DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

USA: miasto wydało zgodę na postawienie pomnika szatana. Wcześniej usunięto obelisk z krzyżem

USA: miasto wydało zgodę na postawienie pomnika szatana. Wcześniej usunięto obelisk z krzyżem
Zdjęcie ilustracyjne.

Władze miasta Belle Plaine w amerykańskim stanie Minnesota wyraziły zgodę na postawienie w miejskim parku pomnika na cześć szatana. Monument ma mieć kształt czarnej bryły, na której zamontowane lub wymalowane będą pentagramy.

 

Oprócz samego faktu uczczenia diabła, mieszkańców miasta dodatkowo bulwersuje fakt, że postument ma stanąć w Parku Pamięci Weteranów, którzy życie oddali za wartości nie mające nic wspólnego z satanizmem. Co więcej, żołnierze ginęli walcząc z dziełami złego ducha.

 

Organizatorem i fundatorem ohydnego pomnika jest Stowarzyszenie świątynia szatana, mająca swoją siedzibę w mieście Salem w stanie Massachusetts, znanego z filmów grozy jako siedlisko czarownic. Pomysłodawcą pomnika jest Lucien Greaves, współzałożyciel stowarzyszenia czcicieli szatana.

 

Członkowie organizacji twierdzą, że tak naprawdę nie wierzą w istnienie żadnych istot duchowych, a więc i szatana. Mówią też, że książę ciemności jest dla nich jedynie „metaforę dla ostatecznego buntu przeciwko tyranii”. Mimo takich deklaracji organizacja próbowała na Uniwersytecie Harvardzkim zorganizować Czarną Mszę.

 

We wniosku skierowanym do władz miasta Belle Plaine w stanie Minnesota ws. pozwolenia na wzniesienie pomnika szatana, członkowie mrocznego stowarzyszenia napisali: „taki pomnik da dowód temu, że wszystkie wyznania mają prawo głosu w mieście Belle Plaine i stanie Minnesota”. Innym znanym, na szczęście nieudanym, pomysłem satanistów była próba zainstalowania figury diabła na Kapitolu w Oklahomie.

 

Katoliccy mieszkańcy Belle Plaine w stanie Minesota zdecydowanie sprzeciwiają się postawieniu pomnika szatana w swoim mieście. Protesty połączone są z gorącą modlitwą i rozmowami prowadzonymi z władzami Belle Plaine. W intencji wycofania się władz miasta z decyzji o budowie szatańskiego monumentu i nawrócenia satanistów, katolicy organizują publiczne odmawianie Różańca w Parku Weteranów. W modlitwie, której szatan boi się najbardziej, każdorazowo bierze udział aż kilkuset mieszkańców niewielkiego miasteczka Belle Plaine (7 tys. mieszkańców). Wielu z nich modlitwę różańcową odmawia po raz pierwszy w życiu, gdyż nie są katolikami.

 

Uczestnicy modlitwy są zgodni, że pomnik nie może stanąć, gdyż, jak mówi jedna z nich – Susie Collins „taki pomnik nie niesie z sobą przesłania życia i miłości, jest symbolem śmierci i rozpadu”. Natomiast ksiądz Brian Lynch z Parafii Matki Boskiej z Prairie jest zdania, że „musimy naprawdę wierzyć, żyć wiarą i modlić się w intencji nawrócenia grzeszników”.

 

Nawrócenia wymagają też przedstawiciele władz miasta, którzy nie dawno usunęli z parku pomnik upamiętniający weteranów wojennych, tylko dlatego, że znajdował się na nim krzyż. Do zdemontowania postumentu przyczyniła się Fundacja Wolność od Religii, zdaniem której takie upamiętnienie ofiar mogłoby wywołać wrażenie, że miasto troszczy się wyłącznie o żołnierzy chrześcijańskich. Jak widać – w świecie ducha, tak jak w przyrodzie, nie może być pustki. Skoro usunięto znak Boga, w to miejsce przychodzi znak szatana.

Dyrektor Katedry Katolickiej w Minnesocie powiedział, że „wolność słowa i wolność religijna mają swoje słuszne granice. Z prawami przychodzą obowiązki. Tradycja chrześcijańska głosi, że w momencie kiedy powołujesz się na demony, przeklinasz siebie i swoją społeczność. Niestety wyznawcy zasady hulaj duszo piekła nie ma, często nie zdają sobie sprawy, że ze złem nie można żartować, ani go do siebie zapraszać, bo to grozi śmiercią wieczną”.

 


Źródło:cna.org

Adam Białous

 


Dołączmy do modlitw katolików z Belle Plaine!

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.


Amen.Archanioł Michał depczący diabła – rzeźba drewniana w szczycie barokowego drewnianego kościoła w Szalowej (By Jerzy Strzelecki (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons)

   


DATA: 2017-07-19 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Amen.
11 miesięcy temu / Hmmm
 
W USA rządzi masoneria. Zawsze rządziła. Jej symbole są wszędzie, nawet na banknocie dolarowym. Najbardziej wtajemniczeni jej członkowie wyznają szatana, jako najwyższą istotę. Tylko ignoranci uważają, że tajemnicze
11 miesięcy temu / Rufus
 
Minnesota, to siedlisko muzulmanow
11 miesięcy temu / nb
 
Wkrótce Pan Bóg ukarze imperium chazarskie.Jak to bywało w Starym Testamencie posłuży się rękami niewiernych.
11 miesięcy temu / mf
 
Niech upubiczniają dane o mordach rytualnych i innych patologiach wynikłych z ideologii satanistycznych,a dopiero później próbują legalizować.
11 miesięcy temu / katarynka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.