DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

USA: Ksiądz stracił pracę na uczelni. Zadał pytanie ws. śmierci G. Floyda

USA: Ksiądz stracił pracę na uczelni. Zadał pytanie ws. śmierci G. Floyda
Fot. Laif/Forum

Morderstwo na George'u Floydzie zostało uznane za przejaw rasizmu, choć tak naprawdę nie wiadomo, co kierowało sprawcą. Czy udusił zatrzymanego właśnie dlatego, że był czarnoskóry? Takie pytanie zadał ks. Daniel Patrick Moloney z archidiecezji Bostonu. Efekt? Stracił posadę kapelana w Instytucie Technologii w Massachusetts.

 

Kapłan zwrócił uwagę na to, że wokół śmierci Floyda jest wiele znaków zapytania. Zauważył po pierwsze, że nie wiadomo, dlaczego mężczyzna tak naprawdę zginął. Choć rzecz została natychmiast zakwalifikowana jako rasizm, to nie wiadomo, czy policjant duszący zatrzymanego kierował się właśnie niechęcią do czarnoskórych.

 

„Większość ludzi w kraju zaszufladkowała to jako rasizm. Nie sądzę, byśmy to wiedzieli. Większość ludzi uznała też, że rasizm jest głównym problemem w siłach policji. Nie sądzę, byśmy to wiedzieli” - napisał kapłan w mailu wysłanym do wspólnoty katolickiej na uczelni, w której pracował.

 

Wskazał też, że George Floyd, choć nie powinien zostać zabity przez policję, był karanym przestępcą, tym samym sugerując, że właściwe tło zabójstwa może być inne niż rasistowskie.


Na uwagi ks. Moloneya natychmiast zareagowała archidiecezja. „Osobiste opinie wyrażone w jego komentarzach odnośnie śmierci Georga Floyda nie odpowiadają stanowisku archidiecezji i nie są spójne ze stanowiskiem przedstawionym w niedawno wydanym oświadczeniu kard. Seana O'Malleya” – podano w komunikacie.

 

Z kolei władze Instytutu Technologii w Massachusetts oskarżyły kapłana o „znieważanie i dyskredytowanie charakteru Geroge'a Floyda”, odmawianie mu godności ludzkiej oraz banalizowanie problemu „systemowego rasizmu, przede wszystkim w systemie wymiaru sprawiedliwości”. Uczelnia podała, że poprosi archidiecezję o mianowanie nowego kapelana, którego poglądy i posługa będą zgodne z takimi wartościami jak „inkluzja i szacunek” dla wszystkich.

 

Ks. Moloney sam złożył rezygnację ze swojego stanowiska, ale jak poinformował „The Boston Globe”, w istocie został do tego kroku zmuszony.

 

W obronie ks. Moloneya stanął prof. Anthony Esolen z Thomas More College of Liberal Arts w Warner (New Hampshire). Uczony wskazał, że wszystko, co napisał kapłan, jest prawdą. „Nie wiemy, czy zabójca Floyda był motywowano rasizmem. Skąd możemy to wiedzieć? Nie wydaje się też, by Floyd wiódł cnotliwe życie. Co więc nie jest tu prawdą?” - zapytał.

 

Z kolei Phil Lawler, założyciel Catholic Word News i szef wiadomości w portalu CatholicCulture.org stwierdził, że na ks. Moloneya spadła krytyka, bo zakwestionował popularną narrację. Lawler podkreślił, że ks. Moloney wskazał po prostu, iż nie ma dowodów na rasistowskie tło zabójstwa - i tylko za to został usunięty z uczelni oraz otrzymał reprymendę od własnej archidiecezji.

Źródło: LifeSiteNews.com

 

Pach


DATA: 2020-06-21 17:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No jak będziemy mieli takie elity zwalniaja za prawdę to koniec nasz bliski.
5 miesięcy temu / Jot
 
@jac61 Tak, George Floyd był kiedyś bandytą ale po wyjściu na wolność w 2012 nie poszedł już za kratki. Czy bycie bandytą usprawiedliwia zabicie człowieka i nadużycie władzy? Sprawa Georga Floyda to kropla co przelała czarę goryczy brutalnego traktowania przez policję czarnych. Aby było jasne w przypadku innych ras także policja zachowywała się brutalnie. Stop policyjnemu bezprawiu.
5 miesięcy temu / trooper
 
W USA komuniści w latach 50-tych wprowadzili na polecenie Stalina do seminariów KK ponad 1 000 homoseksualistów - w Polsce również SB robiło to samo - TAKIE SĄ TEGO EFEKTY !!
5 miesięcy temu / edi
 
Pytan zadawac nie wolno, Bo kto pyta prawde znajdzie, A prawda dzis jest niepopularna i nie wskazana, Prawde dzis zastapily prawdy masonskie, gloszone przez media i czesto przemilczane przez tych co powinni je glosno zwalczac a nie z nieprawda ukladac ... Tych co jej szukaja nalezy bezwzglednie uciszyc, a tych co jak ukrywaja znieksztalcaja ozlocic, promowac. Kto jej bedzie szukal straci posade, straci swoj wygodny palac, wszystko straci. Rola owiec jest nie jest zadawanie pytan ale bezmyślne wykonywanie polecen.
5 miesięcy temu / katolik
 
Ksiądz nie jest postępowy - po prostu nadal naiwnie wierzy w ewangeliczne: "Prawda was wyzwoli...".
5 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Niestety w USA hierarchia katolicka została spenetrowana przez Homoseksualistów i teraz są tam takie decyzje kadrowe.
5 miesięcy temu / kryzys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.