DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

USA: obrońcy życia oburzeni na Demokratów. Wszystko przez „aborcyjne” głosowanie w amerykańskim Senacie

USA: obrońcy życia oburzeni na Demokratów. Wszystko przez „aborcyjne” głosowanie w amerykańskim Senacie
zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Projekty dwóch ustaw ograniczających aborcję i chroniących dzieci narodzone wskutek nieudanej aborcji nie uzyskały w amerykańskim Senacie wymaganej, 60-procentowej większości. Wywołało to falę krytyki ze strony obrońców życia.

 

To zdumiewające, że nawet jeden senator, nie mówiąc już o ponad 40, zagłosował nad kontynuacją ćwiartowania niemal całkiem rozwiniętych dzieci i opowiedział się przeciwko ochronie dzieci, które przetrwały aborcję – powiedział arcybiskup Joseph Naumann z Kansas City. – Nasz naród jest lepszy i większość Amerykanów popierających te ustawy musi sprawić, by usłyszano ich głos – dodał.

 

Z kolei Carol Tobias, przewodnicząca National Right to Life, w swym oświadczeniu stwierdziła, że cel projektu ustaw stanowiła ochrona rozwiniętych i żyjących dzieci nienarodzonych zdolnych do odczuwania bólu oraz dzieci urodzonych wskutek nieudanej aborcji. „Hańba popierającym aborcję Demokratom niechcącym nawet chronić żyjących dzieci, które przetrwały aborcję, ani chronić dzieci w późnym etapie ciąży odczuwających porażający ból aborcji” – czytamy w oświadczeniu.

 

Z kolei Jennifer Popik z National Right to Life stwierdziła, że w świetle prawa dzieci nienarodzone to odrębne jednostki i należy czynić wszystko, co możliwe, by chronić ich życie. Natomiast ojciec Frank Pavone z organizacji „Priests for Life” stwierdził, że wybrańcy narodu powinni znać różnicę między służeniem ludziom a ich zabijaniem. Niestety, wielu Demokratów zdaje się tej różnicy nie zauważać.

 

We wtorek amerykański Senat głosował nad dwoma projektami związanymi z ochroną dzieci nienarodzonych. Postulowany przez senatora Lindseya Grahama projekt zakazywał aborcji od 20. tygodnia ciąży. Od tej pory bowiem, według aktualnych badań, dzieci nienarodzone odczuwają ból. Większość senatorów (53) opowiedziała się za przyjęciem ustawy. Z kolei 44 opowiedziało się przeciw. Projekt nie uzyskał jednak wymaganej większości kwalifikowanej.

 

Z kolei druga ustawa wymagała od aborcjonistów, by w przypadku porodu po „nieudanej” aborcji dzieci przewieźć do szpitali. Tam otrzymałyby ochronę podobną jak inne noworodki. W tym przypadku za przyjęciem ustawy zagłosowało 56 osób, a przeciwko – 41. To również zbyt niska większość.

 

W przypadku niektórych ustaw – takie jak te omawiane – obowiązujące w USA przepisy wymagają  przegłosowania ich większością 60 głosów (na 100 senatorów) we wstępnym głosowaniu. Dopiero później dochodzi do głosowania, w którym wystarczy zwykła większość.

 

 

Źródła: catholicherald.co.uk / PCh24.pl

mjend

 

 


DATA: 2020-02-27 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie ludzie a slugusy szatana
1 miesiąc temu / Pieter
 
Może chociaż dostaną odruchu wymiotnego patrząc w lustro.
1 miesiąc temu / Ignacy
 
Jaki płynie stąd wniosek, że w senacie zasiadają zdeklarowani mordercy i to bez ludzkich odruchów i pozbawieni sumienia. To gorzej niż poganie i ludy prymitywne.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.