DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

USA: niebawem aborcje farmakologiczne zdominują metody chirurgiczne

USA: niebawem aborcje farmakologiczne zdominują metody chirurgiczne
fot. dariuszman / sxc.hu

Agencja Reutera donosi o rekordowym wykorzystaniu w USA pigułek wywołujących poronienia. Obecnie w ośrodkach Planned Parenthood wykonuje się 43 proc. aborcji przy użyciu pigułek poronnych, a pozostałe 57 proc. metodą chirurgiczną. Rząd spodziewa się, że już niebawem tzw. aborcje farmakologiczne zdominują metody chirurgiczne.

 

Od marca obowiązują w USA nowe wytyczne federalne dotyczące przepisywania pigułek poronnych. W trzech „najbardziej opornych stanach”: Ohio, Teksasie i Dakocie Północnej popyt na środki poronne wzrósł trzykrotnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy i prawie 30 proc. wszystkich zabiegów aborcyjnych przeprowadza się tam przy użyciu pigułek aborcyjnych.

 

W Michigan aborcję farmakologiczną stosuje się w przypadku 55 procent niechcianych ciąż, a w Iowa – aż w przypadku 64 procent. Nie wszędzie pigułki są dostępne bez ograniczeń.

 

O nowe wytyczne w zakresie przepisywania środków poronnych zabiegał jedyny producent pigułek na rynku amerykańskim - Dančo Laboratories. Rzeczniczka Abby Long przyznała, że od marca zapotrzebowanie na pigułki wzrosło dramatycznie i tzw. „aborcja farmakologiczna, to obecnie druga równie popularna co aborcja chirurgiczna opcja”.

 

Pigułki aborcyjne obejmują dwa preparaty. Pierwszy – mifepriston – blokuje rozwój ciąży poprzez utrzymywanie wysokiego poziomu hormonu progesteronu. Drugi – mizoprostol - wywołuje skurcze macicy.

 

Zatwierdzona we Francji w 1988 roku pigułka aborcyjna miała stanowić przeciwwagę dla aborcji chirurgicznej. W Europie Zachodniej pigułki poronne są bardziej popularne niż w USA. 91 proc. aborcji w Finlandii dokonuje się przy użyciu tego typu metody. W Szwecji w ten sposób uśmierca się aż 80 procent dzieci z niepożądanych ciąż! Tak wynika z danych Instytutu Guttmachera, propagującego dostęp do aborcji.

 

W Stanach Zjednoczonych zwolennicy zabijania dzieci poczętych mieli nadzieję, że pigułki pozwolą kobietom unikać klinik, które od dawna są celem protestów. Planned Parenthood i inne ośrodki – poza wykonywaniem aborcji chirurgicznej - pozostają jednak głównymi dystrybutorami pigułek poronnych.

 

Spośród ponad 2,75 milionów amerykańskich kobiet, które zastosowały pigułki aborcyjne po ich legalizacji w 2000 roku, co najmniej 1 milion z nich otrzymało je w ośrodkach PP.  Wielu prywatnych lekarzy unika ich przepisywania, obawiając się protestów obrońców życia.

 

W marcu USA Food and Drug Administration zmieniła wytyczne dot. przepisywania pigułek aborcyjnych. Są one dostępne do dziesiątego tygodnia ciąży, a nie do siódmego, jak było niedawno. Wymagana jest też mniejsza liczba wizyt lekarskich i środki te mogą aplikować nie tylko lekarze, ale także pielęgniarki. Zmieniły się również wytyczne dotyczące dawkowania.


Źródło: reuters.com

AS


DATA: 2016-10-31 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wraca kultura ludzi pierwotnych. Jak czegoś nie widać (zarodka), to tego nie ma. I tylko dlatego tak łatwo ludzie mordują.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Polecam ten tekst wszystkim głąbom żądającym, aby "z urzędu" wykluczyć kobiety-aborcjonistki z kręgu osób narażonych na sankcje karne za zabicie nienarodzonego dziecka. Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Stefan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.