DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

USA: liderka ruchu pro-life o demokratycznej kandydatce na wiceprezydenta

USA: liderka ruchu pro-life o demokratycznej kandydatce na wiceprezydenta
Fot. Pixabay

W kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Kristan Hawkins, przewodnicząca katolickiej organizacji „Students for Life of America” wystosowała płomienny apel przeciwko legalizacji aborcji, w wyniku której straciło życie już ponad 60 milionów Amerykanów.

 

 

Liderka po-life zacytowała z jednej strony słowa Psalmu 139: „Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki”, a z drugiej, słowa papieża Franciszka, że „prawo do życia jest pierwszym wśród praw człowieka”. Podkreśliła, że głos katolików w tej sprawie powinien być respektowany, także na płaszczyźnie prawnej. Hawkins jednocześnie skrytykowała Kamalę Harris, kandydatkę demokratów na wiceprezydenta, za jej „antykatolicki dogmatyzm i bigoterię”.

 

Hawkins przypomniała, że Harris będąc prokuratorem generalnym w Kalifornii w 2016 r. zarządziła „najazd” policji na biuro dziennikarza i działacza organizacji pro-life, Davida Daleidena. Odważył się on ukazać kulisy działalności aborcyjnej organizacji Planned Parenthood, którą popiera Harris. Jej pracownicy mieli „wypłacać finansowe wsparcie dla tych, którzy przynosili w zamian szczątki zamordowanych dzieci”. Według artykułu z „The Washington Post” (6 kwietnia 2016 r.), policja jednak nie znalazła wówczas nic nieprawidłowego w działalności tej katolickiej organizacji, a zakwestionowała jedynie ważność prawa jazdy Daleidena.

W zeszłym roku Harris przedstawiła w Senacie nowe prawo: Do Not Harm Act, którego celem było „rozwodnienie” poprzedniego „O odnowieniu wolności religijnej” (Religious Freedom Restoration Act) z 1993 roku. Obecnie zaś atakuje szczególnie kandydatkę na sędziego w Sądzie Najwyższym (na wakujące miejsce po zmarłej Ruth Bader Ginsburg), Amy Cobey Barret. Jest ona absolwentką katolickiego Uniwersytetu Notre Dame, byłą sekretarką sędziego Sądu Najwyższego katolika, Antonina Scalii. Obecnie aktywnie działa m.in. w katolickiej charyzmatycznej grupie modlitewnej „People of Praise”. Barrett znalazła się na „krótkiej liście” kandydatów na sędziów Sadu Najwyższego prezydenta Donalda Trumpa.

Amerykańskie media dużo uwagi poświęcają wyborcom w tzw. swing states (wahających się stanów), którzy zwykle przeważają szalę w wyborach prezydenta. Jest wśród nich wielu katolików. Agencja Associated Press (AP) często cytuje ich opinie. Niektórzy z nich popierają Joe Bidena, za to na przykład, „nosi ze sobą różaniec”. Inni zaś, szczególnie biskupi i księża, ostro krytykują go za proaborcyjne poglądy. AP zauważa, że właśnie głos katolików może zaważyć także i w tych wyborach, tak jak to miało miejsce wiele razy wcześniej. Jednym z tych dwunastu „wahających się stanów” jest Wisconsin. Agencja pokazała dwa dni temu zdjęcia z jednej z parafii w Milwaukee, gdzie katolicy w intencji wyborów zorganizowali modlitwę połączoną z procesją z Najświętszym Sakramentem.

 

KAI

 


DATA: 2020-09-23 18:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biden jest powiązany z Obamą więc pamiętamy jaka to była polityka. Dzisiaj niewątpliwie trzeba do tego dodać wsparcie dla BLM, WHO i kompletne odejście od polityki Trumpa który stara się coś robić z tym złem.
28 dni temu / pl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.