DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

USA: ojciec stracił prawa rodzicielskie po tym jak przyznał, że zapłaciłby za aborcję dziecka

USA: ojciec stracił prawa rodzicielskie po tym jak przyznał, że zapłaciłby za aborcję dziecka
Fot. Pixabay

Sąd Najwyższy stanu Georgia orzekł odebranie praw rodzicielskich ojcu, który przyznał się do złożenia propozycji zapłaty za aborcję.

 

Jak podaje portal Life News, sąd podtrzymał decyzję w sprawie Joshuy Brumbelowa, orzekając odebranie mu praw rodzicielskich z powodu braku zaangażowania w życie dziecka. W orzeczeniu stosunkiem głosów 6 do 3 sędziowie stwierdzili, że Brumbelow w żaden sposób nie wspierał matki i ich syna przed narodzinami oraz zaraz po nich. Ojciec towarzyszył Mathenii (matce dziecka) tylko podczas wizyty u lekarza „w celu ustalenia, czy może on być ojcem”.

 

Później, po tym, jak zaoferował zapłatę za aborcję, a ona odmówiła: „nie odwiedził jej, nie zapytał o jej samopoczucie ani nie zaoferował jej żadnego wsparcia emocjonalnego lub finansowego”. Sędziowie uznali, że Brumbelow posiadał stałą pracę i mógł udzielić wsparcia, ale postanowił tego nie robić.

Według raportu, Brumbelow podjął kroki prawne po tym, jak dowiedział się przez matkę, że Mathenia opracowała plan adopcyjny dla chłopca.

 

Stan Georgia w zeszłym roku wprowadził ustawę LIFE (Living Infants Fairness Equality), zabraniającą przeprowadzania aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. Władze stanu spotkały się z ogromnym bojkotem ze strony amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, hollywoodzkich gwiazd, producentów filmowych i serialowych czy przedstawicieli wielkich korporacji. Cała kampania wygasła, gdy sąd federalny orzekł niezgodność ustawy z obowiązującym prawem.

 

Źródło: lifenews.com / własne PCh24.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-20 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I tu sąd tkwi w moralnym błędzie. Albowiem za usiłowanie morderstwa powinna być nałożona kara na wprost, a nie poprzez niepowiązane zabiegi prawne, tutaj ograniczenie "praw rodzicielskich". To tak jak odbieranie alimenciarzom prawa jazdy. Co więcej, państwo nie powinno ingerować w mir rodzinny, ograniczając "prawa rodzicielskie", gdyż to rodzice są ich depozytariuszami. Można natomiast, jak już podkreśliłem, skazać tego człowieka za usiłowanie morderstwa, tym samym izolując go od rodziny, jednak nie poprzez bezprwną państwową ingerencję w mir domowy, a poprzez zwyczajne konsekwencje zastosowania sankcji karnych, jakim jest więzienie. Ten sam miecz, którym sieczą konserwatyści "ograniczenie praw rodzicielskich niedoszłych morderców" może być użyty przez lewicę "ograniczenie praw rodzicielskich za sprzecił wobec seks-edukacji".
17 dni temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.