DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

USA: ksiądz oraz obrońcy życia aresztowani za odmowę opuszczenia kliniki aborcyjnej

USA: ksiądz oraz obrońcy życia aresztowani za odmowę opuszczenia kliniki aborcyjnej
fot. flickr.com

W amerykańskim Plainfield w stanie New Jersey, policja aresztowała katolickiego księdza oraz pięciu obrońców życia, którzy odmówili opuszczenia kliniki aborcyjnej. Działacze pro life modlili się oraz chcieli udzielać pomocy matkom, które przybyły do kliniki zabić swoje nienarodzone dziecko.

 

Obecność księdza oraz obrońców życia w klinice aborcyjnej to element kampanii Red Rose Rescue polegającej na wsparciu kobiet chcących dokonać aborcji. Osoby angażujące się działalność chroniącą życie od poczęcia wchodzą do ośrodków, gdzie popełniana jest aborcja i wręczają kobietom czerwone róże. Modlą się w ich intencji, a także starają się odwieść przyszłe matki od decyzji o zabiciu swojego dziecka. Gdy obrońcy życia odwiedzili placówkę aborcyjną „Opcja dla kobiet” w Plainfield, kierownictwo kliniki wezwało policję.

 

Funkcjonariusze aresztowali katolickiego księdza oraz pięciu działaczy pro life, którzy zostali wyniesieni z kliniki jak „przestępcy”. „Pójdziemy w miejsca, w których nienarodzone dzieci są zabijane i udzielimy pomocy ich mamom” – podkreślają osoby angażujące się w akcję.

 

Wśród aresztowanych w Plainfield byli m.in. ks. Fidelis Moscinski CFR, a także znani z zaangażowania w ruch pro life Joan Andrews Bell oraz Will Goodman. Bell to wieloletnia obrończyni życia, która co najmniej kilkukrotnie za swoją postawę była skazywana na karę więzienia.

 

Inspiracją dla Red Rose Rescues jest działalność Mary Wagner, która od lat walczy w obronie dzieci nienarodzonych, za co wielokrotnie była aresztowana i osadzona w więzieniu. Podejmowanie takich działań jest coraz trudniejsze, ponieważ ustawa federalna o dostępie do klinik aborcyjnych nakłada surowe kary na działaczy pro life, którzy starają się przekonać kobiety do tego, aby nie zabijały swoich dzieci.

 

Osoby zaangażowane w ruch Red Rose Rescue oprócz czerwonych róż wręczanych matkom, które chcą dokonać aborcji, przekazują również numer telefonu do organizacji udzielających specjalistycznych porad i wsparcia psychologicznego. „Zostałaś stworzona by kochać i być kochaną. Twoja dobroć przewyższa trudności twojej sytuacji. Zmieniają się okoliczności w życiu. Nowe życie, choć niewielkie, niesie obietnicę niepowtarzalnej radości” – to tekst, który znajdziemy na „wizytówkach”, rozdawanych przez obrońców życia.

 

„Red Rose Rescue to akt wsparcia dla kobiet, które z jakiegoś powodu czują, że muszą zabić swoje niewinne, nienarodzone dzieci” – mówi Lisa Hart, rzecznik organizacji pro life. „Ci którzy biorą udział w akcji, są gotowi podejmować ryzyko dla tych kobiet i dzieci” – dodaje.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2020-01-19 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

MIK - jakby Eliasz nie osądził to by nie zabił 450 proroków Baala. Eliasz to ten co został wniebowzięty i objawiony przez Chrystusa w czasie przemienienia. "6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały2." Zdecydowanie trzeba osądzić kto jest świnią ewentualnie przekonuj mnie że Chrystus mówił o zwierzętach.
7 miesięcy temu / Jot
 
Na jakiej podstawie uważasz że ksiądz nie ma nic do gadania w sprawie łamania 5. Przykazania Dekalogu? I na jakiej podstawie uważasz że ksiądz to nie, ale ty masz w tej sprawie coś do gadania?
7 miesięcy temu / @(?Y?)
 
Może dlatego że wtargnęli tam? Ksiądz nie ma nic do gadania w tej e sprawie.
7 miesięcy temu / (?Y?)
 
Czyli proponujesz prewencyjne morderstwo niewinnego człowieka w imię potencjalnego zagrożenia komfortu innego człowieka, tak? Niewidzialne? Skoro tak twierdzisz, to znaczy że mówisz z własnej perspektywy. Otwórz w końcu oczy i zacznij pomagać innym.
7 miesięcy temu / @chichot
 
róże ,słowa ,a czy którykolwiek obrońca życia przyszedł z deklaracją prywatną lub instytucjonalna proponującą konkretną pomoc tym kobietom jak już urodzą?wtedy i one i te dzieci stają się nagle niewidzialne
7 miesięcy temu / ewa
 
@Tomasz Primke; jeśli na terenie prywatnym ma miejsce przestępstwo albo zbrodnia to stróże prawa nie czekają aż właściciel posesji ich zaprosi do siebie. Jeśli tzw. prawo godzi się na mordowanie nienarodzonych... to trudno je bezgranicznie respektować i trzeba dawać choćby sygnały, że obowiązujące prawo jest niesprawiedliwe. Czymże jest prawo własności wobec prawa człowieka do życia?
7 miesięcy temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.