DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

USA: najważniejszymi wartościami praca i tolerancja. Zatrważające wyniki sondażu

USA: najważniejszymi wartościami praca i tolerancja. Zatrważające wyniki sondażu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Coraz mniej Amerykanów uznaje wiarę, rodzinę i dzieci za najważniejsze wartości w swoim życiu. Z raportu Hart Research Associates na zamówienie Wall Street Journal wynika, że dziś dla 89 proc. Amerykanów najważniejszą wartością jest solidna i wydajna praca. Rola religii  jako  „ważnego czynnika życiowego” spadła z 62 proc. w 1998 r. do zaledwie 48 proc. dzisiaj.

 

Największy wzrost odnotowano w kategorii „tolerancja” i  „uczestnictwo w lokalnym życiu publicznym” (o blisko 1/3 w porównaniu z rokiem 1998).

 

W kwestii potomstwa i jego wychowania, ogromna większość amerykańskich respondentów (70 proc.) w wieku poniżej 38. roku życia nie uważa dzieci za najważniejszą wartość w ich życiu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku Amerykanów powyżej 56. roku. Dla 54 proc. tej grupy wiekowej posiadanie dzieci jest najważniejszą w życiu wartością.

 

Inaczej też niż 20 lat temu zapatrują się mieszkańcy USA na kwestię patriotyzmu. W roku 1998 aż 70 proc. Amerykanów uważało patriotyzm za najważniejszy element ich filozofii życiowej. Dziś uważa tak już tylko 61 proc.

 

W porównaniu w rokiem 1998, wraz ze zmianami demograficznymi, dziś w Stanach Zjednoczonych obserwowany jest coraz większy konflikt między rządzącym establishmentem, a społeczeństwem. Stąd coraz bardziej wyraźne staje się izolowanie się społeczeństwa od władz i wzrost wzajemnej nienawiści.

 

Źródło: christianpost.com

ChS

 


DATA: 2019-09-13 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wytresowani jak w cyrku ciekawe że Lewica chce zakazać tresury zwierząt a uprawia tresurę ludzi, jak Soros da sygnał to w imię tolerancji i po gębie dadzą a może i więcej
8 miesięcy temu / wyksztaucony z
 
nic tylko zachipować i kontrolować, mają już swoich panów, czyli masonerie, a więc jak w Orwellu. ślepota to ciężka choroba.
8 miesięcy temu / axe
 
Marks nie spodziewał się takiego obrotu spraw.
8 miesięcy temu / aaa
 
Wielkie mi odkrycie, że dla amerykanów liczą sie najbardziej kariera i pieniądze... Z powodu mojego wyjazdu na modlitwę "Polska pod krzyżem" straciłam pracę- wprawdzie dorywczą, ale aktualnie innej nie mam- i wiecie co? ANI PRZEZ SEKUNDĘ NIE ŻAŁOWAŁAM!!!
8 miesięcy temu / Polka
 
Jak w obozie Aushwitz tylko praca Was wyzwoli. To jest współczesne niewolnictwo. Właśnie siedzę sobie w przychodni wiele ludzi zalatanych z komórkami w ręki co chwile patrząc na zegarek porupiją nogami. Zachowują się jakby bez nich wszystko sie zawaliło. Dokąd to wszystko zmierza?
8 miesięcy temu / Rocky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.