DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

USA: obrońcy życia weszli do ośrodka aborcyjnego, aby pomóc matkom i ratować dzieci

USA: obrońcy życia weszli do ośrodka aborcyjnego, aby pomóc matkom i ratować dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Amerykańscy obrońcy życia z Waszyngtonu pojawili się w jednej z klinik aborcyjnych, gdzie ryzykując aresztowaniem, oferowali swoją pomoc matkom chcącym dokonać aborcji. W gronie aktywistów pro life był również ks. Stephen Imbarrato, który wcześniej był już aresztowany za obecność w klinice aborcyjnej i próbę ratowania dzieci zagrożonych uśmierceniem.

 

Działacze pro life z Waszyngtonu udali się do jednej z klinik aborcyjnych w stolicy kraju, aby podjąć się próby przekonania kobiet chcących dokonać aborcji. Podczas takich rozmów obrońcy życia tłumaczą, że matki mogą postąpić inaczej i pozwolić swojemu dziecku narodzić się. Działacze pro life podkreślają, że ich misją jest wspieranie zdesperowanych matek i wyrażanie solidarności z nimi. Dodają, że są w stanie ryzykować swoją wolność, aby móc okazać swoją miłość i uratować dzieci od śmierci w wyniku aborcji.

 

Jednym z uczestników akcji odwiedzania klinik aborcyjnych jest ks. Stephen Ambarrato, lider Czerwonej Róży, która powstała, aby chronić życie dzieci nienarodzonych. Kapłan był już kilkukrotnie zatrzymywany przez policję za nawiedzanie klinik aborcyjnych, modlitwę w nich i próbę przekonywania kobiet, aby zrezygnowały z aborcji. W rozmowie z portalem LifeSiteNews.com ksiądz podkreśla, że działalność pro life w okresie świąt Bożego Narodzenia ma szczególne przesłanie, ponieważ każdy z nas, oczekuje przyjścia Zbawiciela, który jest teraz w łonie swojej matki.

 

Ks. Ambarrato podkreśla, że wszystkie dzieci są poczęte na obraz i podobieństwo Boga i wszystkie zasługują na urodzenie. Dodaje również, że coraz częściej kliniki aborcyjne są ukryte w budynkach wielorodzinnych i trudno do nich dotrzeć. „Nie możemy porzucić tych dzieci i matek tylko dlatego, że nie możemy ich zidentyfikować i uzyskać do nich dostępu z ulicy. W takich okolicznościach, w których nie ma dostępu do chodnika, musimy zrobić, co możemy, aby uratować te dzieci i pomóc tym mamom” – mówi kapłan.

 

„Musimy głosić ewangelię życia. Niech wszyscy księża będą głosami niemowląt” – podkreśla. Ks. Ambarrato powiedział również, że chciałby, aby prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie, które zakazałoby masowych morderstw, którym są aborcje.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2018-12-20 23:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

co oprócz rozmów proponowano tym kobietom ,jaką pomoc ,jakie wsparcie
ponad 1 rok temu / ciekawy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.