DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

USA: obrońcy życia krytykują sędzię SN za proaborcyjne orzecznictwo, ale chwalą za wsparcie kobiet

USA: obrońcy życia krytykują sędzię SN za proaborcyjne orzecznictwo, ale chwalą za wsparcie kobiet
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Organizacja Americans United for Life twierdzi, że reputacja zmarłej sędzi Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg, na zawsze będzie „głęboko kontrowersyjna” ze względu na jej „orzecznictwo przeciwko życiu”. Mimo to, organizacja pochwaliła zmarłą za wcześniejsze decyzje znoszące bariery prawne, utrudniające awanse społeczne i zawodowe kobiet.

 

„Americans United for Life jest wdzięczna sędzinie Ruth Bader Ginsburg, zanim została sędzią, za wkład w znoszenie barier prawnych utrudniających awans kobiet w społeczeństwie amerykańskim. Jesteśmy głęboko zasmuceni jej śmiercią, szczególnie w tym momencie w historii naszego kraju” – napisała w oświadczeniu prezes i dyrektor generalna Americans United for Life, Catherine Glenn Foster.

 

„Reputacja sędzi Ginsburg będzie niestety na zawsze głęboko kontrowersyjna ze względu na jej orzecznictwo przeciwko życiu” – dodała.

 

Foster wskazała, że „sędzia Ginsburg usiłowała wykorzystać prawo dotyczące dyskryminacji ze względu na płeć, aby narzucić uciskający reżim nieograniczonej aborcji w całym kraju pod pretekstem wolności. Aborcja nie przyczynia się do szczęścia kobiet i nie jest konieczna, aby kobiety odniosły sukces” – zaznaczyła.

 

„Miejmy nadzieję, że następny sędzia i nowa większość w Trybunale naprawią tragiczny bałagan dot. orzecznictwa aborcyjnego i jego negatywny wpływ na kobiety, a także proces nominacji, który tak wiele zrobił, by utrwalić orzecznictwo sędzi Ginsburg” – zauważyła Foster.

 

Organizacja wyraziła przekonanie, że prezydent Donald Trump mianuje „konstytucjonalistę zaangażowanego w obronę najgłębszych wartości naszej Republiki” i Americans United for Life nie mogą się doczekać, aby „energicznie poprzeć nominację następcy, który opowie się za najbardziej fundamentalnym prawem, jakie nasz rząd może zagwarantować: prawem człowieka do życia”.

Sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg zmarła w piątek w wieku 87 lat z powodu komplikacji związanych z przerzutem raka trzustki – podał Sąd Najwyższy USA.

 

„Nasz naród stracił historycznego prawnika (…) Dziś opłakujemy ją, ale mamy też pewność, że przyszłe pokolenia będą pamiętać Ruth Bader Ginsburg taką, jaką znaliśmy: niestrudzoną i zdecydowaną orędowniczkę sprawiedliwości” – wskazano.

 

Ginsburg została powołana do sądu przez prezydenta Billa Clintona w 1993 roku. Natychmiast zajęła stanowisko w postępowym skrzydle, a w ostatnich latach stała się ikoną feministycznych aktywistek, która zdecydowanie opowiadała się po stronie aborcji, pseudomałżeństw homoseksualnych czy innych postępowych celów.

 

Jej śmierć pozostawia ośmiu sędziów w SN na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi. Już wywołało to zaciekłą batalię w kwestii obsadzenia wakatu w SN. Gdyby Donald Trump zdołał wyznaczyć konserwatywnego sędziego, mogłoby to ugruntować konserwatywną większość na nadchodzące dziesięciolecia.

 

Lider mniejszości w Senacie, Chuck Schumer, powiedział w piątek wieczorem, że mandat nie powinien być obsadzony przed wyborami, powołując się na prawo amerykańskiej opinii publicznej do wpływania na kierunek trybunału poprzez wybory.

 

Ginsburg przeżyła cztery wcześniejsze ataki raka, a choroba powróciła na początku tego roku, wywołując zmiany w wątrobie. „Często powtarzałam, że pozostanę członkiem Trybunału, o ile będę w stanie wykonywać swoją pracę pełną parą. Nadal jestem w stanie to robić” – zapewniała jeszcze 20 lipca.

 

Ginsburg głosowała między innymi za obaleniem ustawy zakazującej aborcji po porodzie częściowym w Nebrasce. „Przepis stanowy, który ma na celu lub skutkuje postawieniem istotnej przeszkody na drodze kobiety starającej się o aborcję płodu niezdolnego do życia, narusza konstytucję” – argumentowała.

 

Sędzina była również zwolenniczką tak zwanego „małżeństwa” homoseksualnego. Zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił ustawę o obronie małżeństwa w 2013 r., Ginsburg została pierwszym sędzią Sądu Najwyższego, który odprawił homoseksualną ceremonię „ślubu”.

Pełniła funkcję urzędnika na kilku innych „ślubach” osób tej samej płci, zanim narzuciła tzw. homoseksualne małżeństwo narodowi w 2015 r. w sprawie Obergefell v. Hodges.

 

 

Źródło: cnsnews.com, nayionalreview.com, lifesitenews.com

AS

WMa

 


DATA: 2020-09-22 22:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to przypadek, że wśród orędowników postępowych zmian, jest nadreprezentacja osób pochodzenia żydowskiego?
1 miesiąc temu / Dante
 
Czy to tylko przypadek, że wśród orędowników >>postępowych
1 miesiąc temu / Dante
 
Teraz jest w sprawiedliwych rękach Najwyższego Sędziego - i w tym miejscu wypada zamilknąć. Nie wiem, czy należy się za tę osobę modlić, czy to byłoby dobre. Ofiarowałem modlitwę do dyspozycji Maryi, żeby to ona zdecydowała, za kogo ona będzie.
1 miesiąc temu / Atanazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.