DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

USA: konserwatywni YouTuberzy składają kolejny pozew przeciw serwisowi!

USA: konserwatywni YouTuberzy składają kolejny pozew przeciw serwisowi!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Grupa prowadząca konserwatywny kanał wideo pozwała YouTube za utrudnianie dostępu do części ich nagrań. To już kolejny ciąg sądowych bojów PragerU z internetowym gigantem.

 

Według PragerU YouTube, dopuszczac się nielegalnej w świetle prawa kalifornijskiego dyskryminacji religijnej i stronniczości politycznej, narusza stanową konstytucję. We wtorek grupa złożyła pozew do sądu stanowego.

 

Nie jest to pierwsza sądowa przeprawa konserwatystów w bojach z internetowym gigantem. Już w październiku 2017 Uniwersytet Pragera (PragerU) złożył pierwszy pozew przeciwko YouTube i jego firmie założycielskiej. Przyczyną było przeniesienie ponad 50 nagrań konserwatywnej grupy do „trybu zastrzeżonego” (restricted mode). W efekcie nie miały do nich dostępu osoby z kont wyposażonych w kontrolę rodzicielską.

 

Według przedstawicieli organizacji PragerU, polityka firmy była niewłaściwa. Wszak ich nagrania nie zawierały żadnych niestosownych treści, a jedynie filmy edukacyjne. Grupa publikuje krótkie nagrania wideo z animacjami. Wypowiadający się w nich eksperci poruszają tematy religijne, filozoficzne, polityczne i ekonomiczne. 

 

Choć sąd odrzucił pierwszy pozew, to firma złożyła apelację. Oprócz tego we wtorek grupa PragerU złożyła nowy pozew do sądu Kalifornii.

 

Tymczasem, według oświadczenia YouTube, zakwalifikowanie niektórych nagrań wideo PragerU do kategorii zastrzeżonych nie jest równoznaczne z cenzurą. YouTube zapewnił też, że nie kierował się motywami ideologicznymi ani politycznymi.

 

W sierpniu 2018 roku PragerU miało także problemy z Facebookiem. W sierpniu konserwatyiści ogłosili, że ich nagrania wideo nie trafiają do 3-milionowej grupy fanów na portalu społecznościowym. Serwis przeprosił tłumacząc się pomyłką i zmienił stan rzeczy po kilku godzinach.

 

Prager University (PragerU) to organizacja non-profit założona przez Dennisa Pragera i Allena Estrina w 2009 roku.

 

 

Źródła: lifesitenews.com

mjend

 

 


DATA: 2019-01-10 10:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trzeba walczyć, brawo. Wojna trwa.
ponad 1 rok temu / Zainteresowany
 
Większość mojej wiedzy na temat Islamu pochodzi z wykładów znanego apologety Dr. Davida Wooda. Kilka miesięcy temu serwis YT poinformował go, że jego filmy będą blokowane na terenie Niemiec. Wiąże się to z nowym prawem niemieckim związanym z tzw mowa nienawiści. Filmy, które mówią kim był Mahomet zostały uznane za obraźliwe. Kara 50 mln Euro. Na Zachodzie nie mogą wyjść z podziwu, że wiadomości w Polsce mówią o problemie z imigrantami. Tam nie ma takich przekazów. Obecnie miliony ludzi z całego świata nam błogosławi i dopinguje byśmy pozostali na swojej drodze. Miliony.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.