DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Zbigniew: istnieją również rozwody. Zdecydowanie łatwiej się rozstać partnerom.
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Na kocią łapę, na kartę rowerową i na co jeszcze? Żeby bylo łatwiej porzucić "partnerkę" czy "partnera".
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Kościół katolicki w USA przegrał.
8 miesięcy temu / LMB
 
Wszystko co sobie wzięliśmy w życiu bezprawnie trzeba zwrócić. Na życie wbrew Bożym przykazaniom nikt nam nie pozwala.Sam człowiek uzurpuje sobie do tego prawo.Jest więc to swoistego rodzaju złodziejstwo, zawłaszczenie tego co się nam nie należy. Los codzienny ukradziony nie może dać szczęścia i przez to sam w sobie już jest karą! O reszcie pokuty indywidualnie zadecyduje Pan Bóg.
8 miesięcy temu / Wojciech
 
ktoś tych ludzi tak prowadził
8 miesięcy temu / chichot
 
łatwość porzucania to bardziej z powodów pseudo humanistycznych pomysłów ,to budowanie domów dla samotnych matek ,niewydarzeni ojcowie wiedza że nikt nie zostanie na pastwę losu
8 miesięcy temu / do Zbigniew
 
@Mirek Pozwalam się nie zgodzić z jedną jedyną kwestią w Pana wypowiedzi. Mianowicie, że w epoce kamienia łupanego człowiek był bardziej ekologiczny. Otóż zdecydowanie nie. Jeśli policzymy, ile średnio człowiek potrzebował przestrzeni, by się wyżywić, to wyjdzie, że są to gigantyczne obszary, na których jedynie niewielu było w stanie wyżyć ze zbieractwa oraz łowiectwa. Technika pozwoliła ograniczyć ten ślad człowieka do bardzo niewielkich rozmiarów małe poletko ziemi. Problemy ekoloczine w dzisiejszych czasach, o ile w ogóle takowe wsystępują albowiem długość życia jest znacznie większa niż w czasach kamienia łupanego, związane są z ilością ludzi. Ale trudno jest dziwić się, że jest nas dużo, skoro każda jednostka zostawia za sobą tak MAŁY ślad w przeliczeniu na osobę. Zielona rewolucja, o ile nie jest zupełnym idiotyzmem, może skutkować jeszcze większym zwiększeniem ilości ludzi poprzez znacznie zmniejszenie śladu. Co jest więc odpowiedzią? Ekspansja w Kosmos.
8 miesięcy temu / aaa
 
Po to, żeby było łatwiej porzucić "partnerkę" czy "partnera", a dziecko, jak jest, zostawić na pastwę losu.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Nie ma siły,która przekona nastolatka opanowanego przez żądze,że seks nie jest najważniejszym celem w życiu człowieka.To są pokolenia stracone,w tym sensie,że wiekszą część życia bedą musiały poświęcić uwalnianiu sie z tego kłamstwa.Za 20-30 lat wiekszość tych młodych ludzi ujrzy , że ich zycie jest wielka porazką.Wtedy przydałaby sie instytucja,której przekaz oparty jest na prawdzie i która wskazuje droge rozwoju. W przeciwieństwie do lewicy , która proponuje cofniecie ludzkości do epoki kamienia łupanego. Czasów najczystszej ekologi. Do obecnego stanu doprowadziło państwowe szkolnictwo.Chyba szołbiznes nie mógłby osiągnąć swojego sukcesu bez państwowej "oświaty". Należałoby sie zastanowić,czy warto walczyc o krzyże i religię w szkołach.Może lepiej próbować wymusic na PIS-ie zmiany,które pozwoliłyby przekierowywać pieniądze z podatków na własne,katolickie szkoły .To byłoby sadzeniem lasu , o którym mówi ociec Tadeusz Rydzyk w powtarzanym w RM nagraniu
8 miesięcy temu / Mirek
 
Kościół katolicki "idzie z duchem czasów" więc co się dziwić?
8 miesięcy temu / Adam
 
A czego się dziwić? A kto tych młodych ludzi ma pouczyć o grzechu?, tacy hierarchowie jak wymienił poniżej Obcy [email protected]? Czego wymagać od młodych ludzi, skoro sam Biskup Rzymu Franciszek zapalił zielone światło, do udzielania Komunii rozwodnikom w potwórnych zwiazkach. Nauka Chrystusa została rozmyta, wygładzona, a nawet przeinnaczona, wymyśla się jakieś absurdy jak "grzech ekologiczny", odprawia się jakieś szamańskie gusła, a potem mamy takich "katolików".
8 miesięcy temu / Paulus
 
Jasne, par żyjących na tzw kocią łapę trzeba szukać za oceanem, u nas to niespotykane zjawisko.
8 miesięcy temu / Margeritta
 
Nie trzeba tutaj nawet Pana Boga w to mieszać. Poznałem w życiu tysiące ludzi, wszelkiej konstelacji społecznej i kulturalnej, życia.Jedno jest pewne - Ludzie lekceważący Rodzinę kończą jako tragiczne psychiczne wraki, obojętnie pod jaką maską schowane, pewnie że wśród Małżeństw nie ma rajów, ale odniesienie do wspólnych dzieci daje im wielką siłę, by przetrwać każdą burzę! A co ma taki osobnik, co przeżył wszystko i może o tym pogadać w barze albo do jakiejś tam "butelki". Kara Boska spada na ludzi w tym życiu tylko w ciężkich przypadkach, większość tzw. UKARAŃ, to najzwyklejsze konsekwencje, cała spuścizna dotychczasowego życia! Jak brak higieny cielesnej i duchowej - musi skończyć się CHOROBĄ, a nie każda choroba jest Karą Bożą. Tak jak piekło to tylko spełnienie pragnień Szatana, by samodzielnie królować, więc ma co chciał: otchłań BEZ STWÓRCY!Tam mogą wiecznie wspominać swoje cudowne przeżycia, które Maria Simma obrazowo przedstawiła, poczytajcie . . .
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Czy wyszlabys zamaż/ożeniłbys się z kredytem studenckim lub mieszkaniowym? To jest moja odpowiedz na postawione pytanie.
8 miesięcy temu / Stas
 
Niech sobie żyją bez ślubu, byleby wyznawali EKO-religię.
8 miesięcy temu / Buongiorno
 
Szóste - NIE CUDZOŁÓŻ. I nic dodać nic ująć, tylko wypełnić.
8 miesięcy temu / M.D.
 
Wielkie dziedzictwo amerykańskich kardynałów: McCarricka, Tobina, Cupicha, Dolana, Mahoneya, Wuerla. Sami moderniści i uwikłani w homoseksualne skandale. "Duszpasterze". Pod drugiej stronie jedynie kard. Burke.
8 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Dokładnie @Niktoś Współcześnie większość ludzi bierze ślub z własnym "JA". "MOJE" jest najważniejsze. To już jest globalny kult jednostki. Nawet w tak skolektywizowanych społecznościach jak azjatyckie zmienia się to błyskawicznie. Ale czy możliwa jest w ogóle miłość jeżeli nikt oprócz nas samych nie jest dla nas ważniejszy?
8 miesięcy temu / ProBro
 
Jest sprawą niepokojącą iż rozmyło się a nawet zanikło poczucie grzechu na tzw."postępowym" zachodzie; podobno, mało kto się spowiada a mimo to przystępuje do komunii świętej - czyżby świętokradzko?
8 miesięcy temu / t
 
No bo kto w dzisiejszych "nowoczesnych" czasach zawraca sobie głowę jakimś tam starodawnym przeżytkiem małżeństwa czy też 10-oma przykazaniami. Wszyscy liczą na to, że Pan Bóg też się już unowocześnił i na dodatek wszystkich przecież kocha i przymruży oko.
8 miesięcy temu / Niktoś
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.