnosprawne oraz sieroty i zmusza do zajęcia się epidemią opioidów, a także problemami zdrowia psychicznego”.

 

Powodem ustanowienia Narodowego Dnia Świętości Życia Ludzkiego – oświadczył Trump – jest „potwierdzenie prawdy, że całe życie jest święte, że każda osoba ma przyrodzoną godność i wartość, i że żadna grupa ludzi nie powinna być kiedykolwiek odrzucana jako nie-ludzie”.

 

Prezydent Ronald Reagan ogłosił pierwszy raz Narodowy Dzień Świętości Życia Ludzkiego w 1984 roku, odnotowując, że miliony Amerykanów straciło życie w wyniku aborcji w ciągu 11 lat od legalizacji Roe przeciw Wade. Już wtedy stwierdził, że ponad dziesięciokrotnie więcej Amerykanów wymordowano w wyniku aborcji aniżeli we wszystkich wojnach narodowych. Była to „tragedia oszałamiających rozmiarów, która zaprzeczała przekonaniu, że każde życie jest święte”.

 

Reagan wezwał Amerykanów, by zebrali się w swoich domach i miejscach kultu w niedzielę 22 stycznia 1984 roku, „aby dziękować za dar życia i potwierdzić zaangażowanie w obronę godności każdej ludzkiej istoty oraz świętości każdego ludzkiego życia”.

 

Prezydent Reagan wydawał proklamację każdego roku podczas swojej ośmioletniej prezydencji w niedzielę najbliższą rocznicy Roe przeciw Wade.

 

Ta praktyka deklarowania świętości dnia życia ludzkiego w związku z corocznym wspomnieniem wyroku SN była kontynuowana (lub nie) co roku od deklaracji Reagana z 1984 roku, w zależności od tego, kto był w Białym Domu.

 

Kontynuował ją co roku następca Reagana, George H. W. Bush. Bill Clinton zarzucił tę praktykę podczas ośmioletniego okresu prezydentury, a George W. Bush powrócił do niej. Barack Obama nie ogłosił ani razu Narodowego Dnia Świętości Życia Ludzkiego w ciągu ośmiu lat prezydencji, koncentrując się na upowszechnianiu zabijania dzieci poczętych.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

 


DATA: 2018-01-23 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W takich momentach naprawdę lubię D. Trumpa!
6 miesięcy temu / Reselka
 
A w Polsce, 23 stycznia ogłoszono dniem ochrony zwierząt futerkowych ...
6 miesięcy temu / rycheza
 
A co z przykazaniem "Nie kradnij"? Roszczenia żydowskie są usiłowaniem kradzieży i "pożądaniem rzeczy będącej własnością bliźniego". Uwierzymy, gdy Trump i Kongres będą przestrzegać wszystkich przykazań.
6 miesięcy temu / aj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.