DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

USA: prezydent Duda mówił o śledztwie ws. katastrofy w Smoleńsku

USA: prezydent Duda mówił o śledztwie ws. katastrofy w Smoleńsku
fot. Jakub Szymczuk/KPRP, prezydent.pl

Podczas pobytu w USA prezydent Andrzej Duda uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt konieczności wyjaśnienia przyczyn katastrofy w Smoleńsku. „Dla szukających sprawiedliwości prawo musi być wsparciem” – powiedział. Odniósł się również do sytuacji na Bliskim Wschodzie i konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną.

 

Podczas swego wystąpienia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, Andrzej Duda nawiązał do katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Podkreślił, że konieczne jest wyjaśnienie jej przyczyn i prawo międzynarodowe może w tym pomóc. – Nie mam żadnych wątpliwości i chyba nikt nie ma wątpliwości, że z tego punktu widzenia problem wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej jest kwestią dla nas bardzo ważną i chciałem, żeby również i stąd, z forum Rady Bezpieczeństwa, głos w tej sprawie został dany – tłumaczył.  

 

Prezydent podkreślał, że przestrzeganie prawa międzynarodowego jest gwarantem bezpieczeństwa i pokoju na świecie. Tłumaczył, że społeczność międzynarodowa musi być świadoma konieczności spójności podstawowych definicji, które pozwolą na odpowiednie poruszanie się w ramach prawa. – Bo jeśli nazwiemy akt agresji ‘konfliktem’, bez właściwego zdefiniowania ofiary i agresora, jeśli nazwiemy zagrożenie ‘wyzwaniem’ bez określenia źródła tego zagrożenia i jeśli nazywamy budowanie agresywnych zdolności wojskowych ‘zakłóceniem równowagi’ bez określania, kto rozwija swoje ofensywne zdolności wojskowe, wtedy jesteśmy bezradni pod względem wyboru kroków prawnych, by zareagować – powiedział.

 

Andrzej Duda zwrócił także uwagę na „paradoks współczesnego świata”. – Z jednej strony istnieje rozległy system prawa międzynarodowego i architektury instytucjonalnej, który ma go strzec – jest to system ONZ z międzynarodowymi sądami i trybunałami – z drugiej strony, pokusa, by umieścić siłę ponad prawem i lęk przed zaufaniem, pozostaje obecna na całym świecie – powiedział.

 

W ramach swojego wystąpienia polski prezydent skomentował także sytuację na Bliskim Wschodzie i konflikt pomiędzy Izraelem a Palestyną. Podkreślił, że Polsce zależy na zachowaniu pokoju w tym regionie. – Polska jako kraj o bliskich i dobrych stosunkach zarówno z narodem izraelskim, jak i palestyńskim, zawsze mocno popierała wszystkie inicjatywy zmierzające do stabilizacji i umacniania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie – powiedział.

 

– Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy pokoju w Ziemi Świętej, który jest święty dla wszystkich głównych religii monoteistycznych. Jeśli chcemy osiągnąć pokój, terroryzm i przemoc nigdy nie są odpowiedzią – dodał prezydent.

 

 

Źródło: prezydent.pl, wprost.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-05-17 21:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W prokuraturze w Krakowie jest wniosek o delegalizację O N R??/.Już zaczynają walkę z Katolikami jak Sanacja.Józef Piłsudzki do swojego kapelana "KLECHY JAK JA WAS NIENAWIDZĘ"Jest instrukcja walki z Kościołem Józefa Piłsudzkiego w okresie Sanacji w szkołach był zakaz kolportowania czasopisma Krucjata Eucharystyczna ze szkół średnich wyrzucono łacinę Trylogię Henryka Sienkiewicza .??Czy P I S nie wchodzi w buty sanacji .Przecież wychowawcą Lecha Kaczyńskiego prezydenta Jarosława Kaczyńskiego Naczelnika Państwa był przyjaciel ich matki Prezes PPS Józef Lipski członek masonerii ???Jakie z domu wynieśli wychowanie???/
3 miesiące temu / Tomasz
 
a dlaczego prezydent,przynajmniej pro forma/bo nie od jedyny w RP nie ma odwagi/ nie żąda reparacji wojennych od Rosji?! przecież ten kraj rozpoczął II wojnę światową 17 września 1939r., napadając na Polskę, anektując ponad połowę terytorium,kradnąc i niszcząc całe mienie na zaanektowanym terenie, i przede wszystkim mordując, przyczyniając się do śmierci /szacunki są różne/ nawet do 2 milionów polskich obywateli.(Po wojnie to Sowieci spreparowali kłamstwo oświęcimskie,wg którego w Auschwitz wymordowano 4 miliony ludzi, w tej liczbie,w domyśle Polaków; chodziło o to,by wyłącznie Niemcom przypisać ludobójstwo na Polakach na masową skalę).
3 miesiące temu / marek
 
@adam Znaczy: brawo mąż Agaty Kornhauser? O to Panu chodziło?
3 miesiące temu / wwm
 
Panie Marku, święta racja. Jak łatwo oszukać cały naród, niewiarygodne. Jak wątłym na umyśle musi on być, skoro daje się tak wodzić za nos każdemu, kto zechce. Doświadczam tego w różnych środowiskach na mniejsza skale, zastraszenie, brak odwagi cywilnej, spokój za wszelka cenę i przy drżeniu gaci i rak, jak trzeba się podpisać pod słowem prawdy, bohaterstwo w trybie warunkowym i czterech ścianach, każdy wie, co inni powinni. Czy to tusk czy inny maliniak przejmie gładko władze, bo sami dla świetego spokoju na niego zagłosują, te wybory to taki niekomfortowy czas, nie wiadomo, co robić, co ja mogę, oni to, oni tamto, nie ma na kogo i tak to leci i znowu jesteśmy po zaborami, anismy się obejrzeli. A maliniak znów coś tam chrzaknal i zdjęcia mu zrobili....ja to pare osób znam, co to do rządów by się nadawały, ale nikt ich przez te drzwi nie wpuści, pierwej zatłuką jak wspomnianych, co za bardzo za prawda chodzili.
3 miesiące temu / Antymodernista
 
Skompromitowany obywatel świetnie wynagradzany . Lud ciemny wszystko kupi bo pamięć ma krótką dzięki ściekowi medialnego czy to z tzw. prawicy czy lewicy. Wszak to jeden grajdoł sprzedawczyków za parę groszy ustanowiony w Magdalence .
3 miesiące temu / Wojciech
 
Pejsaci wyliczyli sobie 300 mld dolarów od Polski - a zarządcy naszego kraju co? Udają, że "...Polacy, nic się nie stało..." i właśnie uchwalają w Sejmie ustawę o wyprowadzaniu psów... (sic!). A zarządca Belwederu mydli oczy Polakom jakimiś chorymi bredniami...
3 miesiące temu / irtur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.