DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

USA: kościelna kampania przeciw czarnej mszy w Oklahomie

USA: kościelna kampania przeciw czarnej mszy w Oklahomie

21 września w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City ma zostać odprawiona „czarna msza” z inicjatywy satanistycznej grupy Dakhma of Angra Mainyu. Miejscowy ordynariusz abp Paul S. Coakley wezwał wszystkich wiernych do modlitwy, pokuty, procesji eucharystycznych i nabożeństw w intencji odwołania tego świętokradczego wydarzenia.

 

„To okropne bluźnierstwo jest rozmyślnym atakiem na Eucharystię, jak również na fundamentalne prawdy wiary wszystkich chrześcijan” – napisał abp Coakley w liście do wiernych diecezji Oklahomy.

 

Mimo wielu próśb i żądań odwołania „czarnej mszy” płynących z lokalnej archidiecezji, jak i od licznych wiernych, urząd miejski wciąż podtrzymuje decyzję o wynajęciu sali grupie satanistycznej. W uzasadnieniu powołuje się na pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, m.in. zakazującej ograniczania wolności słowa.

 

Sataniści zapowiedzieli, że podczas rytuału będą używać autentycznej, konsekrowanej Hostii wykradzionej z kościoła. Do swego obrzędu wprowadzą jednak pewne zmiany, tak aby być w zgodzie z prawem stanowym Oklahomy w kwestii nagości, publicznego oddawania moczu oraz aktów seksualnych.

 

W tej sytuacji abp Coakley prosi wiernych diecezji o codzienną modlitwę różańcową i uczestnictwo w Godzinie Świętej, a księży szczególnie o to, aby po każdej Mszy odmawiano modlitwę do św. Michała Archanioła.

 

Wstęp na „czarną mszę” kosztuje 15 dolarów, uczestniczyć w niej mogą osoby, które ukończyły szesnasty rok życia. W przeszłości sataniści z Oklahomy próbowali już dwukrotnie odprawić tam „czarną mszę”, jednak w obu przypadkach zostało to odwołane. W styczniu bieżącego roku sekta Świątynia Satanistyczna (Satanic Temple) bezskutecznie próbowała postawić w Oklahomie dwumetrowy pomnik szatana przed miejskim Kapitolem.

 

Archidiecezja Oklahoma City przypomina, że satanistyczny rytuał nie jest „czarną rozrywką”, lecz śmiertelnie poważnym, bałwochwalczym i obscenicznym odwróceniem Mszy św.Źródło: KAI

luk


DATA: 2014-08-12 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro potrzebują konsekrowanej Hostii, potwierdza to FAKT OBECNOSCI w niej ŻYWEGO JEZUSA. Oni "walczą" z żywym Bogiem, nienawidzą ludzi wierzących, chcą aby człowiek przez zaprzedanie duszy, oddanie się złemu-został przez szatana zniszczony. BÓG jest miłością, przebaczeniem, miłosierdziem, prawdą, światłem. szatan przeciwieństwem.Na początku daje i jest wesoło, ale później jest rozpacz. Bóg nigdy nikogo nie odtrąci. Czeka na człowieka z utęsknieniem i nigdy nie przymusza. Dał nam wolną wolę i nie sprzeciwia sie nawet tym, którzy profanują jego święte Ciało. Przyłączmy się do modlitwy w intencji ratowania dusz ludzi, którzy oddali to co najcenniejsze szatanowi.
ponad 5 lat temu / Dziecko
 
Przyszło mi na myśl, że nikt bardziej niż szatan i jego wyznawcy nie wierzy w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Niech to, co planują sataniści w Oklahoma da mam - niewierzącym chrześcijanom do myślenia.
ponad 5 lat temu / Teresa
 
Jesli podaja, ze wykradli Hostie, moze nalezaloby ich aresztowac za kradziez, a Hostie zwrocic?
ponad 5 lat temu / DM
 
Po prostu bydło....widzisz Boże i nie grzmisz.
ponad 5 lat temu / won
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.