DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

USA: miasto w Massachusetts uznaje związki poliamoryczne

USA: miasto w Massachusetts uznaje związki poliamoryczne
fot. spekulator / freeimages.com

Liczące 80 tysięcy mieszkańców Somerville w Massachusetts zrównało w prawach z małżeństwem tzw. „związki poliamoryczne”, czyli związki, w których osoba jest w relacji z więcej niż jednym „domowym partnerem”.


Nie sądzę, aby rolą rządu było mówienie ludziom, co jest albo co nie jest rodziną – powiedział radny Lance Davis, który przygotowywał rozporządzenie rady miejskiej w tej sprawie. – Definiowanie rodziny to coś, w czym pod względem historycznym się pomyliliśmy jako społeczeństwo i nie powinniśmy już próbować się tym zajmować – dodał. Davis stwierdził także, że wyborcy wyrazili zadowolenie z faktu uznania przez miasto związków poliamorycznych i że to taki pierwszy przypadek w Stanach Zjednoczonych.


Z kolei radny J. T. Scott wysunął argumentację, która używana jest zazwyczaj przy legalizacji tzw. „związków partnerskich”, czyli że rozporządzenie miasta ma „konsekwencje prawne, a zatem jeśli jeden z nich [z partnerów] jest chory, mogą obaj [oboje] pójść do szpitala”. Dodał też, że „ludzie od zawsze żyli w rodzinach, które mają więcej niż dwóch dorosłych” i że nowe rozporządzenie będzie uznawało związki poliamoryczne niezależnie od natury tych relacji.


Komentując nowe prawo Somerville, Ryan Anderson z Heritage Foundation zauważył, że nie jest zaskoczony takim obrotem spraw: „kiedy się już redefiniuje małżeństwo tak, by wyeliminować komponent męsko-żeński, jaka zasada będzie wymagać monogamii?”. To było przecież oczywiste, „że to nigdy nie zatrzyma się na parach tej samej płci”.


Gdy tylko prawo i kultura mówi, że aspekt męsko-żeński małżeństwa narusza sprawiedliwość i równość, nie rozszerzamy małżeństwa, dokonujemy fundamentalnej redefinicji tego, czym ono jest. A takie redefinicje nie mają wynikającego z zasad punktu zatrzymania – podsumował Anderson.


Źródło: catholicnewsagency.com
jjf


DATA: 2020-07-03 17:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Głosujcie na Trza... to za jakiś czas u nas będzie to samo....
6 miesięcy temu / rob
 
Polityka nowej normalności.
6 miesięcy temu / pl
 
w tym stanie jest wiele religii ,ale tu chyba chodzi o Mormonów a ich jest mały procent ,no chyba że w samym Somerville dominują
6 miesięcy temu / lil
 
KAtolicy też powinni jasno artykułowac swoje zasady i wartości , tak samo nie znoszącym sprzeciwu głosem. Inaczej ci durni pogubieni lewacy zniszczą tkankę społeczną. Wprowadzą sodomię i gomorę i to przymusowo. Aż żal zwłaszcza dzieci.
6 miesięcy temu / grimm
 
Do po co i Gracława, ludzie są różni, jedni chcą małżeństwa, inni wolą lub muszą żyć samotnie. A czemu Gracławie chciałbyś decydować o czyimś majątku? Ktoś chce przekazać swój majątek krewnym A ktoś inny obcym, np Kościołowi.
6 miesięcy temu / Maria
 
Trąbię - póki będziemy zboczenia uznawać za normalność sprawa jest przegrana!
6 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.