DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

USA: lewica niezadowolona po opublikowaniu „20 zasad wolności religijnej”

USA: lewica niezadowolona po opublikowaniu „20 zasad wolności religijnej”
fot. REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Jeff Sessions, prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA opublikował w piątek „20 zasad wolności religijnej”. Mają one pomóc w działaniu amerykańskim departamentów i agencjom rządowym.

 

„Wolność religijna zawiera w sobie prawo do działania lub wstrzymania się od niego w zgodzie z religijnymi przekonaniami. (…) Poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami nikt nie powinien być zmuszany do podejmowania wyboru między swoją wiarą a przestrzeganiem prawa”, ogłosił Sessions.

 

Dodał, że wolność religijna „to nie tylko prawo do posiadania osobistych wierzeń religijnych czy oddawania czci w świętym miejscu”, ale również „wolność obserwacji i praktykowania religii”.

 

Prokurator generalny USA podkreślił, że przedstawione przez niego zasady stanowią wielkie zobowiązanie również dla wszystkich organizacji religijnych w USA do „zatrudniania tylko tych osób, których wierzenia i postępowanie są zgodne z tymi, jakie wyznaje pracodawca”.

 

Jak podaje portal gazetaprawna.pl 20 zasad opublikowanych przez amerykańskiego ministra zostało po raz pierwszy zaprezentowane w roku 1993, kiedy to powstała sporządzona przez resort sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych „interpretacja ustawy o przywróceniu wolności religijnej”. Są one zgodne „z polityką prezydenta USA Donalda Trumpa”. Prezydent USA już podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej obiecał, że będzie bronił wolności religii a w maju bieżącego roku podpisał rozporządzenie wykonawcze „mające na celu usunięcie niektórych regulacji prawnych nałożonych na organizacje religijne”.

 

Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką środowisk lewicowych. Z kolei organizacje konserwatywne i wyraziły dla niej pełne poparcie, uznając je za „potwierdzenie praw gwarantowanych pierwszą poprawką do Konstytucji”.

 

„Wszyscy Amerykanie powinni mieć wolny wybór i móc pracować i żyć zgodnie ze swoją wiarą, bez strachu przed rządową karą (...) Zasady opublikowane dzisiaj przez administracje Trumpa pomagają bronić wolności gwarantowanych pierwszą poprawką”, oświadczyła konserwatywna organizacja non-profit Alliance Defending Freedom.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-07 10:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tą "wolnością religijną" trzeba bardzo uważać, przecież ObaMa zalegalizował satanizm. I co, można będzie złożyć dziecko w ofierze w ramach wolności religijnej? Albo popełnić zbiorowe samobójstwo? Dane społeczeństwo się jednoczy po to by bezpiecznie wychowywać swoje dzieci, zgodnie m.in. ze swoją wiarą. Jak wprowadzimy multi-kulti, to rozwalamy podstawę społeczeństwa. Następną konsekwencją są głupie prawa w postaci "Wolność religijnej".
8 miesięcy temu / BONITAS
 
Trump jest wierzący i jak każdy chrześcijanin chce by przyszłość była jasna, piękna, pełna prawdy i dobra. Wspieram go jako osoba odpowiedzialna za swój region Chrześcijanki w tym jak mogę.
8 miesięcy temu / wierzący
 
Oby tylko nie otworzyło to drogi dla islamu (żądanie przerwy na "modlitwę" czy wolny piątek). Zamysł jest może i słuszny tylko czy wykonalny bo przy złej woli może jeszcze mocniej uderzyć w chrześcijan na korzyść muzułmanów.
8 miesięcy temu / One
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.