DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

USA: Obama zwiększy wydatki budżetowe, by zrealizować przedwyborcze obietnice

USA: Obama zwiększy wydatki budżetowe, by zrealizować przedwyborcze obietnice
fot.REUTERS/Yuri Gripas/FORUM

Przyszłoroczne wydatki budżetowe mogą być nawet wyższe od obecnych o ponad 7 proc. – alarmują konserwatywni analitycy zaniepokojeni planem prezydenta Obamy, który zamierza pod koniec swojej kadencji zrealizować chociażby część obietnic przedwyborczych.


Prezydent Obama przez ostatnie lata zmuszony był przez Republikanów - od których zależało przyjęcie ustawy budżetowej - do rezygnacji z realizacji części programu przedwyborczego i ograniczenia deficytu.

 

Teraz jednak, kiedy dobiega końca druga kadencja prezydencka, Obama postanowił powrócić do dawnych planów. Chce zwiększyć wydatki budżetowe o 7 proc., tj. 74 mld dolarów.

 

Prezydent podkreślił, że zamierza podnieść podatki dla bogatych, by zwiększyć wydatki rządowe na infrastrukturę, badania medyczne i czystą energię. Zamierza także wprowadzić system darmowych studiów dla wszystkich Amerykanów.


- Obiecuję, że nie będę przez kolejne dwa lata siedział grzecznie w ławce. Mam zamiar sprawy wziąć w swoje ręce i mam nadzieję, że dołączycie do mnie – z takim apelem zwrócił się prezydent w zeszłym tygodniu do Demokratów. Podczas konwencji w Filadelfii, Obama wezwał kolegów do realizacji idei partyjnych.

 

Niektóre konkretne propozycje budżetowe prezydenta wydają się mieć ponadpartyjne poparcie. Obama na przykład chce wydać 215 mln dol. na rozwój tzw. medycyny precyzyjnej. Pomysł ten popiera część Republikanów.

 

Zdecydowana większość jednak jest przeciwna wprowadzeniu darmowych studiów. Cory Fritz, rzecznik republikańskiego Speakera Izby Reprezentantów Johna Boehnera podkreśla, że niektóre propozycje administracji Obamy są „niepoważne”. Dodaje, że prezydent powinien ściślej współpracować z Republikanami z Kongresu, by wprowadzić dalsze, rozsądne cięcia budżetowe, a nie próbować realizować skrajnie lewicowych pomysłów.

 

 

Źródło: washingtontimes.com, AS.


DATA: 2015-02-02 14:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czerwony w Ameryce, co za czasy. Ciekawe kiedy zacznie palić myślącymi inaczej.
ponad 5 lat temu / DVD
 
- wiadomo wybory sie zblizaja! Darmowe studia to moze ma Szwecja a i takich nawet w samej Kanadzie nie "uswiadczysz" i nigdy tu do tego nie dojdzie /znajac tutejszy "zachlanny" system nauczania/! Oczywiscie,ze stac na to i oba te kraje w Ameryce. Wystarczy,ze Obama juz im "wprowadzil darmowe a obowiazkowe"-ubezpieczenia.Pozbierac sie nie moga. Jak byscie "posluchali" co o nim weterani sadza to by wam predzej uszy "odpadly" jak "zwiedly\'!
ponad 5 lat temu / M.M.Vncouver.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.